Ja chyba śnię

Kolejne sny Bartka, jak zwykle barwne i pełne niesamowitych przygód. Tym razem w życiu chłopca następują duże zmiany - mama na kilka dni wybiera się do szpitala, a on w tym czasie mieszka u cioci i wujka, którzy nie mają dzieci. Gdy wróci do domu, czeka go niespodzianka tak niesamowita, że Bartkowi przychodzi do głowy: Ja chyba śnię!

Informacje dodatkowe o Ja chyba śnię:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2014-03-07
ISBN: 978-83-7551-381-3

Kup książkę Ja chyba śnię

Ja chyba śnię - opinie o książce

Początkowo Bartek w III części przygód zawartych w opowiadaniach autorstwa Pani Joanny Wachowiak w książce pt. '' Bartek, Lenka i sny '' nie jest zadowolony z tego powodu, że w jego życiu nastąpiły nowe zmiany, ale pomimo swojej wrażliwości chce udowodnić i pokazać, aby o nim nie zapomnieć w momencie, kiedy urodziła się jego siostra Lenka.

Ma chwile zadumy, a w świecie ciszy rozmawia ze swoją siostrą Lenką, a ona się do niego uśmiecha.

Podoba mi się to w Bartku, że potrafi analizować swoje zachowanie. Przykład. Czwarty rozdział- Najlepszy prezent. Wyciągnięte trafnie odpowiednie wnioski z dotychczasowych przemyśleń w sprawie prezentu, który ma otrzymać jak co roku.

Bartek to przykład, który zawsze słucha rodziców, swoimi pomysłami dzieli się w swoich tajemniczych snach, w których również ma przyjemność uczestniczyć.

Czy mu się uda wytrwać do końca wytrwać w jego postanowieniach i czy będzie, bohaterem dla swojej małej siostry Lenki o tym warto, przekonać czytając tę znakomicie napisaną książkę?

To była według mnie wspaniała wędrówka pełna tajemnic snów oraz przyjrzeniu się z bliska i jak wyglądają jego relacje z rodzicami, kolegami z przedszkola, wujkiem, ciocią, kuzynostwem, babcią, dziadkiem i Lenką.

Elementami dodatkowym są również pięknie wydana książka, która posiada twardą oprawę, odpowiednio dobrana czcionka oraz ilustracje właściwie dopasowane do każdego zamieszczonego w niej 9 rozdziałów w wykonaniu Pani Joli Richter-Magnuszewskiej.

Polecam przeczytać tę książkę szczególnie małym Czytelnikom, rodzicom oraz nauczycielom.

Będę z miłą chęcią wracać do przygód związanych z jego snami, które są pouczające i pojawiają się w nich humor, pomysłowość.

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Od dzieci,
Wspaniała książka pełna humoru, śmiesznych ilustracji. Wszystkim dzieciom w przedszkolu się podobała. ciągle chciały usłyszeć kolejną przygodę Bartka. Humorystycznie przedstawia wiele sytuacji znanych dzieciom. Pouczająca i wesoła. Każdemu dziecku z pewnością spodobają się niesamowite sny bohatera. Dorośli też się mogą pośmiać ;)
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014 , Mam,
Odkryłam kolejną pięknie piszącą dla dzieci autorkę. Rzadko kiedy dorośli wiedzą, co myśli, co czuje maluch, nie pojmują jego sposobu rozumowania. Joanna Wachowiak doskonale rozumie nasze małe szkraby, świetnie odnajduje się w ich świecie.
Baba Blaga
Joanna Wachowiak0
Okładka ksiązki - Baba Blaga

Jakie to uczucie, obudzić się w chacie czarownicy? Papuga żako Szarlota mogłaby wam o tym opowiedzieć! Ale zaraz, zaraz... Czy Żelka, z odkurzaczem zamiast...

Bartek, Lenka i sny
Joanna Wachowiak0
Okładka ksiązki - Bartek, Lenka i sny

Trzecia książka o przedszkolaku Bartku. Życie chłopca trochę się zmieniło, od kiedy na świecie jest jego mała siostra Lenka. Lenka krzyczy, kiedy nie może...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;