Książka o kulisach spektakularnych wypraw ekipy Top Gear, pokazująca to, czego nie mogliście zobaczyć w telewizji. Lektura dla każdego, kto lubi ekstremalne doznania. Świetna opowieść przygodowo-podróżnicza, która przy okazji odsłania kulisy powstania kilku z najsłynniejszych odcinków programu Top Gear. Hammond przeprawia się zdezelowanym samochodem przez afrykańskie bezdroża, próbuje przepłynąć amfibią kanał La Manche, a w Ameryce zaprzyjaźnia się z prawdziwymi Aniołami Piekieł. Wszystko jednak zaczyna się od niezwykłego wyścigu na biegun północny. Na jego starcie stanęli z jednej strony Jeremy Clarkson i James May w supernowoczesnym samochodzie terenowym z napędem na cztery koła, a z drugiej – Richard Hammond z psim zaprzęgiem. To świetna książka nie tylko dla fanów Top Gear, ale dla wszystkich lubiących ciekawą literaturę podróżniczą okraszoną sporą dawką humoru. Hammond to jeden z nas, zwykły facet, który nawet w podróż na biegun północny nie rusza się bez swojego iPoda i z rozbrajającą szczerością wyznaje, że w portfelu obok zdjęć żony i dzieci trzyma fotki swoich czterech samochodów.

Informacje dodatkowe o Jak zostać arktycznym ninja i inne przygody z Evelem, Oliverem i wiceprezydentem Botswany:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-08-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-1361-6

Kup książkę Jak zostać arktycznym ninja i inne przygody z Evelem, Oliverem i wiceprezydentem Botswany

Jak zostać arktycznym ninja i inne przygody z Evelem, Oliverem i wiceprezydentem Botswany - opinie o książce

Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2015-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 2014,
W drodze
Richard Hammond0
Okładka ksiązki - W drodze

Zielone lata Richarda Hammonda - gwiazdy kultowego programu ,,Top Gear". Angielski magazyn ,,Heat" nazwał Richarda Hammonda ,,dziwną gwiazdą, w której...

Na krawędzi. Moja opowieść
Richard Hammond0
Okładka ksiązki - Na krawędzi. Moja opowieść

20 września 2006 roku podczas kręcenia jednego z odcinków Top Gear Hammond próbował pobić rekord prędkości lądowej Wielkiej Brytanii. Kiedy...