JavaServer Faces i Eclipse Galileo. Tworzenie aplikacji WWW

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-10-18
Dodał/a książkę:helion
  • Jak projektować estetyczne i wygodne interfejsy użytkownika aplikacji WWW?
  • Od czego zacząć projekt wykorzystujący JavaServer Faces?
  • Co oferuje środowisko Eclipse Galileo, a co narzędzia Web Tools Platform?

Dobry interfejs aplikacji WWW to połowa jej sukcesu. Osiągnij go z JavaServer Faces! Język Java od lat zdobywa i ugruntowuje swoją popularność wśród programistów i twórców aplikacji WWW, a rozmaite platformy i rozwiązania, w których jest on wykorzystywany, zostały na stałe włączone do pakietu narzędzi stosowanych przez wielu z nich na co dzień. Jednym z najbardziej popularnych tego typu narzędzi jest JavaServer Faces. Można dzięki niemu w prosty sposób tworzyć interfejsy użytkownika aplikacji, wykorzystujące platformę Java EE. Ten spójny i kompletny szkielet programistyczny jest obecnie najbardziej elastycznym, najlepiej dopracowanym i najprostszym w użyciu rozwiązaniem, opartym na technologii serwletów.

Jednak "najprostszy" wcale nie musi oznaczać "prosty", o czym z pewnością miało okazję przekonać się wielu studentów kierunków informatycznych i profesjonalnych programistów, którzy postanowili praktycznie zapoznać się z możliwościami tej technologii. Nieocenioną pomocą okaże się dla nich książka "JavaServer Faces i Eclipse Galileo. Tworzenie aplikacji WWW ", dzięki której można uniknąć wielu typowych błędów i nauczyć się biegle korzystać z JSF, zdobywając przy tym kompletną wiedzę na temat mechanizmów i rozwiązań zapewniających działanie tej platformy. Co więcej, opisano tu nie tylko samą technologię, lecz również sposób jej praktycznego wykorzystania w konkretnych projektach, co w przyszłości zaowocuje z pewnością opracowaniem niejednej doskonałej i cieszącej oko aplikacji WWW.

• Mechanizmy działania aplikacji WWW i sposoby ich projektowania w oparciu o język Java
  • Podstawowe informacje na temat szkieletu programistycznego JSF
  • Realizacja praktycznego projektu z wykorzystaniem JavaServer Faces
  • Rozszerzanie standardowej implementacji JSF i tworzenie niestandardowych interfejsów użytkownika
  • Opis środowiska programistycznego Eclipse Galileo oraz pakietu narzędzi Web Tools Platform

Naucz się szybko i sprawnie tworzyć rozbudowane interfejsy użytkownika aplikacji WWW za pomocą szkieletu programistycznego JavaServer Faces.