Opis ksiązki
Kup Teraz

Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2015-09-28
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7900-426-3
Liczba stron: 130
Dodał/a książkę:agnieszka3201
Camino Frances, zwana drogą francuską do Santiago de Compostela do grobu św. Apostoła Jakuba. Choć tak naprawdę, we Francji mamy tylko start przy samej jej granicy z miasteczka Saint Jean Pied de Port i niewielki kilkunastokilometrowy odcinek z prawie ośmiuset, które są do pokonania. Pozostałe odcinku pokonywane są już w Hiszpanii. Corocznie do Katedry w Santiago de Compostela przybywa (oprócz odwiedzających ją zwyczajowych turystów) z różnych Hiszpańskich szlaków pieszo, rowerem czy nawet konno około 240 tys. pielgrzymów z całego świata, a z samej Polski jest ich ponad 2 tys. kobiet i mężczyzn. Co skłoniło autora powieści do pójścia pieszo w tą nieznaną mu wcześniej drogę dowiemy się z dziennika, który prowadził każdego dnia podczas swojej ponad trzydziestodniowej podróży. Autor pokazał nam swoją drogę, swoimi oczami, przeżyciami, spotykanymi ludźmi na niej. Historię samej drogi, która odznaczyła swoje piętno poprzez wieki wędrówek wielu tysięcy pielgrzymów. Swoją opowieść doprawił smakiem kuchni Hiszpańskiej, bo jak pisze, kulturę i ludzi poznaje się również poprzez miejscową kuchnię. Nie uchylając więcej zachęcamy do jej lektury.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
agnieszka3201 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Po przeczytaniu tytułu można pomyśleć, że książka jest kolejnym poradnikiem dla tych, którzy stwierdzili, że waga nie żartuje, więc trzeba pozbyć się zbędnych kilogramów. Tymczasem jest to opowieść pątnicza o drodze do Santiago de Compostella, miejsca spoczynku Św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Autor w ciągu trzydziestu sześciu dni pokonuje siedemset siedemdziesiąt pięć kilometrów, by dotrzeć do celu. A co widział i co przeżył, opisuje w swojej książce. Dowiadujemy się z niej, że do podjęcia się pątniczego trudu zmusiły autora jakieś niełatwe zawirowania w życiu osobistym.
Niedługo stuknie mi 50 lat, dusza przez ostatni rok poraniona przez różne wydarzenia dziejące się dookoła mnie. Niosę krzyż, ale czuję, że samą siłą fizyczną go nie udźwignę. Muszę wyruszyć, żeby walczyć ze swoimi lękami i stawić czoła demonom. To dlatego drogę, którą podejmuję, zwą również Drogą Miecza. Miecz, od którego zginał pierwszy apostoł Jakub, stał się symbolem świętych wojowników, rycerzy i walczących mężczyzn. Dziękować i błagać. Tyle i aż tyle. Sam, bo tylko wtedy będzie miało to sens. Mam dziesiątki pytań, jak i dlaczego? Ile razy jeszcze upadnę i czy sił starczy, żeby kolejny raz wstać?
Co prawda nie dowiadujemy się z książki, co konkretnie wydarzyło się w życiu autora, za to dowiemy się, że warto było podjąć się tej pielgrzymki.
,,Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę" nie jest powieścią religijną, chociaż z oczywistych powodów nie brakuje w niej odniesień do świata wiary. Jest za to dokumentem pokazującym, w jaki sposób mimo własnych słabości iść do celu i stać się przy okazji silniejszym człowiekiem.
A gdyby ktoś chciał udać się do Santiago de Compostella śladami autora, to informuję, że znajdzie w książce praktyczne i przydatne informacje dotyczące tej trudnej drogi.
break
Okładka - Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę Zagubiona dusza
Paulina Lipińska
Okładka - Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej
Jolanta Nasiłowska
Okładka - Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę Jerozolima. Miasto Boga
Ewelina Rubinstein
Okładka - Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę Sekret Życia
Zerrafin
Okładka - Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę Nowy Castro, stara Kuba
Joanna Masiubańska, Jarosław Masiubański we współpracy z Omarem Lopezem Montenegro
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów