Jak niczego nie rozpętałem

Jest to pełna inteligentnego humoru opowieść o rocznych perypetiach pewnego magistra w Ludowym Wojsku Polskim. Jak twierdzi wydawnictwo, „nie oznacza to, że książka przemówi jedynie do czytelników pamiętających wyroby czekoladopodobne i noszone na szyi sznurki z papierem toaletowym. Także młodsze pokolenie odnajdzie w niej wiele znajomych, komicznych motywów. Fasadowość nie skończyła się wszak wraz z wygumkowaniem przymiotnika „ludowy”. Trwa. I oczywiście dotyczy nie tylko wojska”.

Wydawnictwo ostrzega:

„Książki Harosława Jaszka nie powinny czytać publicznie osoby, które chcą uchodzić za śmiertelnie poważne. Jej lektury nie zalecamy także czytelnikom cierpiącym na przepuklinę brzuszną lub mającym skłonność do zachłystywania się. Bezpiecznie mogą natomiast sięgnąć po „Jak niczego nie rozpętałem” pozostałe osoby w wieku powyżej czternastu lat, gustujące w poetyce „M*A*S*H”, scenariuszy pana Barei czy opowieści o Mikołajku. I one nie powinny jednak rozpoczynać lektury w szkole czy w pracy, o czym świadczy poniższa wypowiedź niespokrewnionej ponoć z autorem czytelniczki:

„Od rana, ciurkiem (no, prawie, bo muszę jednak trochę posymulować pracę), przeczytałam wszystkie części i muszę wyrazić swój zachwyt, bo inaczej pęknę. Po drugiej części pomyślałam, że śmieszniej być nie może. Myliłam się. Bajeczne poczucie humoru…” (fragmenty książki były publikowane w Portalu Literackim – Fabrica Librorum)”.

O autorze: O Harosławie Jaszku wiemy stosunkowo niewiele. Podobno przebywa obecnie za granicą, ale cel i miejsce jego podróży pozostają nieznane. Wydawca „Jak niczego nie rozpętałem” utrzymuje, że Jaszek nigdy nie był w monarchii austro-węgierskiej, ani nawet w Czechosłowacji. Nie zna osobiście Franka Dolasa, nie zetknął się też nigdy z Yossarianem. Historię nierozpętania niczego oparł na własnych doświadczeniach w Ludowym Wojsku Polskim, które – jak twierdzi – znacznie przerosło jego oczekiwania, zwłaszcza awansując go ostatecznie na stopień podporucznika. Harosław Jaszek lubi ponoć knedle, nie lubi natomiast latać samolotami.

Informacje dodatkowe o Jak niczego nie rozpętałem:

Wydawnictwo: IMG Partner
Data wydania: 2010-12-13
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-62734-00-9

Kup książkę Jak niczego nie rozpętałem

Jak niczego nie rozpętałem - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-01-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Świetna! Zabawna szczególnie dla tych co wiedzą o czym mowa z autopsji. Bardzo dobrze napisana.
Avatar użytkownika - Flam
Flam
Ocena: 6, Przeczytałam,
Zimę trzeba (sobie) jakoś ogrzać i oswoić - książka przeplatana atakami śmiechu to najlepszy (obok herbaty z cytryną i miodem) na to sposób. A TA nadaje się, jak mało która, wnioskując już z samych fragmentów (kto miał szczęście je złapać za ogon, ten wie :)). Świetny pomysł na prezent i sprawienie - także sobie - odrobiny przyjemności.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Przeczytane:2010-12-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Ciekawa, solidna lektura.
Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu
Harosław Jaszek0
Okładka ksiązki - Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu

Najlepsza książka na jesień 2011 - kategoria: kropelka optymizmu - wybór Internautów   Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy pracowali...