Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety

Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana seniora rodu i właściciela księgarni do podjęcia dramatycznych decyzji. To zapoczątkuje rodzinną rewolucję. Jego córki bowiem zainspirowane jego postawą postanowią również zawalczyć o to, na czym im najbardziej zależy. Aniela, samotna mama, ruszy na poszukiwanie ojca swojego dziecka. Maryla wreszcie zrozumie, dlaczego żaden jej związek nie trwa dłużej niż kilka tygodni. Spokój domu Zagórskich zachwieje się od nagłych wydarzeń, a wyjaśnione tajemnice z przeszłości będą ranić. Czy kochająca się rodzina znów okaże się drużyną zdolną stawić czoła nowym wyzwaniom? Czy spełni się marzenie o spokojnie pitej herbacie na drewnianym ganku z widokiem na piękny sad?

Informacje dodatkowe o Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-01-13

Kup książkę Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety

Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Bałam się kolejnej nudnej obyczajówki polskiej autorki, na szczęście "Rodzinne sekrety" bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Mimo nieznajomości pierwszego tomu od razu wciągnęłam się w problemy Zagórskich i ich córek. Książka tchnie świeżością, wolną od głupawych bohaterek, za to pełną silnych i dominujących osobowości, które nawzajem się uzupełniają. Nie ma jakichś bardzo wybujałych problemów, rodem z brazylijskich telenowel, tylko normalne, rodzinne problemy, ulokowane w małej, podkrakowskiej miejscowości. Rodzina Zagórskich staje przed trudnymi decyzjami: sprzedażą rodzinnej księgarni, spłatą długów i życiowymi problemami dorosłych już córek. Najbardziej urzekła mnie postać Maryli, która w gniewie wyrzuciła męża z domu, a teraz usiłuje odzyskać ukochanego, świadoma jego wad, ale gotowa przebaczyć i przyjąć z powrotem. Książka zachęciła mnie do sięgnięcia po pozostałe tomy serii. Mam nadzieję na kolejne miłe chwile z Zagórskimi i ciekawi mnie jak potoczą się losy weterynarz Julii.
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2017-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2017 :),
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2017-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
To drugi tom sagi opowiadający o rodzinie Zagórskich. Poznajemy dalsze losy Jana, jego żony i córek. W tej części główny prym wiodą Aniela i Maryla. Poza tym przyjeżdża dawno niewidziany brat Jana - Alfred, który po 40-tu latach pobytu w Ameryce chce uporządkować sprawy spadkowe. Jan będzie musiał w końcu spłacić brata, i w tym celu zmuszony będzie sprzedać ukochaną księgarnię. Pojawienie się Alfreda wywróci życie Zagórskich do góry nogami. Nastąpią zmiany, które będą miały wpływ na całą rodzinę. "Wielu ludzi sądzi, że bez książek można żyć. Zapewne mają trochę racji. Ale co to za życie." Dużo się dzieje również u Maryli i Marcina, którzy są po rozwodzie. Mają dzieci, które wymagają uwagi nie tylko matki, ale i ojca. Marcin tymczasem bardziej interesuje się kochanką i jej dziećmi niż własnymi. Jednak do akcji wkroczy, nie kto inny jak niezawodny Jan.Kolejny raz ta postać mnie zaskakuje. Która córka nie chciałaby mieć takiego ojca, a kobieta męża? Wspaniały człowiek. Ten tom w porównaniu do pierwszego jest bardziej dynamiczny i znacznie mniej sielankowy. Przybywa bowiem coraz więcej problemów. Czy wszystkie uda się rozwiązać? To, co najbardziej wysuwa się na pierwszy plan, to to, że autorka porusza zwyczajne problemy, jakie i w prawdziwym życiu nam nie obce. Ponownie możemy przekonać się, że w sytuacjach trudnych, kryzysowych, to rodzina stanowi główny filar. To ona wspiera, pomaga, doradza, dodaje otuchy. Dzięki niej wszystkie kłopoty wydają się być możliwe do przezwyciężenia. Tak łatwo utożsamić się z bohaterami, nawiązać z nimi nić porozumienia. Ich problemy są naszymi. "O rodzinę zawsze warto walczyć." "Rodzinne sekrety" to niezwykle ciepła, życiowa, prawdziwa, pełna miłości opowieść o rodzinie. I choć niepozbawiona trosk i smutków, daje nadzieję, że będzie lepiej, że zza chmur wyjrzy słońce.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Dalsza część historii o rodzinie Zagórskich. Tym razem centrum wydarzeń przenosi na na Anielkę i miłość jej życia oraz ojca jej córki. Czy spotkanie po latach będzie dobrym pomysłem? Czy Jan Zagórski zaakceptuje w swojej rodzinie mężczyznę po przejściach? Maryla zdaje sobie sprawę, że wszyscy dotychczasowi mężczyźni byli tylko przejściowym zauroczeniem, a tak naprawdę nadal kocha swojego byłego męża... On niestety planuje już przyszłość z inną. Od czego są jednak wtrącający się do wszystkiego rodzice! I w końcu Jan, który traci księgarnię, ale odzyskuje coś o wiele cenniejszego - przyjaźń. Jak dalej potoczą się losy rodziny Zagórskich? Nie mogę doczekać się trzeciego tomu!
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Śmiech, łzy, wzloty i upadki - brzmi jak prawdziwe życie, prawda? Tak samo można w skrócie opisać "Rodzinne sekrety", w których zgodnie z tytułem nie brakuje również tajemnic i sekretów. Wychodząc na światło dzienne potrafią wielokrotnie powalić na kolana, zaszokować, wycisnąć skrywane emocje i wywołać nieoczekiwane reakcje. To kolejna ciepła powieść Krystyny Mirek, która działa jak kominek, pled czy kakao, które ogrzeją nie tylko dłonie czy stopy, ale i serce. To książka, która opowiada o miłości wzajemnej rodziców do siebie i do dzieci, o przyjaźni, która mimo konfliktów wciąż tkwi głęboko w nas. Jest też o marzeniach i nieustającej walce, by się spełniały. Co warto poświęcić, by osiągnąć szczęście? Z czego warto zrezygnować, by móc podjąć się czegoś innego? Na jakie kompromisy warto pójść? Autorka ma wyjątkowy dar. Nawet jeśli opisuje jedną sytuację, jedno uczucie czy jeden problem to robi to tak wnikliwie, dokładnie i szczegółowo, że czytelnik wprost "wpada" w życie bohaterów, utożsamia się z nimi, czuje się z nimi związany. Piękny język, bogate dialogi, realizm, ciepło domowego ogniska to uczta nie tylko literacka, ale i dosłowna, bowiem w kuchni Zagórskich wciąż pysznią się smakołyki i pachnie ciasto... Ich spokojne do tej chwili życie (oczywiście tylko pozornie, bo w tak licznej rodzinie wciąż coś się dzieje, córki zawsze wpadną w jakieś tarapaty życiowe), nagle wkracza na ścieżkę wydarzeń, które nie tylko zmieniają ich przyszłość, ale dostarczają mocnych wrażeń. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/02/krystyna-mirek-rodzinne-sekrety.html
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Krystyna Mirek to jedna z niewielu polskich pisarek, która potrafi oczarować słowem i kreowaną historią. Jej książki są niczym ciepły pled w zimowy wieczór. Otulają komfortowym poczuciem bezpieczeństwa i dają namiastkę takiego bliższego, niemal namacalnego kontaktu z rodzinnym domem. Tak się właśnie czułam przy lekturze ''Rodzinnych sekretów''. Już od pierwszych stron miałam wrażenie, że weszłam w sam środek zdarzeń i wspólnie z bohaterami przeżywam ich wszystkie sukcesy i porażki, chwile szczęścia i żalu. Niezwykłe doznania.
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-08-20, Ocena: 4, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2019,

Przygodę z rodziną Zagórskich zaczęłam od drugiej części przez co trochę mi umknęło,ale nie szkodzi,bo autorka tak dobrze poprowadziła narrację,że spokojnie mogłam czytać dalej.
W tej części senior rodu Jan Zagórski staje przed poważnym dylematem. Musi bowiem postanowić czy sprzedać swoją księgarnię, sad czy też może dom. Na żadną z tych opcji nie ma ochoty, ale jak wiadomo, życie pisze niekiedy niezbyt przyjemne scenariusze. Dawno niewidziany brat Jana mieszkający od lat w Ameryce domaga się spłaty zobowiązania sprzed 40 lat – chce odzyskać część spadku po rodzicach. Dodatkowo każda z córek Zagórskich chce przeprowadzić istną rewolucję w swoim życiu.
Trzeba przyznać ,że autorka zafundowała każdemu z bohaterów powieści istne wichry i burze. Małe i duże emocjonalne tornada. I lawinę wymykających się spod kontroli uczuć.
To saga rodzinna, w której życie dalekie jest od monochromatycznego, a codzienność buzuje pod wpływem podejmowanych decyzji.Autorka postawiła tu na proste historie, które mogłyby dotknąć każdego z nas, ale nie ucieka przy tym w banał. W tę opowieść się po prostu wierzy. Umacnia również czytelnika też w przekonaniu, że dom to coś więcej niż cztery ściany.
"Rodzinne sekrety" to piękna, ujmująca, niosąca pozytywne przesłanie powieść. Mówiąca o tym, że szczęście jest czymś, o co warto walczyć, ale dobrze jest mieć świadomość tego, iż czasem trzeba pójść z życiem na kompromis.Polecam.

Avatar użytkownika - lilianapie
lilianapie
Przeczytane:2018-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

W książce pokazano jak wielki autorytet ma ojciec -  głowa rodziny - Jan. Cztery córki bardzo liczą się z jego zdaniem ,również zięciowie i ten były i przyszły słuchają dobrych rad i mądrych słów doświadczonego mądrego człowieka. Gdy Jan musi wybrać co z rodzinnego majątku zostanie sprzedane , załamuje się jednak na krótko . Po niedługim czasie znajduje wyjście z tej trudnej ,zagmatwanej sytuacji. Siła w rodzinie ma wielką moc i to pokazuje autorka w tej książce.

Druga częsć historii rodziny Jana i Heeny oraz ich córek.
Walka o swoje.
Dawny nie widziany brat Jana powraca do Jabłoniowego Sadu by odebrać czesć należnegu mu spadku. Jan zostaje zmuszony do sprzedaży ksiegarni. Bardzo z tego powodu ubolewa.
Julia postanawia wyruszyć do Warszawy i przywieźć Ani jej ojca, odszukac go i wszystko wytłumaczyć.
Maryla schodzi sie z byłym meżem ale musi jeszcze ostatecznie pokonać Paulinę.
Gabrysia jest pielęgniarką.
Aniela ma kłopoty fiannsowe po zerwaniu z narzeczonym.
BArdzo fajna, emocjonujaca saga,

Jakiś czas minął od momentu, kiedy czytałam pierwszy tom. Musiałam sobie przypomnieć klan Zagórskich. Tym razem autorka skupia się na Anieli i Maryli. To ich problemy są na celowniku, chociaż pojawienie się wujka z Ameryki nie przynosi kokosów, lecz zmartwienia. Jednak „O rodzinę zawsze warto zawalczyć.”, więc i teraz bohaterowie pokonają wszelkie przeciwności losu.

Zachęcam do czytania

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, ***Z książkami w tle,

Druga część cyklu „Jabłoniowy sad” jest dowodem na to, że rodzina Zagórskich, w której dotąd trwała prawdziwa sielanka, ma swoje kłopoty i tajemnice. Nie brak też zaskakujących wydarzeń, w których uczestniczą dobrze znani nam już bohaterowie. Do głosu dochodzą skutki decyzji podjętych w przeszłości, z którymi należy się zmierzyć, a pewne odkładane na bok, zadawnione sprawy należy wreszcie ostatecznie załatwić. Niektóre rozwiązania podpowiadają się same przy udziale bieżących problemów codziennego życia w podkrakowskim małym miasteczku, ale innym trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi. Zagórscy to niesamowita rodzina, którą określiłabym jako „silna grupa pod wezwaniem”. Są zawsze gotowi do działania, razem stawiają czoła problemom, w imię wyższej konieczności potrafią na bok odłożyć osobiste antypatie i szukać rozwiązań bez względu na wszystko. Rodzice deklarują nie ingerować w życie swoich dorosłych córek, ich wybory i posunięcia, ale szczęście swoich dzieci traktują jako priorytet najwyższej wagi, więc czasem próbują wtrącić swoje „trzy grosze” dla dobra sprawy. Wynikają z tego różne nieprzewidziane sytuacje.

„Rodzinne sekrety” dostarczają wielu wzruszeń, nastrojowy, niemal sielankowy klimat da się odczuć pomimo trosk i zmartwień. Optymizm bijący z każdej strony może zarazić czytelnika i spowodować, że spojrzy on na życie w zupełnie inny sposób. Jestem ogromnie ciekawa trzeciej części tej interesującej historii i już chciałabym się dowiedzieć czyje marzenia uda się spełnić, a na co jeszcze Zagórscy będą musieli poczekać.

Drogie czytelniczki! Sięgnijcie koniecznie po całą trylogię Pani Krystyny Mirek jeśli tylko znajdziecie kilka wolnych wieczorów. Nie będziecie żałować!

Polecam serdecznie.

Francuska opowieść
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Francuska opowieść

Południowa Francja. Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi...

Tylko jeden wieczór
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Tylko jeden wieczór

Znana aktorka Amelia Diamond, a w prywatnie Sylwia Nowak, zbudowała życie doskonałe. Podziwiają ją tysiące kobiet. Ma wszystko. Urodę, sławę, kochającego...