Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim

"Jan Kanty Osobny" to niewyczerpana opowieść o Janie Kantym Pawluśkiewiczu. Prawdziwy wywiad rzeka, która płynie niespiesznie od anegdoty do anegdoty, dając czytelnikowi niezapomniane widoki na prywatne i artystyczne życie Jana Kantego Pawluśkiewicza. A jest co podziwiać.

Kompozytor wielkich przebojów - piosenek ,,Niepewność", ,,Dni, których jeszcze nie znamy", ,,Świecie nasz", twórca poematów symfonicznych, musicali i oper, artysta związany z Piwnicą pod Baranami i Teatrem STU, założyciel legendarnego zespołu Anawa, w którym występował razem z Markiem Grechutą i Zbigniewem Wodeckim, twórca muzyki teatralnej i filmowej - w tym nagrodzonej ostatnio muzyki do filmu Papusza - odsłania kulisy pracy z artystami, wspomina poszukiwania własnej drogi twórczej, opowiada o inspiracjach i irytacjach.

W błyskotliwej i ironicznej rozmowie z Wacławem Krupińskim wyłania się portret niezwykłego kompozytora, wokalisty, malarza, twórcy żel-artu, architekta, ,,górola z pnioka" - innymi słowy postaci, która zaskoczy polską kulturę jeszcze nie raz.

Informacje dodatkowe o Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-06-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim

Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim - opinie o książce

Wodecki. Tak mi wyszło
Wacław Krupiński0
Okładka ksiązki - Wodecki. Tak mi wyszło

Zbigniew czy Zbyszek? Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy? Artysta estradowy czy muzyk awangardowy? Zbigniew Wodecki miał dwa życiorysy...

Głowy piwniczne
Wacław Krupiński0
Okładka ksiązki - Głowy piwniczne

Piwnica pod Baranami opisana przez jej artystów Książka powstała z rozmów z artystami Piwnicy. Pełna jest anegdot, humoru, niekiedy osobistych wspomnień...