Ja, Ozzy

Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka "I am Ozzy" ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta - także przez krytyków. Niemal natychmiast po premierze w USA znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów literatury faktu "The New York Times" i trafiła do czołówek rankingów najpopularniejszych książek w Stanach.

Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i ciężkich nałogach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznianych dotąd faktów (!), które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego "The Times", Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym, literackim opisem.

Od momentu premiery autobiografia Osbourne'a jest stale obecna w światowych mediach - od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszą płytą Scream. W Polsce krążek uzyskał już status Złotej Płyty. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka. Produkcja ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Informacje dodatkowe o Ja, Ozzy:

Ja, Ozzy - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-02-01, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
"Słuchaj, stary, złe duchy, którymi się interesuję, nazywają się whisky, wódka i dżin". To zdanie można potraktować jak życiową dewizę Ozzy'ego Osbourne'a. Przez większość życia Księcia Ciemności bardziej interesował alkohol i narkotyki, niż magia i okultyzm. Wiele w życiu widział i sporo w życiu przeszedł, ten Ozzy. Po lekturze jego autobiografii mam pewność, że trzeba mieć zdrowie, by być gwiazdą rocka. Zastanawiam się tylko, kto mu o tym życiu opowiedział, bo jak sam przyznaje wszelkie używki zajmowały większość czasu. Aż dziw, że znalazł chwilę na muzykę.
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-10-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
Bardzo ciekawa, nawet dla tych, którzy nie są fanami artysty, dość szczegółowa dająca przekonujący obraz. opinia tu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/76470/ja-ozzy-autobiografia/opinia/36182520#opinia36182520
Avatar użytkownika - biedas
biedas
Przeczytane:2012-11-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Jedna z najlepszych autobiografii jakie czytałem :)

Nawet się nie spodziewałam, że ta książka może być aż tak zabawna (w pewnych momentach oczywiście). Gorąco polecam - nie tylko fanom Ozziego. Czyta się świetnie!

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi