Opis ksiązki
Kup Teraz

Jak podróżować ZA DARMO

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-05-02
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788363213275
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:mircia
Pewnego jesiennego wieczoru Władysław Labuda postanawia rzucić wszystko co posiadał: dziewczynę, firmę, samochód oraz całe dotychczasowe ustabilizowane życie. Decyduje się podążać za głosem serca i wyruszyć w podróż dookoła Świata, spełniając swoje największe marzenie.

Rok późnej wyjeżdża z Polski, aby okrążyć glob w poszukiwaniu prawdziwej wolności i alternatywnych ścieżek życia, postanawia również, że nie wyda centa na noclegi. Aby przetrwać poszczególne etapy podróży Labuda, podejmuje się niecodziennych zajęć w wielu egzotycznych zakątkach globu przez 974 dni. Przez całą wyprawę przejmuje nawyki żywieniowe gospodarzy, za co przeprasza oficjalnie swój żołądek.

Podczas tej podróży odwiedza Anglię, Kanadę, Meksyk, Belize, Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, Chile, Australię i Malezję. Przejechał 5 kontynentów i ponad 62 tys. kilometrów. Nie wydając przy tym grosza na noclegi – udowadniając, że pieniądze nie są przeszkodą przed podjęciem podróży.

Poza kilkudziesięcioma sposobami jak podróżować bez użycia pieniędzy, czytelnik znajdzie rozwiązania jak znaleźć darmowy nocleg, transport, wyżywienie, atrakcje i w końcu jak zarabiać podczas drogi. Książka ta to również dziennik podróżnika z wyprawy w którym dzieli się swoimi przemyśleniami na temat napotkanych ludzi i wydarzeń. Opowiada o przeciwnościach losu i walki o własne marzenia.

Po przeczytaniu tej książki czytelnik wykreśli ze swojego słownika słowa ”nie można” czy “niewykonalne”. Poczuje żądze spełnienia marzeń i poznania świata. źródło opisu: https://flyawaytv.shoplo.com/kolekcja/frontpage/ks...(?) źródło okładki: www.empik.com
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mircia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2016,Mam,przeczytane,
książkę oceniam jako dobrą. Czyta się szybko i przyjemnie. Podoba mi się pomysł z dodaniem praktycznych informacji na początku książki ze stronami www, gdzie można rozpocząć poszukiwanie pomysłu na tanie podróżowanie, oraz ostatniej strony z wymienieniem swoich marzeń do spełnienia, oraz.... daty ich realizacji, co na pewno zdeterminuje marzyciela do uruchomienia machiny w ruch.
Sam opis podróży fajny, chociaż czytałam go przez pryzmat relacji z tej podróży na żywo. Charyzmy, pozytywnej energii, humoru, odwagi i optymizmu nie można autorowi odmówić. W książce jest tylko procent tej energii, którą prezentuje na żywo. W opowieści na żywo nie pamiętam takiego skoncentrowania się na podrywaniu dziewczyn, ale rozumiem, że ile razy by wspomnień z tej podróży nie usłyszeć, zawsze pojawi się coś, co nie zostało opowiedziane wcześniej, albo coś, co zostanie pominięte lub akurat zapomniane. Podsumowując, książka jest miłym relaksem w podróży czy poczekalni, a autorowi życzę jeszcze wielu pozytywnych przygód.
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów