OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2006
Kategoria: Albumy
ISBN: 83-242-0565-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Za uderzającym realizmem dzieł dawnych mistrzów kryje się nierzadko gąszcz symboli, tematów i motywów, których pierwotne znaczenie zatarł czas. Miłośnicy muzeów na ogół nie mają już dzisiaj dogłębnej wiedzy z zakresu chrześcijańskiej i antycznej tradycji malarskiej, na której przez tyle wieków opierali swą sztukę malarze europejscy. "Jak czytać malarstwo" to przewodnik po tajnikach sztuki malarskiej przedstawia ponad sto dzieł mistrzów włoskich, holenderskich, niemieckich i hiszpańskich. Wskazówki ułatwiające zrozumienie znaczenia poszczególnych obrazów - skryte w pozornie zwyczajnych motwach, takich jak kwiaty, rośliny, potrawy czy zwierzęta - są tu szczegółowo opisane i odniesione do dzieł o podobnej tematyce. Książka przekazuje Czytelnikowi wiedzę z zakresu historii sztuki w formie prostych i zrozumiałych anegdot, a zarazem jest znakomitym przewodnikiem dla bywalców muzeów.
Okładka - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów Historia kina. Tom 3. Kino epoki nowofalowej
Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska
Okładka - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne
Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska
Okładka - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów Mój dom nad Odrą. Pamiętniki osadników Ziem Zachodnich po 1945 roku
Beata Halicka (red)
Okładka - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów Architektura jako sztuka
Andrzej Basista
Okładka - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów Lagermuseum. Muzeum obozowe w KL Auschwitz
Agnieszka Sieradzka
Cień jabłoni