Okładka - Jedno drzewo, jedno pożegnanie

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2006
ISBN: 83-7319-892-X
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Laura wraca do rodzinnego domu, aby zasadzić magnolię. To symboliczny gest, uzupełniający triadę życiowych dokonań: urodzić dziecko, napisać książkę, posadzić drzewo. Ale to także akt wyrównania rachunków z sobą samą. W monologu Laury pojawiają się osoby, które odegrały jakąś rolę w jej życiu: ojciec, stara piastunka, nieodłączny przyjaciel wraca świat, który pozostawiła, by związać się z innym człowiekiem. Laura po raz kolejny zastanawia się nad słusznością decyzji, która - jak zbyt późno odkrywa - miała znaczenie nie tylko dla niej.
whisky plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,hiszpańskie,Mam,
#etiuda #rozliczenie życia #wspomnienia
To krótka etiuda, jak strumień świadomości wylewający się na kartki prosto z pełnego wspomnień umysłu pewnej dojrzałej kobiety. Porzuciwszy wiejski świat i ludzi w nim żyjących zaczęła swoje życie w stolicy. Czy żałuje, czy wszystko ułożyło się po jej myśli? Tego nawet ona nie jest pewna.
masumi21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Cel 2014 - 26 tomiszczów,
Prawdziwy słowotok-monolog kobiety rozliczającej swoje życie. Pokazuje jak ciężkich wyborów można dokonać w swoim życiu i jak one wpływają na nasze życie i na życie innych.