Opis ksiązki
Kup Teraz

Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2014-12-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7551-401-8
Liczba stron: 56
Dodał/a książkę:czytam

Opowieść o małym Krzysiu, który marzył o tym, by mieć telefon komórkowy i móc opowiadać bajki na dobranoc swojemu ukochanemu psu Brysiowi. Tata opowiadał Krzysiowi bajki co wieczór, jednak Bryś nie mógł ich słyszeć, bo był psem podwórkowym. A kiedy tata pewnego wieczoru popatrzył na księżyc i powiedział: „Jakie piękne halo!”, Krzyś wpadł na pomysł, żeby takie halo zdobyć i już zawsze mieć łączność z Brysiem. Ciepła, baśniowa opowieść o sile dziecięcej wyobraźni i niezwykłej więzi z psem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gan1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Dla dzieci,Wyzwanie 12 książek w 2015 roku,
Bardzo fajna książeczka, zwłaczsza dla małych chłopców. Jak na dziecięcą literaturę spodobała mi się.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Dla dzieci,Mam,
Krzyś marzy o telefonie. Bardzo chce móc dzwonić do przyjaciela, którym jest pies Bryś, który noce spędza poza domem i nie może słuchać bajek opowiadanych przez tatę chłopca. Razem postanawiają znaleźć na to sposób. Niestety nie jest to takie łatwe jak z początku myśleli.

Całkiem pozytywna bajeczka, chociaż bohaterowie są dosyć naiwni. Ale jak to przedszkolne dzieci, do których zresztą książka jest skierowana. Doskonała na wieczorne czytanie.
justa21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-20, Na półkach: Przeczytałem,

Na księżyc i z powrotem


Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety dorastając, często zapominamy o tym, odtrącając naszych wiernych druhów bądź pozbywając się ich jak zbędnego przedmiotu. Krzyś z pewnością nie popełni tego błędu, bowiem tak wspaniałej przyjaźni, jak jego i Brysia, z pewnością nigdy już więcej nie nawiąże.


O tym, jak silna jest więź łącząca chłopca i jego pasa, możemy przekonać się podczas lektury wspaniałej, ciepłej opowieści „Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo”, autorstwa Katarzyny Matejek. Opublikowana nakładem wydawnictwa BIS książka, to niezwykła literacka przygoda zarówno dla młodych czytelników, jak i dla ich rodziców. Adresowana nie tylko dla miłośników czworonogów historia podkreśla, jak ważna jest przyjaźń, a także daje nam wyobrażenie o sile dziecięcej wyobraźni.


Autorka przedstawia nam małego Krzysia i jego dużego pasa – Brysia. To wspaniali kompani, a jeden dla drugiego jest całym światem. Ta wyjątkowa więź jest nawet podkreślona przez specjalną obrożę z napisem „Bryś Krzysia” oraz bransoletkę, na której widnieją słowa „Krzyś Brysia”. Przyjaciele są nierozłączni, razem poznają świat, razem wybierają się na przejażdżki po wiejskim gospodarstwie. Jedynie wieczorami są zmuszeni się rozstać – Bryś bowiem spędza noc na wycieraczce przed domem. Niestety, tym sposobem pies nie może słuchać wspaniałych opowieści, które tata opowiada Krzysiowi przed snem.


Jedynym marzeniem Krzysia jest posiadanie telefonu komórkowego, a właściwie dwóch. Planuje on, że po zdobyciu aparatów, będą mogli do siebie dzwonić z Brysiem i wówczas Krzyś będzie mógł opowiadać bajki usłyszane od taty. Ale jak tu zdobyć taki telefon? Jego funkcje mogłoby pełnić halo z opowieści ojca, czyli srebrzysta otoczka księżyca. Gdyby tak zdobyć halo, wówczas głos wędrowałby w kierunku księżyca, a następnie wracał prosto do ucha Brysia. Proste? Teoretycznie tak, ale największym problemem jest wymyślenie sposobu na ściągnięcie halo.


Niestety, pomysłu żadnego nie podsuwa Krzysiowi ani kura, ani kogut. Jedyna nadzieja w długich włosach, takie, jak zapuszcza poznana w salonie fryzjerskim dziewczynka. Mając włosy odpowiedniej długości, można wykorzystać je jako drabinę dla kosmitów. Oni zaś z pewnością potrafią znaleźć halo i ściągnąć je na Ziemię. Niestety włosy Krzysia i sierść Brysia nie rosną wystarczająco szybko i nawet rady kota i kaczek niewiele pomagają. Sytuację zmienić może kępa skrzypu, w której Krzyś tarza się kilka razy dziennie, ściągając na siebie gniew rodziców. Czy to jednak wystarczy, by zdobyć upragniony środek komunikacji?


O tym, czy Krzyś zdobędzie halo i czy Bryś będzie mógł nareszcie posłuchać wspaniałych bajek opowiadanych przez tatę chłopca, przekonamy się podczas lektury książki „Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo”. Kreatywności chłopca dorównują niezwykłe ilustracje Ewy Beniak-Haremskiej, doskonale oddające klimat opowieści. Do książki została dołączona pierwsza bajka tatusia o Panu Samolociku, którą można czytać zarówno jako kontynuację historii o Krzysiu, jak i osobno, przed snem dziecka – dokładnie tak, jak robił to tata Krzysia. 


 

Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów