Jak bez wysiłku kochać się z Murzynem

Błyskotliwy debiut Dany Laferrier`a, urodzonego w Port-au Prince w 1953 roku, to dowcipno-prowokacyjna opowieść o młodym pisarzu, islamie, muzyce jazzowej, literaturze i kobietach. Białych kobietach.

Informacje dodatkowe o Jak bez wysiłku kochać się z Murzynem:

Wydawnictwo: PIW
Data wydania: b.d
ISBN: 83-06-02937-2

Kup książkę Jak bez wysiłku kochać się z Murzynem

Jak bez wysiłku kochać się z Murzynem - opinie o książce

Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Ta książka dla mnie, jako kobiety, jest niepokojąca. Autor opisuje w niej przemyślenia czarnego chłopaka mieszkającego ze swoim kolegą Bubą (filozofem-znawcą Koranu), słuchającego jazzu i zdobywającego kolejne białe dziewczyny, który pisze książkę o dwóch czarnych chłopakach, którzy słuchają jazzu, czytają książki i zdobywają kolejne białe dziewczyny. Wszystko fajnie, tylko cała filozofia głównego bohatera (i może i autora książki) sprowadza się do tego, że białe kobiety doznają spełnienia tylko w ramionach czarnego mężczyzny, a sensem życia tego chłopaka jest właśnie zaliczanie kolejnych dziewczyn... I może być to żart, może właśnie książka ma ośmieszyć takich mężczyzn - "filozofów" czytających "Ulissesa", którzy tak naprawdę uganiają się tylko za spódniczkami, fakt jest taki, że ta książka mnie nie zachwyciła.
Avatar użytkownika - faraboveclouds
faraboveclouds
Przeczytane:2012-12-16,
Wakacyjna perełka - w życiu nie uśmiałam się tak, jak na tej króciutkiej książeczce.
Avatar użytkownika - KlaudiaKonieczna
KlaudiaKonieczna
Przeczytane:2013-11-15, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam,
Smak młodych dziewcząt
Dany Laferriere0
Okładka ksiązki - Smak młodych dziewcząt

Nostalgiczna i pikantna powieść obyczajowa o dojrzewaniu na Haiti. Dany ma piętnaście lat. Przypadkowo wplątany w uliczną awanturę, ukrywa się u Miki i...