Jak leczyć osteoporozę

„Jak leczyć osteoporozę” dr Jarosława Niebrzydowskiego to poradnik przedstawiający najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby. Osteoporoza jest schorzeniem charakteryzującym się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem jej struktury i zwiększoną podatnością na złamania. Choroba nazywana jest cichym złodziejem kości, gdyż zazwyczaj przebiega bezobjawowo do momentu wystąpienia złamania. Najczęściej do złamania kości dochodzi przy niewielkim urazie. Ten poradnik w sposób wydawałoby się, że wręcz niemożliwy wykłada jasno i prosto wszystkie tajniki leczenia osteoporozy. Zawiera bardzo dużo ważnych wskazówek przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny. Autor podpowiada jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy. Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem sposób, w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby. Czytając już drugi poradnik odnosi się wrażenie, że otrzymaliśmy coś na podobieństwo „książki kucharskiej”, w której zawarte są wszelkie wskazówki, by jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się osteoporozy.

Informacje dodatkowe o Jak leczyć osteoporozę :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-09-15
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-7900-665-6

Kup książkę Jak leczyć osteoporozę

Jak leczyć osteoporozę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Wbrew pozorom wcale nie leki są w tej chorobie najważniejsze. Dużo większe znaczenie ma wyjaśnienie chorym, jak mają postępować w codziennym życiu, czego unikać i co robić dla poprawy stanu swoich kości." Osteoporoza, choroba cywilizacyjna, w Polsce choruje na nią około trzech milionów ludzi, lecz leczy się niewiele ponad dwieście tysięcy. Mało kto zastanawia się, jakie są niezbędne składniki do budowy kości, albo jak ważną pełnią funkcje w naszym organizmie, że w początkowej fazie choroba nazywana "cichym zabójcą naszych kości" przebiega bezobjawowo. Książka bardzo przystępnie i rzeczowo przekazuje kompleksowe i wyczerpujące informacje dotyczące osteoporozy, wbrew powszechnej i nieprawdziwej opinii, chorobie jak najbardziej uleczalnej. Jednak, aby poradzić sobie z nią trzeba uzbroić się w odpowiednią wiedzę. Poradnik powstał z myślą o chorych, członkach ich rodzin i lekarzach pierwszego kontaktu. Z zainteresowaniem zapoznajemy się z przyczynami występowania choroby, klasyfikowanymi rodzajami, objawami, powikłaniami podczas przebiegu, możliwościami terapii, etapami i zasadami leczenia, najnowszymi uznanymi przez światowe grono lekarzy wspomagającymi metodami. Zamieszczono także użyteczny i wiele uświadamiający test ryzyka wystąpienia osteoporozy. Jarosław Niebrzydowski, specjalista reumatolog, przygotował jasne i zwięzłe przesłania dotyczące osteoporozy, stanowiące doskonałą bazę do świadomego wyboru diety, poprawy technicznych warunków w domu i w pracy, zmniejszenia ryzyka wystąpień złamań kości. bookendorfina.pl
Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-09-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Poradnik jak leczyć osteoporozę bardzo ułatwia zrozumienie istoty choroby i zasad jej leczenia. Zawiera bardzo dużo ważnych informacji. Autor podpowiada jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy. Opisuje krok po kroku co i jak należy robić aby się wyleczyć, a nie tylko biegać po aptekach i przyjmować coraz to nowsze leki. Autor ujmuje w całość różne metody leczenia i pokazuje jak można je łączyć ze sobą. Jest to poradnik wyjątkowy i w sposób wydawałoby się, że wręcz niemożliwy wykłada jasno i prosto wszystkie tajniki leczenia osteoporozy. Jest to szczególnie ważne ze względu na ogromną ilość informacji w internecie i reklamach, dzięki którym firmy sprzedające leki, suplementy i witaminy wciskają nam swoje produkty bez względu na to czy one nam pomogą czy też nie. Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem sposób w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby. Czytając już drugi poradnik doktora mam wrażenie, że otrzymałam coś na podobieństwo „książki kucharskiej” gdzie mam wszelkie wskazówki jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się osteoporozy. Ten poradnik powinien mieć każdy chory z osteoporozą, a przeczytać go powinni zarówno chorzy, ich rodziny jak i lekarze wszystkich specjalności.
Koniec zapaleń stawów
Jarosław Niebrzydowski0
Okładka ksiązki - Koniec zapaleń stawów

Większość leków obecnie stosowanych w reumatologii łagodzi tylko objawy chorób nie mając żadnego wpływu na przyczyny ich powstaniaPoznaj...