Okładka - Jak skutecznie studiować

Wydawnictwo: Vizja Press & IT
Data wydania: 2007
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Podręcznik stanowi kompendium wiedzy na temat pożądanych umiejętności akademickich, rozumianych jako umiejętności ułatwiające studiowanie.Poradnik "Jak skutecznie studiować?" to synteza i podsumowanie najlepszych pomysłów i metod, których stosowanie pozwala efektywnie studiować (zdawać egzaminy, napisać i obronić pracę dyplomową, itp) i uzyskać dyplom w specjalności dopasowanej do własnych możliwości i predyspozycji oraz wymagań i uregulowań rynku pracy.Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów I roku, może być także użyteczny dla maturzystów, studentów starszych lat studiów, dyplomantów, doktorantów oraz wszystkich osób, które w swej pracy zawodowej i życiu prywatnym chcą bardziej efektywnie przyswajać wiedzę i wykorzystywać ją.Zawartość podręcznika: * Podstawowe informacje o środowisku akademickim dotyczące zadań uczelni, rodzajów uczelni, organizacji uczelni, pracowników uczelni, studiowania, rodzajów studiów, organizacji i przebiegu studiów, itp. * Kształtowanie podstawowych umiejętności akademickich: koncentracji uwagi, efektywnego notowania, skutecznego zapamiętywania, szybkiego czytania oraz efektywnego zarządzania własnym czasem. * Wskazówki jak przygotowywać się i zdawać poszczególne rodzaje egzaminów: ustne, testowe i pisemne. * Podstawowe zasady planowania, wykonywania i prezentowania pracy dyplomowej i rozprawy doktorskiej oraz zasady planowania i prowadzenia prezentacji wyników pracy naukowej.
Okładka - Jak skutecznie studiować Opisowa metodologia badań psychologicznych
red. Ryszard Stachowski, Włodzisław Zeidler
Okładka - Jak skutecznie studiować Podstawy statystyki opisowej
Janusz Buga, Helena Kassyk Rokicka
Okładka - Jak skutecznie studiować Jawność życia publicznego w Polsce
Solarz Piotr (red.)
Okładka - Jak skutecznie studiować Nowe trendy i wyzwania w zarządzaniu
Weiss Elżbieta, Godlewska Marzena (red.)
Okładka - Jak skutecznie studiować Globalizacja rynków finansowych implikacje dla Polski
Małecki Witold (red.)