Impreza u Ralpha

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2001-01-01
ISBN: 83-89371-44-8
Dodał/a książkę:Wojciech Polak

"Impreza u Ralpha" to dowcipnie napisana historia mieszkańców pewnego domu. Tytułowy Ralph wraz z przyjacielem zakochują się w Jamimie, nowej współlokatorce. Z kolei Karl i Siobhan, którzy mieszkają piętro wyżej, żyją szczęśliwie w nieformalnym związku. Ich domową idyllę zakłóca jedynie Cheri, femme fatale z ostatniego piętra. Jak się okazuje, Cheri nie przebiera w środkach, by osiągnąć cel - a tym celem jest Karl.

iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Chyba mam inne poczucie humoru. Bohaterów też nie miałabym ochoty "poznać osobiście". Nie zachwyciła mnie książka, nie zachwycił język i przedstawiona obyczajowość. Przebrnęłam wierząc, że w końcu znajdę "to coś". Niestety...
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Obyczajowe/Dramat,
Książka ta, to istne pomieszanie z poplątaniem (miałam sprany mózg, gdy dobrnęłam do jej końca). Opowiada o mieszkańcach kamienicy, w której "zakotwiczyli" się także główni bohaterowie Ralph i Smith. Całe zamieszanie rozpoczyna się z chwilą, gdy w ich życiu pojawia się Jem, której przyśniło się, że powinna z nimi zamieszkać, bo jeden z nich jest wybrankiem jej serca. I tu zaczyna się wyścig szczurów o jej względy między dwoma przyjaciółmi (z tym, że Ralph naprawdę zakochał się w dziewczynie a Smith nawiązuje z nią romans na złość koledze, gdyż sam nie może być szczęśliwy z ich sąsiadką Cheri). Ralph nie poddając się wciela w życie swój plan "od przyjaźni do miłości tylko jeden krok", ale gdy główna zainteresowana dowiaduje się o jego uczuciach, zrywa z nim kontakt.
To tak po krótce. Można jeszcze dodać, że te wszystkie dziwaczne podchody (które miały być śmieszne, a wcale nie były) w ogóle nie przypadły mi do gustu.
alesia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Książka ta jest doskonała na chłodne wieczory przy herbatce. Jak dla mnie pobudza wyobraźnie i można powiedzieć, że wydarzenia są z życia wzięte.
Polecam :)
Antosia Linia koment