Numer dopuszczenia MEN książki "Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej, kl. IV - VI. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org" to 219/08

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat technologia komputerowa rozwijała się niezwykle szybko. Pierwsze komputery zajmowały całe sale, a osoby, które je obsługiwały, poruszały się na wrotkach. Dziś może nas to śmieszyć; współczesne komputery mają coraz mniejsze rozmiary, a spotykamy je niemal wszędzie: w domach, szkołach, urzędach i zakładach pracy. Dzięki nim możemy zdobywać wiedzę, przygotowywać ciekawe prezentacje, rozwiązywać skomplikowane problemy i rozwijać zainteresowania.

"Informatyka Europejczyka" to podręcznik, dzięki któremu poznasz świat komputerów i informatyki. Dowiesz się, z jakich elementów zbudowany jest zestaw komputerowy, jak korzystać z systemu operacyjnego i do czego wykorzystywane są komputery we współczesnym świecie. Nauczysz się korzystać z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i programów graficznych. Stworzysz prezentację multimedialną i znajdziesz w internecie potrzebne informacje.

Elementy zestawu komputerowego System operacyjny, pliki i katalogi Nauka pisania na klawiaturze Edycja tekstu i grafiki Zastosowania arkusza kalkulacyjnego Multimedialne programy edukacyjne Tworzenie prezentacji multimedialnych Korzystanie z internetu i poczty elektronicznej

Na dołączonej do książki płycie CD-ROM znajdziesz ćwiczenia do lekcji, dodatkowe materiały, demonstracyjne programy edukacyjne oraz oprogramowanie, które możesz zainstalować na swoim komputerze.

Odkryj ciekawy świat możliwości komputerów.

Informacje dodatkowe o Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej, kl. IV - VI. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-06-04
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej, kl. IV - VI. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org

Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej, kl. IV - VI. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org - opinie o książce