Jak wychować idealnego psa

Autor bestsellerów i gwiazda programu „Zaklinacz psów” emitowanego w stacji National Geographic Channel opowiada o wszystkim, co powinieneś wiedzieć, by wychować szczęśliwego, zdrowego i zrównoważonego psa:

- Czego oczekiwać w kolejnych etapach rozwoju psa
- Jak szybko i skutecznie nauczyć psa załatwiania się na zewnątrz
- Niezbędnik na temat zasad zdrowego żywienia psów
- Kiedy i dlaczego należy szczepić psa i jak nie przesadzić z liczbą szczepień
- Jak – poprzez ustanowienie zasad, granic, ograniczeń i spokojnie asertywnego przywództwa – uczyć psa posłuszeństwa już od pierwszego dnia
- Jak uniknąć większości błędów często popełnianych przez właścicieli wychowujących szczenięta i młode psy
- Jak korygować niepożądane zachowania, zanim staną się poważnym problemem
- Jakie stosować ćwiczenia i zabawy, by kształcić najbardziej pożądane cechy psów każdej rasy

W tej książce Cesar w przyjazny, przystępny sposób odpowiada na najczęściej zadawane pytania i radzi, jak zbudować satysfakcjonującą, opartą na miłości relację na całe życie z najlepszym przyjacielem człowieka – psem.

Informacje dodatkowe o Jak wychować idealnego psa:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-62476-35-0

Kup książkę Jak wychować idealnego psa

Jak wychować idealnego psa - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-03-13, 26 książek w 2014r,
Kupując książkę miałam nadzieję poszerzenia wiedzy z programu "Zaklinacz psów". Moje rozczarowanie nie ma granic. Książka z wyglądu zewnętrznego ładna i owszem. Gorzej z środkiem, druk na szarym papierze toaletowym. Ale nie o tym. Całość jest ponapychana watą. Gdybyśmy chcieli zebrać faktyczne rady, porady, zalecenia, to mielibyśmy jeden rozdział. Reszta, to sztuczne wypełniacze. Opisy o znajomych. O psach znajomych. O parkach i uliczkach. Porażka. Nie dowiedziałam się nic nowego. Natomiast żeby utrwalić to, co już wiedziałam, musiałam przebrnąć przez nic nie wnoszące dłużyzny. Zapewne gdybym nigdy nie zerknęła choć jednym okiem na program TV, to przyjęłabym tę pozycje jako średnio ciekawą, ale nie ubolewałbym nad straconym czasem. Wiem jedno; nigdy, przenigdy nie kupię następnej części z tej kolekcji. Ulubione cytaty: Dorastający pies nie chce robić na złość właścicielowi. Jednak wiele istotnych zmian zachodzących w jego wyglądzie oraz mózgu sprawia, że zachowanie staje się co najmniej dziwne. - Jego zęby stałe już wyrosły albo kończy się faza wyrzynania, więc przechodzi drugie ząbkowanie. -Może dorosnąć tak szybko. że będą mu dolegać łagodne lub tez niekiedy dość ostre "bóle wzrostowe". - U psa zaczyna się rozwijać i dojrzewać instynkt samoobrony, mogą więc powrócić lęki z okresu szczenięcego i towarzysząca im nieśmiałość albo zachowanie agresywne. - Gwałtowny wzrost powoduje, że stawy staja się bardziej kruche i podatne na kontuzje, co oznacza, że pies powinien z niektórymi energicznymi ćwiczeniami poczekać, aż jego ciało będzie nieco bardziej dojrzałe. - Starsze psy zaczynają traktować dorastającego osobnika jako bardziej odpowiedzialnego za swoje czyny, co oznacza, że między zwierzętami mogą pojawić się konflikty, niekiedy bezpodstawne". Str. 274.
Jak uszczęśliwić psa. 98 najlepszych wskazówek od Zaklinacza psów
Cesar Millan0
Okładka ksiązki - Jak uszczęśliwić psa. 98 najlepszych wskazówek od Zaklinacza psów

Bestsellerowy autor, najbardziej znany psi behawiorysta, Cesar Millan po raz kolejny odkrywa przed tobą tajniki swojej wiedzy. Jak uszczęśliwić psa? to...

Czego nauczyły mnie psy. Opowieść o psach, które odmieniły moje życie
Cesar Millan0
Okładka ksiązki - Czego nauczyły mnie psy. Opowieść o psach, które odmieniły moje życie

Cesar Millan w ujmującej, dającej wiele do myślenia książce udowadnia, że najlepszy przyjaciel człowieka jest zarazem jego najwspanialszym nauczycielem...