Ilustrowana szkoła gotowania. Kuchnia włoska krok po kroku

Najlepsza książka na gwiazdkę 2011 – kategoria: poradniki - wybór Internautów

Kuchnia włoska krok po kroku.

Czy zdarzyło się Wam natrafić gdzieś w Italii, czy może na naszej polskiej ziemi sympatyczne ristorantino, w którym wasze podniebienie oszalało z powodu ravioli con ricotta albo fettucine con funghi porcini? A co powiedzieć, gdy na stole pojawiło się pachnące ziołami arrosto di manzo czy też delikatnie wysmażone filetto w zielonym pieprzu? Na dźwięk samych nazw robi się miło, a co dopiero, gdy wszystko rozpływa się w ustach.

Pragniemy podzielić się z Wami wspaniałą informacją: te smakołyki są w zasięgu ręki. Co więcej, mogą być przygotowane przez Was samych!

Oddajemy bowiem do Waszych rąk jedyną w swoim rodzaju Szkołę Gotowania, prawdziwy skarbiec wiedzy kulinarnej w jednym tomie, z którego poznacie podstawowe i najważniejsze sekrety i techniki przyrządzania potraw – nie tylko tych z kuchni włoskiej wspomnianej na początku – na miarę wykwintnej restauracji. Jak przygotować apetyczny i oryginalny sos do spaghetti, co należy wiedzieć, gdy pieczemy kurczaka, jak wyfiletować rybę, jak radzić sobie z owocami morza, czy w końcu jak zaskoczyć gości podając smakowite tiramisù? Te i inne problemy sztuki kulinarnej rozwiąże Wam właśnie nasza Szkoła.

Ta książka jest po prostu piękna i … apetyczna. Każda technika przyrządzania potraw jest opisana zrozumiałymi komentarzami i zaprezentowana krok po kroku przy pomocy kolorowych zdjęć, które pozwalają w mig wszystko zrozumieć. Do tych informacji dochodzą w każdym z siedmiu prezentowanych rozdziałów (ciasta, sosy, mięso, ryby, warzywa, owoce, desery) bardzo apetyczne przepisy konkretnych specjałów. Ponadto każdy z rozdziałów jest wzbogacony o cenne wskazówki wyjaśniające zastosowanie wielu narzędzi kuchennych.

Informacje dodatkowe o Ilustrowana szkoła gotowania. Kuchnia włoska krok po kroku:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-11-24
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7660-203-5

Kup książkę Ilustrowana szkoła gotowania. Kuchnia włoska krok po kroku

Ilustrowana szkoła gotowania. Kuchnia włoska krok po kroku - opinie o książce

Avatar użytkownika - ludwik101
ludwik101
Ocena: 6, Czytam,
Polecam obejrzeć fragment- prezentuje się naprawdę rewelacyjnie!
Avatar użytkownika - Kalakirya
Kalakirya
Ocena: 6, Czytam,
Świetnie wydana książka! Aż miło czerpać z niej inspiracje.
Avatar użytkownika - Bunia
Bunia
Przeczytane:2012-02-22,
Nie wierzyłam, że można stać się mistrzem kuchni włoskiej z dnia na dzień... Teraz już wiem, że można. Super ilustracje w 100% uczą, jak przygotować potrawę krok po kroku. Ta książka to moje odkrycie roku;) Polecam!!!
Wokół domu. Moje pierwsze angielskie słówka. Książeczka dźwiękowa
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wokół domu. Moje pierwsze angielskie słówka. Książeczka dźwiękowa

Naciśnij guzik, by usłyszeć angielskie słowo, potem znajdź odpowiedni obrazek. Naciśnij guzik ponownie, by usłyszeć kolejne słówka i znajdź resztę obrazków...

Kodeks spółek handlowych z wprowadzeniem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kodeks spółek handlowych z wprowadzeniem

Stan prawny: październik 2007...