OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-09-12
Kategoria: Popularnonaukowe
Dodał/a książkę:elibri

Jak szybko rozszerza się  wszechświat? I kiedy nastąpi jego koniec?

Czym są czarne dziury i dlaczego wcale nie są czarne?

Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Autor wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i wielki wybuch, aby sięgnąć do "tańca geometrii", który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią.

Wersja ilustrowana w przystępny sposób przybliża czytelnikom poglądy współczesnych uczonych na naturę wszechświata, a także pokazuje ewolucję koncepcji kosmologicznych od Arystotelesa i Kopernika do Einsteina i samego Hawkinga.

Okładka - Ilustrowana krótka historia czasu NOWE WYDANIE Gra miłości
Huntley Fitzpatrick
Okładka - Ilustrowana krótka historia czasu NOWE WYDANIE Płomienna korona OPR. TW.
Elżbieta Cherezińska
Okładka - Ilustrowana krótka historia czasu NOWE WYDANIE Gehenna, czyli dzieje nieszczęśliwej miłości
Helena Mniszkówna
Okładka - Ilustrowana krótka historia czasu NOWE WYDANIE Zapisane w gwiazdach