Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia

Oto długo oczekiwana pierwsza oficjalna autobiografia One Direction!

Zajrzyj w szalone życie chłopaków i poznaj fakty, o których nikt wcześniej nie wiedział...

Niall, Zayn, Liam, Harry i Louis opowiedzą o przygodzie swojego życia: szalonej podróży, która rozpoczęła się od pierwszych nerwowych castingów do X Factora, by z czasem przenieść się na największe sceny światowej trasy koncertowej.

Mówią szczerze i otwarcie o emocjach, jakie czuli podczas kolejnych etapów kariery, zarówno o tych dobrych momentach, jaki i trudnych. Odpowiedzą na pytania: Co o sobie myśleli, gdy się poznali? Co inspiruje ich do pisania piosenek? Jak radzą sobie z życiem w trasie i z przerwami z dala od tych, których kochają? I co według nich czeka na kapelę, która osiągnęła już niemal wszystko?

Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia to podróż przez nigdy niepublikowane zdjęcia (również te z młodości), które uchylą rąbka tajemnicy i ukażą jak powstawała ich muzyka, jak wyglądają trasy koncertowe i niezwykła przyjaźń, która łączy chłopaków.

Niall, Zayn, Liam, Harry i Louis gotowi są otworzyć się i pokazać, jacy są naprawdę.

,,Ludzie chcieli z nami rozmawiać, słuchać naszej muzyki i poznać nas bliżej. Coś było na rzeczy... chyba czuwał nad nami jakiś Anioł Stróż. W pewnym sensie tym Aniołem Stróżem byli nasi fani".

Liam

,,Po premierze naszego debiutanckiego singla dopiero zaczęła się jazda po bandzie. Jakiekolwiek było nasze pojęcie słowa <<szaleństwo>>, teraz musieliśmy je sobie zdefiniować na nowo, bo właśnie weszliśmy na zupełnie nowy poziom szaleństwa".

Niall

,,Każdy koncert jest dla nas ważny i mamy tremę za każdym razem, gdy wychodzimy do publiczności. Nigdy sobie nie odpuszczamy, bo nasi fani zasługują na to, co najlepsze".

Harry

,,Właśnie tacy jesteśmy - chcemy pisać dobrą muzykę, mówić za jej pomocą ważne rzeczy i być w stanie powiedzieć za dziesięć lat: <<Rzeczywiście, właśnie tak się wtedy czuliśmy>>".

Zayn

,,To niesamowite uczucie, kiedy słuchając muzyki, osiągam ten sam stan umysłu, co jej autor - cieszymy się, że nasi fani mogą się tak czuć dzięki nam i właśnie dlatego tak lubimy pisać piosenki na nasze płyty. To dla nas ważne osiągnięcie, że możemy mieć realny wpływ na muzykę, którą gramy, a poprzez tę muzykę - bezpośredni kontakt z naszymi fanami".

Louis

Informacje dodatkowe o Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia :

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2015-05-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788365122001

Kup książkę Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia

Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, x52 książki 2015, Mam, Recenzenckie,

Jeden kierunek.

Jak tylko dowiedziałam się, że chłopaki z One Direction piszą autobiografię od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Mimo, że mam już ponad ćwierć wieku to nie wstydzę się tego, że jestem ich fanką. Jestem z tego dumna i dumna z nich, z tego, że wciąż tworzą muzykę i że napisali coś tak wyjątkowego - ,,Jacy Jesteśmy. Nasza Oficjalna Autobiografia".

,,Szczerze? Cała nasza historia jest moim ulubionym wspomnieniem."

Autobiografia podzielona jest na 6 części. Po krótkim wstępie, czytamy osobno wspomnienia każdego z chłopaków. Liam, Niall, Harry, Zayn, Louis - w takiej właśnie kolejności poznajemy emocje, uczucia jakie doświadczali chłopaki podczas przesłuchań do ,,X-Factora", w czasie trwania programu, w czasie ich pierwszej trasy, nagrywania płyt. Jest tego mnóstwo. Każdy z nich tworzy niesamowitą opowieść o dorastaniu, poznawaniu siebie, swoich słabości, odkrywaniu nieznanych dotąd rzeczy. Na koniec mamy wspólny dialog między chłopakami - taki mały wywiad, który czyta się bardzo przyjemnie.

,,Nigdy sobie nie odpuszczamy, bo nasi fani zasługują na to, co najlepsze."

Książka jest przepełniona cudnymi zdjęciami. Zresztą, cała oprawa graficzna jest nieziemska. Przez to książka się nie nudzi i chcemy poznawać coraz więcej szczegółów. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Mamy zdjęcia z dzieciństwa, jak i ze sceny. Prawdziwą gratką dla fanów One Direction są autografy chłopaków! Tak! Znajdziemy je na twardej okładce. Sprawiają wrażenia mega realnych. Przyznam się szczerze, że dopiero po przeczytaniu połowy książki zorientowałam się, że one tam są. Siedziałam i patrzyłam się na nie zahipnotyzowana kilka minut. Czasami Directioner może oszaleć na punkcie takich szczegółów.

,,Czuję, że cokolwiek się zdarzy w przyszłości i cokolwiek z nami będzie, zawsze pozostanie nam świadomość, że przeszliśmy przez to razem."

Uwielbiam zdjęcie na okładce. Widać na nim pięciu, już dorosłych, facetów, których połączyła miłość do muzyki. Jak to przystało na One Direction zmierzają w jednym kierunku, który ich uszczęśliwia i daje mnóstwo radości i zabawy. Każdy z nich wspomina w książce, że mimo ciężkiej pracy zawsze mają czas na zabawę i wygłupy. Są przecież młodzi, sodówka im nie uderzyła do głowy, więc czemu nie mieli by się czasem powygłupiać? Właśnie to jest ich sposób na relaks. Spędzanie razem czasu. Nie osobno, bo nie chcą przesadnie analizować niczego, tylko razem, jak na zespół przystało.

,,Nie myślcie dalej niż tydzień do przodu, nie słuchajcie plotek na swój temat, ciężko pracujcie i nie traćcie celu z oczu."

Książkę czyta się bardzo szybko. Zresztą, który fan przeczytał by autobiografię swojego idola w miesiąc? Każdy pragnie poznać jak najszybciej każdy szczegół, każde zdanie. Myślę, że nie tylko fani One Direction powinni przeczytać ich autobiografię. Każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiednią motywację by dążyć do celu, by się nie poddawać i wierzyć w siebie. Dlatego polecam książkę każdemu. To lektura, która opowiada, jak pięć młodych dzieciaków, z dnia na dzień musiało wejść w dorosłe życie i stracić nieco prywatności.

A na koniec jeszcze kilka cytatów, które szczególnie zapamiętałam:

,,Żeby coś robić dobrze, trzeba czasem to zrobić źle."

,,Moja umiejętność koncentracji jest jak u złotej rybki i nie umiem spokojnie usiedzieć w miejscu. Podczas gdy to piszę, pewnie bawiłem się telefonem już dziesięć razy w ciągu ostatnich dziesięciu sekund, nawet nie zdając sobie z tego sprawy."

,,Jeśli sam będę kiedyś miał dzieci, na pewno chciałbym, żeby osiągnęły więcej niż ja - bo dla dzieci zawsze się pragnie tego, co najlepsze."

,,Jeśli przytrafi ci się coś nieprzyjemnego, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, jakie dobre rzeczy mogą z tego wyniknąć."

,,Uważam, że trzeba próbować zmieniać świat, nawet jeżeli te zmiany byłyby bardzo małe."

,,Podobno najlepsze zespoły są jak gangi - i ja naprawdę w to wierzę. Trzymamy się razem i cokolwiek się wydarzy w przyszłości, nadal będziemy takim gangiem. Nawet jeśli za pięćdziesiąt lat któryś z nas robiłby coś sam, chciałbym go w tym wspierać."

,,Staramy się z chłopakami być tak normalni, jak to tylko możliwe w naszym nietypowym zawodzie. Nie możemy pozwolić, żeby sława nas zmieniła."

,,Nie żałuję ani jednego dnia, ani jednej godziny, ani jednej minuty czy sekundy. Jak się z tego nie cieszyć? Jak mógłbym nie być wdzięczny za tę szansę, za ten zaszczyt i za te przeżycia?"

Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2015-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jest to jedna z tych książek, które czyta się bardzo łatwo, szybko i przyjemnie. Treść jednak jest trochę monotonna, ponieważ mamy pięć bardzo podobnych części książki. Każda z nich opowiada historię od chwili narodzin danego chłopaka do momentu pisania książki. I było to według mnie odrobinkę naciągane, gdyż czytając miałam wrażenie, iż chłopcy dostali listę wydarzeń które mają opisać. Występ ma MSG, notowania pierwszego singla czy pierwsza wizyta w studio. Początkowo wydarzenia te początkowo byłaby ciekawe, ale gdy czytałam o nich już po raz piąty, w bardzo podobnej konwencji oraz stylu. Wielce ciekawe były jednak poszczególne fakty na temat poszczególnych chłopaków. A samym końcu znajduje się zapis rozmowy chłopców na temat ich sukcesu czy wspomnień. Według mnie były one lekko sztuczne, lecz myślę, iż jest to wina bariery językowej. Pewne wyrażenia brzmiące w języku angielskim brzmiące naturalnie , po przetłumaczeniu na język polski brzmią po prostu śmiesznie. Jestem to jednak w stanie zrozumieć. Pomijając wady, które już wymieniłam, jestem ogromnie zadowolona z przeczytania tej książki. Nie dość, że sporo się z niej dowiedziałam, to nie raz uśmiechałam się czytając o pewnych zdarzeniach. Świetne są zdjęcia wzbogacające treść książki. Nie dość, ze są dobrej jakości, to ukazują członków zespołu w dobrym świetle. Są po prostu genialne. W sumie, polecam tę książkę, gdyż jest w niej coś, co totalnie przyciąga do niej.
Avatar użytkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Karpaty. Wisła, Szyryk, Zakopane, Nowy Sącz, Poprad, Stary Smokovec. Mapa turystyczna

Mapa turystyczna, w której znajdziemy dziewięć tras wycieczkowych, zabytki i atrakcje turystyczne, trzynaście planów miejscowości, miejsca aktywnego wypoczynku....

Księga literek
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Księga literek

"Księgi" to seria zeszytów zawierająca ćwiczenia dla dzieci w wieku powyżej trzeciego roku życia, które wspomagają rozwój dziecka...