Jak uwolnić się od lęku

Strach ma wielkie oczy. Wiemy to od najwcześniejszych lat naszego życia. Ale czy lęk może być też czymś dobrym? Niewątpliwie tak.

Wunibald Müller przekonuje, że lęk jest dla człowieka wyzwaniem. Chroni nas w niebezpiecznych sytuacjach. Może nadawać naszemu życiu twórczą dynamikę i przyczynić się do rozwoju. Książka Müllera przedstawia lęk z wielu perspektyw: psychologicznej, medycznej, egzystencjalnej czy filozoficznej. Co ważne, podpowiada ona, jak w praktyce radzić sobie z naszymi strachami. Zachęca do sięgnięcia w głąb własnej psychiki czy do literatury. Uświadamia wreszcie moc wiary i modlitwy jako elementów przezwyciężenia lęku. Napisana przystępnym językiem znakomita lektura nie tylko dla miłośników psychologii i życia duchowego.

Informacje dodatkowe o Jak uwolnić się od lęku:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2012-12-01
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7767-135-1

Kup książkę Jak uwolnić się od lęku

Jak uwolnić się od lęku - opinie o książce

Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki, Mam,

Autor już we wstępie swojej książki przedstawia lęk jako coś nieodzownego, nierozłącznego, jako część naszej natury, pisze, że "od początku do końca trwania ludzkiego życia lęk odgrywa w nim wielką rolę. Chroni nas przed zagrożeniami, ostrzegając nas w niebezpiecznych sytuacjach. Sam może jednak stać się niebezpieczny, gdy jest wyolbrzymiony..." i ja się z tym wszystkim jak najbardziej zgadzam. Jak widzicie poradnik ten napisany jest przystępnym, łatwym, zrozumiałym dla nas wszystkich, językiem, możemy wiele z tej książki się dowiedzieć, nauczyć, zrozumieć, skąd się w nas biorą obawy i czy są to zwykłe, normalne ludzkie odruchy, czy już może choroba?
Psychoterapeuta, bo tym jest autor, wyjaśnia nam, że lęk jest wszędzie, podaje nam przykłady z życia wzięte, opowiada nam bajkę o człowieku, który nie odczuwa lęku, który niczego się nie boi, co wcale nie jest powodem do dumy, bo wtedy nie można być szczęśliwym, udowadnia, że należy się właśnie kogoś takiego bać! Przedstawia nam chorobliwe, neurotyczne formy lęku, do których należy nerwica lękowa, fobie, lęk uogólniony, odpowiedniki lęku a hipochondria, wszystko jest w tej książce opisane, przedstawione, wyjaśnione. Poprzez lęk dowiadujemy się, że jesteśmy śmiertelni, że nie będziemy żyć wiecznie, że możemy ulec wypadkowi, chorobie, że coś może nam się stać... Jednocześnie lęk może być dobry, działać na nas budująco, pomaga nam się rozwijać, jeżeli nauczymy się nad nim panować, przezwyciężać go,  nie będzie nas paraliżował, będziemy mogli otworzyć się na nowe możliwości, przestaniemy się ograniczać, "staniemy się otwarci na nowe myśli, poglądy i doświadczenia", idąc za słowami i wskazówkami autora. Rozpisałam się bardzo, ale jeszcze chciałabym dodać, że warto mówić głośno o swoim lęku, wtedy staje się on oswojony, nie taki już straszny. Polecam tę lekturę każdemu, kto nie potrafi zapanować nad swoimi nerwami, obawami, nawet trema jest przecież lękiem, więc zapewne lęk dotyczy każdego z nas, choć nie wszyscy potrafimy się do tego przyznać przed kimś innym, przed samym sobą także, bo to przecież najtrudniejsze.
Książka jest nowością Wydawnictwa WAM, któremu dziękuję za nią bardzo, ponieważ pomogła mi zrozumieć samą siebie i swoje obawy.

Oddychaj we mnie. Realność Ducha Świętego
Wunibald Müller0
Okładka ksiązki - Oddychaj we mnie. Realność Ducha Świętego

Odbywamy dalekie podróże, szukając nowych doznań i wrażeń. Ciągle jednak nie znajdujemy zaspokojenia. Tymczasem najważniejsza jest podróż w głąb siebie...

Czcij ciało i duszę swoją
Wunibald Müller0
Okładka ksiązki - Czcij ciało i duszę swoją

Dorośli zapominają, że będąc dziećmi czuli się wolni i żyli własnym rytmem. Mieli czas na zabawę, urzeczywistnianie marzeń, taniec, odpoczynek i czułość...