Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II rozszerzone

Giełda na wskroś przeanalizowana

Analiza techniczna i fundamentalna rynków kapitałowych Analiza wykresów - oscylatory, dywergencje, świece, fale Elliota, kółko i krzyżyk Analiza sprawozdań finansowych spółek notowanych na giełdzie Analiza emocji - supersiły rządzące trendami i formacjami

Nieustępliwa jak skała, wciągająca jak rzeczny wir. Paląca żywym ogniem porażki i zapierająca dech w piersiach przy kolejnej wielkiej wygranej. Giełda. Kwintesencja ziemskich żywiołów. Jednych pogrąża w biedzie, innych hojnie wynagradza. Wszystkim daje niezapomnianą lekcję życia: rozgoryczenie, kiedy Cię pokonuje, i euforię zwycięstwa, gdy w jednej chwili z pucybuta stajesz się milionerem. To machina do zarabiania pieniędzy, napędzana na przemian strachem i entuzjazmem.

Giełda to nie gra w karty na zapałki. Tutaj za swoje błędy i niewiedzę zapłacisz realną gotówką. Aktualnie na GPW jest notowanych ponad 350 spółek publicznych. Dzienne obroty przekraczają czasem 2 miliardy złotych. Roi się tam od inwestorów zagranicznych, instytucjonalnych i indywidualnych. Od pierwszego wydania tego podręcznika na rynku kapitałowym zaszło wiele zmian. W tym czasie skończyła się hossa, a zaczęła bessa. Modyfikacji uległ harmonogram sesji, oznaczenia i rodzaje instrumentów pochodnych, pojawiły się też zmiany w indeksach. Powstał alternatywny rynek NewConnect. Internet bezustannie dostarcza nowych źródeł informacji. Rozpowszechniły się serwisy RSS oraz blogi.

Oko w oko z bykami i niedźwiedziami:

kontrakty terminowe i opcje, gra na instrumentach "bezpiecznych", korzystanie z dźwigni finansowej, strategie spekulacji i manipulacji, główne instytucje i inwestorzy rynku kapitałowego, rodzaje indeksów giełdowych, czynniki ryzyka, alternatywny rynek NewConnect, przepisy prawne obowiązujące na rynku kapitałowym, oprogramowanie giełdowe.

Informacje dodatkowe o Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II rozszerzone:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2009-11-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 832462287X

Kup książkę Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II rozszerzone

Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II rozszerzone - opinie o książce

Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie
Adam Jagielnicki0
Okładka ksiązki - Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie

Najskuteczniejsze sposoby zarabiania na giełdzie: podczas bessy i w czasie hossy, w inwestycjach długoterminowych oraz daytradingu, dopasowane do konkretnego...

NewConnect - nowa szansa na duże zyski. Wydanie II zaktualizowane
Adam Jagielnicki0
Okładka ksiązki - NewConnect - nowa szansa na duże zyski. Wydanie II zaktualizowane

Witaj w nowym wspaniałym świecie inwestycji W rzeczywistości giełdowej, w której spektakularne zyski walczą o naszą uwagę z równie głośnymi upadkami...