Opis ksiązki
Kup Teraz

Inna niż wszystkie

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016-06-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380531031
Liczba stron: 350
Dodał/a książkę:elibri

To, co miało być ratunkiem, rozdzieliło je na długie lata. 

 

Czego trzeba, aby nasze rachunki były wyrównane?

 

Tak Paula zaczęła kolejny list do matki, ale kartkę jak zwykle zmięła i wyrzuciła. Do koperty, jak co miesiąc od 16 lat, włożyła czek z wypisaną kwotą i wysłała go na adres skrzynki pocztowej. Innego kontaktu z matką nie miała. Pieniądze z konta zostawały podjęte za każdym razem. Wysyłany czek był jak przepraszam bez jakiegokolwiek dziękuję czy wybaczam. 

 

Tamtego dnia czek wrócił. W kopercie Paula znalazła też krótki pożegnalny list od matki zakończony słowami: Oczywiście nie chcę, żebyś tu przyjeżdżała. Słowa miały ranić po raz ostatni albo były przewrotnym zaproszeniem: Przyjedź, potrzebuję Cię. 

 

Niedługo później na progu drzwi Pauli pojawia się nieznajomy mężczyzna, który twierdzi, że jest jej bratem. 

 

Co takiego wydarzyło się przed 16 laty, że na długie lata rozdzieliło matkę i córkę? Jak bardzo dwie kobiety muszą się zranić, by ostatecznie sobie przebaczyć? 

 

Inna niż wszystkie to wzruszająca historia miłości matki i córki - miłości, która bywa niezmiernie trudna, ale przetrwa najcięższą próbę.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
PrzyKawieZKsiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Główna bohaterka książki Paula Vauss nie miała lekkiego dzieciństwa. Dzieciństwo to spędziła w ciągłej podróży razem z matką Kai, która była młodą, zbuntowana hipiską. Zafascynowana była hinduizmem i buddyzmem, lubiła opowiadać Pauli o hinduskich bogach.
Paula jako dorosła kobieta zostaje prawniczką, której specjalnością są rozwody. Jest bardzo błyskotliwa i inteligenta. Nie ma dzieci ani męża, ma tylko byłego chłopaka Zacha Birdwine`a, któremu lubi zlecać trudne sprawy.

Gdy Paula miała jedenaście lat, w jej życiu wydarzyło się coś, co na zawsze je zmieniło. Paula miała przy sobie narkotyki, przez co jej matka trafiła do więzienia. W związku z czym Paula trafiła do rodziny zastępczej. Kai w więzieniu urodziła dziecko, które oddała do adopcji, jako matka chciała jego dobra. Po wyjściu z więzienia Paula ponownie trafia pod jej opiekę, jednak do czasu. Po ukończeniu pełnoletności Paula zrywa wszelkie kontakty z matką i zaczyna samodzielne życie. Co miesiąc jednak wysyła matce czek targana wyrzutami sumienia za jej więzienie i oddane do adopcji dziecko. Wysyłanie czeku jest jedyną formą kontaktu między matką i córką. Pewnego dnia staje się coś niespodziewanego, otóż wysłany czek wraca do Pauli z wiadomością od matki. Wiadomość nie jest zbyt dobra. Paula dowiaduje się, że jej matka jest bardzo chora i zostało jej kilka miesięcy życia.

Nie długo po tej sytuacji Paulę odwiedza Julian, jej przyrodni brat. Jego rodzice adopcyjni zmarli a on po ich śmierci chce odszukać swoją biologiczną matkę. Paula postawia mu pomóc zanim matka umrze. Dołącza się do nich Zach, do którego Paula żywi uczucie, jednak boi się o tym rozmawiać.

Matka Pauli umiera nim rodzeństwo zdąży ją odnaleźć. Jednak czeka na nich ogromna niespodzianka, okazuje się, że mają jeszcze jedną siostrę. Hana ma dziesięć lat i również w między czasie trafiła do rodziny zastępczej. Paula chce legalnie zaopiekować się młodszą siostrą.

Książka jest naprawdę bardzo ciekawa i poruszająca. Jest to książka o miłości matki do córki i odwrotnie. Pokazuje, że miłość czasami bywa trudna do takiego stopnia, że rodzi problemy, z którymi często ciężko sobie poradzić. Jest to książka o takiej miłości, która również daje siłę, aby sobie wybaczyć na resztę życia.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów