Okładka - Ilościowa analiza chemiczna. Skrypt dla studentów I roku chemii. Wyd. 2 popr/UMK/

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: 2005
Kategoria: Edukacyjne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Skrypt, który oddajemy do rąk studentów I roku kierunku chemii dla uzyskania dyplomu licencjata, obejmuje zagadnienia klasycznej chemii analitycznej. Opisane zostały metody oznaczeń wagowych i objętościowych (miareczkowe). Celem skryptu jest umożliwienie poznania i zrozumienia przez studentów praw chemicznych wykorzystywanych w ilościowym ustalaniu składu chemicznego substancji oraz nabycie umiejętności ich zastosowania w rozwiązywaniu problemów analitycznych. Oprócz podstawowych oznaczeń wynikających z programu studiów dodatkowo wprowadzono procedury analizy ilościowej niektórych produktów żywnościowych. Ma to na celu powiązanie wiedzy teoretycznej studentów z zakresu chemii analitycznej, z praktyką laboratoryjną w przemyśle. W tym aspekcie skrypt ten może być pomocny także dla chemików analityków, pracujących w laboratoriach kontroli jakości. Tytuł skryptu zobowiązuje nas do przygotowania dalszych części, które będą poświęcone metodom analizy instrumentalnej.