Opis ksiązki
Kup Teraz

Istoty Światła i Ciemności

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-04-29
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-418-7
Liczba stron: 218
Dodał/a książkę:speedi
Recenzja - Istoty Światła i Ciemności
Watykan ma plan - zachować status quo. Boski plan nie zezwala jednak, by olbrzymia moc pozostawała w rękach śmiertelników. Ci z Dołu jak zwykle próbują udaremnić plany Góry. Jest jeszcze Kolekcjoner pragnący zdobyć unikatowy eksponat oraz rzesze innych, którzy mają własne plany. Każdy z nich pożąda Graala... Nieświętego Graala - kielicha Judasza z Ostatniej Wieczerzy, źródła ostatecznej potęgi i nieskończonego zepsucia. Tylko John Taylor nie ma planu. Nie ma też wyboru - musi odnaleźć Kielich, by powstrzymać Armagedon. Nightside, gdzie można się sztachnąć Elvisem i spędzić noc z Marylin Monroe, gdzie martwa zakonnica pokaże stygmaty - wszystko za odpowiednią opłatą. Wynaturzone magiczne serce Londynu, gdzie grzech jest cnotą, a cnota występkiem, będzie areną walki o kielich, walki w której stawką są losy świata.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2011-05-21, Na półkach: Przeczytałem,

Nigdy niekończąca się trzecia nad ranemPo Coś z Nightside (Something from the Nightside, 2003), pierwszym tomie przygód Johna Taylora, trafia właśnie do naszych rąk tom drugi: Istoty Światła i Ciemności (Agents of Light and Darkness, 2003). To dopiero początek dość rozbudowanej serii, która ciągle żyje i dynamicznie się rozwija.John Taylor. Prywatny detektyw. Mało typowy detektyw. Specjalista od znajdowania nie tyle ludzi, co rzeczy. Cóż,

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,detektyw, kryminał,fantastyka,
Tym razem John Taylor ma za zadanie odnaleźć Nieświętego Grala. Niestety musi sobie poradzić bez swojego talentu wyszukiwania, gdyż istnieje obawa, że jego umysł porwą aniołowie. Na szczęście ma sporo kontaktów i Suzie jako towarzyszkę. Na nieszczęście w Nightside pojawiają się aniołowie światła i ciemności także w sprawie Grala. Jak i w poprzedniej części jest sporo akcji i opłaca się tę książkę przeczytać.
imunimum plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Nightside to alternatywne miasto, do którego dostać można się pod ulicami Londynu. Jeśli znamy odpowiednie przejście, to w mgnieniu oka przeniesiemy się do mrocznego miejsca, w którym aż roi się od niebezpiecznych istot i typów z pod ciemnej gwiazdy. W tym wszystkim odnajduje się jednak jako tako John Tylor – prywatny detektyw. John jest człowiekiem, lecz posiada jednak nadprzyrodzoną zdolność, dar który pozwala mu odnajdywać zagubione rzeczy bądź ludzi. Właśnie w taki sposób zarabia na życie. Jednak jego życie nie jest sielanką, w Nightside Tylor ma wielu wrogów, których nabył sobie wiele lat temu. Ci na każdym kroku chyhają na jego podknięcie, by tylko dostać się do skóry detektywa.

Nowym zleceniodawcą Johna jest… sam Watykan. Na ręce Tylora spada nie lada wyzwanie, musi on odnaleźć Nieświętego Grala – kielich z którego podczas Ostatniej Wieczerzy pił Judasz. Magiczny artefakt nie może wpaść w niepowołane ręce, gdyż ciemna strona mocy może go skutecznie wykorzystać do swoich celów. Tak się składa, że kielich trafił właśnie do Nightside. Co więcej, szuka go nie tylko głowa Kościoła, ale też multum innych ludzi i istot, co znacznie utrudni działania prywatnego detektywa. Oczywiście Tylor nie będzie sam, towarzyszy mu dawna przyjaciółka Suzie. Jak rozwiąże się skomplikowane śledztwo? Dowiedzcie się sami!

Cała recenzja dostępna pod adresem: http://imunimum.blogspot.com/2013/12/simon-r-green-istoty-swiata-i-ciemnosci.html
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Istoty Światła i Ciemności Żar mrozu
Patricia Briggs
Okładka - Istoty Światła i Ciemności Ołowiany świt
Michał Gołkowski
Okładka - Istoty Światła i Ciemności Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
Okładka - Istoty Światła i Ciemności Przebudzenie Lewiatana. Część 2
James S.A. Corey
Okładka - Istoty Światła i Ciemności Księżniczka
Andrzej Pilipiuk
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów