Jean Vanier. Biografia

"To jeden z najważniejszych proroków współczesności, wielki nauczyciel duchowości". ZBIGNIEW NOSOWSKI, redaktor naczelny "Więzi", od ponad 30 lat związany z ruchem Wiara i Światło "Czy Jean Vanier nosi w sobie jakąś tajemnicę? Jaka jest jego własna rana, którą musiał w sobie zaakceptować? Książka Constant przybliża nas do odpowiedzi na te pytania". WOJCIECH BONOWICZ, poeta i pisarz, od 25 lat związany z ruchem Wiara i Światło Vanier określany jest jako Matka Teresa w spodniach. Założył wspólnoty życia z osobami niepełnosprawnymi Arka oraz ruch Wiara i Światło, działające od wielu lat również w Polsce. Kanadyjczyk, mając kilkanaście lat, rozpoczął karierę w marynarce wojennej. Co więc doprowadziło w jego życiu do tak gwałtownej przemiany, że stał się światowym symbolem chrześcijaństwa? Co sprawiło, że prestiżowa Nagroda Templetona - we wcześniejszych latach honorująca m.in. ks. Michała Hellera, Aleksandra Sołżenicyna czy Matkę Teresę - trafiła właśnie do Vaniera? Anne-Sophie Constant kreśli barwny portret człowieka, który dzięki tej książce wychodzi z cienia własnego dzieła. "Mieszkając w Arce przez prawie 50 lat, odkryłem mądrość miłości i czułości, mądrość prostoty, mądrość dobroci i radości ukrytej w ludziach słabych i kruchych. Oni nauczyli mnie dużo więcej niż jakakolwiek książka. Pokazali mi moją własną słabość i pomogli ją zaakceptować". JEAN VANIER, "Więź" "Filozofowie powinni wzorować się na Vanierze. Dziełem jego życia nie jest ani książka, ani żadne idealizowanie, lecz wspólnota nazywana Arką". ANDREW BROWN, "The Guardian W 2015 roku Jean Vanier został uhonorowany Nagrodą Templetona. "Jean Vanier jest mi bardzo bliski. Spotykając go przed laty, spotkałem świętego. Jego życie jest absolutnie ewangeliczne i heroiczne. Polecam z całego serca tę książkę o wyjątkowym człowieku" - ADAM WORONOWICZ

Informacje dodatkowe o Jean Vanier. Biografia:

Wydawnictwo: WAM