Imperium Gessler od kuchni

Klan Gesslerów jest dziś najbardziej rozpoznawalny wśród znanych w Polsce rodzin restauratorów. O każdym z Gesslerów śmiało można powiedzieć, że jest nieprzeciętny i prowadzi niebanalne życie. Magda z szaloną energią robi „Kuchenne rewolucje” i prowadzi kilkanaście restauracji. Adam, autor „Wściekłych garów” nadaje kulinarny ton „warszawce”. Marta i jej „Qchnia Artystyczna” wytycza nowe trendy w gastronomii. Każdy z nich o jedzeniu mówi jak o sztuce. Bo Gesslerowie to artyści smaku, a ich restauracje to nie zwykła gastronomia, to element polskiej kultury.

Informacje dodatkowe o Imperium Gessler od kuchni:

Imperium Gessler od kuchni - opinie o książce

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Powiedzmy wprost: książka nie zachwyca. Sporo interesujących faktów z życia rodziny Gesslerów, rodzinne koligacje, anegdotki, ciekawostki (książka w dużej mierze składa się z anegdot serwowanych autorce przez Macieja Nowaka - niestety, można odnieść wrażenie, że nie rozmawiała ona z prawie nikim z otoczenia Gesslerów, poza słynnym krytykiem właśnie). Historia interesująca (bo też pasjonujące są losy rodziny znanych restauratorów), jednak w sumie dość płytka. To bardziej przewodnik po warszawskich restauracjach należących do Gesslerów, niż lektura głębsza. Przyjemna - do przeczytania i zapomnienia, pasjonująca - dla wszystkich miłośników "Kuchennych rewolucji". Niestety, trochę zdezaktualizowana - przygotowywana chyba w 2010 / 2011 roku.