IT w edukacji

„IT w Edukacji” to kwartalnik o wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole. Autorzy w przystępny i praktyczny sposób prezentują rozwiązania, które zwiększają atrakcyjność zajęć z uczniami. Podpowiadają, jak w trakcie lekcji wykorzystać aplikacje edukacyjne, urządzenia mobilne, zasoby internetowe czy sieci społecznościowe. Redakcja radzi, jak wybrać i skonfigurować sprzęt IT do szkoły, oraz porusza tematy związane z zarządzaniem siecią szkolną i bezpieczeństwem danych. W kwartalniku opisywane są również wdrożenia IT w edukacji, które warto naśladować. „IT w Edukacji” to pismo dla: - nauczycieli informatyki i technik informatycznych - nauczycieli innych przedmiotów (zainteresowanych wykorzystaniem TIK) - opiekunów pracowni komputerowych i administratorów - dyrektorów szkół odpowiedzialnych za infrastrukturę IT - pracowników ośrodków metodyczno-szkoleniowych dla nauczycieli - urzędników związanych z oświatą (zatrudnionych w kuratoriach i urzędach na każdym szczeblu administracji publicznej) „IT w Edukacji” to: - źródło inspiracji dla zaangażowanych nauczycieli i dyrektorów szkół - sprawdzone, zgodne z podstawą programową pomysły na lekcje z wykorzystaniem nowych technologii - ciekawe sposoby zastosowania multimediów w nauczaniu - sprawdzone rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne do wykorzystania w szkole - porady na temat nowoczesnego zarządzania szkołą i jej promocji w Internecie

Informacje dodatkowe o IT w edukacji:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2013-11-01
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: b.d

Kup książkę IT w edukacji

IT w edukacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Katarzyna78
Katarzyna78
Przeczytane:2013-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 2013, Mam,
Z pewnymi faktami trzeba się pogodzić. Dorastające pokolenie z pewnością nie interesuje się tym co my i z pewnością już nie będzie :) Już 10 % trzylatków korzysta z komputerów - czy nam się to podoba czy nie. IT w edukacji to nowy na rynku i bardzo przydatny (szczególnie dla nauczycieli) kwartalnik będący świetną kopalnią wiedzy, pomysłów, przykładów na to jak wykorzystać technologię informacyjno-komunikacyjną w szkole. Podpowiada tym samym jak uatrakcyjnić proces edukacji i być bardziej "up-to-date". Najciekawsze artykuły według mnie to: Inny wymiar prezentacji", czy "Panoramiczna wędrówka po Londynie". Znajdziemy w numerze porady i przykłady zastosowania pewnych narzędzi na konkretnych przedmiotach ja: historia, język angielski czy informatyka. W kolejnych numerach z pewnością kolejne przykłady. Nie trzeba być informatykiem, żeby zainteresować się tym magazynem. Wystarczy "żyłka" poszukiwacza ciekawych form przekazywania wiedzy, trochę samozaparcia i chęci. Niestety, albo stety "epoka kredy odchodzi już w siną dal :) Nauczycielu XXI wieku! Trzeba żyć życiem swoich uczniów, przynajmniej po części, a proces edukacji będzie łatwiejszy - wiem to z doświadczenia... Gorąco polecam lekturę nowego magazynu wszystkim nauczycielom. Choć jak dla mnie powinien to być zdecydowanie miesięcznik! Czekać kolejne trzy miesiące na garść nowych propozycji i nowinek technicznych - katorga !!! ;)