Jedno drzewo, jedno pożegnanie

Laura wraca do rodzinnego domu, aby zasadzić magnolię. To symboliczny gest, uzupełniający triadę życiowych dokonań: urodzić dziecko, napisać książkę, posadzić drzewo. Ale to także akt wyrównania rachunków z sobą samą. W monologu Laury pojawiają się osoby, które odegrały jakąś rolę w jej życiu: ojciec, stara piastunka, nieodłączny przyjaciel wraca świat, który pozostawiła, by związać się z innym człowiekiem. Laura po raz kolejny zastanawia się nad słusznością decyzji, która - jak zbyt późno odkrywa - miała znaczenie nie tylko dla niej.

Informacje dodatkowe o Jedno drzewo, jedno pożegnanie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7319-892-X

Kup książkę Jedno drzewo, jedno pożegnanie

Jedno drzewo, jedno pożegnanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2015-06-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, hiszpańskie, Mam,
#etiuda #rozliczenie życia #wspomnienia To krótka etiuda, jak strumień świadomości wylewający się na kartki prosto z pełnego wspomnień umysłu pewnej dojrzałej kobiety. Porzuciwszy wiejski świat i ludzi w nim żyjących zaczęła swoje życie w stolicy. Czy żałuje, czy wszystko ułożyło się po jej myśli? Tego nawet ona nie jest pewna.
Avatar użytkownika - masumi21
masumi21
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Cel 2014 - 26 tomiszczów,
Prawdziwy słowotok-monolog kobiety rozliczającej swoje życie. Pokazuje jak ciężkich wyborów można dokonać w swoim życiu i jak one wpływają na nasze życie i na życie innych.

Laura sadzi magnolię w ogrodzie rodzinnego domu. Ma dom, synów, symbolicznie chce więc podsumować swoje życiowe dokonania. Wizyta w rodzinnej wiosce i spotkanie z przyjacielem staje się okazją do przemyślenia swojego życia i dokonanych wyborów. Ta książka przekazuje smutną życiową prawdę: każdy wybór łączy się z utratą czegoś innego. A powiedzenie "nigdy nie jest za późno na zmiany" niekoniecznie jest prawdziwe. Laura zrezygnowała z bliskości ludzi, którzy byli dla niej ważni, z powodu szalonej miłości. Uważa, że nie mogła postąpić inaczej, ale cena za dokonany wybór była wysoka.

Książka porusza i daje do myślenia. Jej nietypowa forma - monolog wewnętrzny - podkreśla osamotnienie bohaterki i jej odcięcie od świata swego dzieciństwa.

W cieniu magnolii
Marina Mayoral0
Okładka ksiązki - W cieniu magnolii

Laura i Paco przyjaźnili się od dziecka i kochali miłością niewypowiedzianą, nigdy nie będąc razem. Oboje jakoś ułożyli sobie życie osobno: ona wyjechała...

Smutny to oręż, co nie broni się słowem
Marina Mayoral0
Okładka ksiązki - Smutny to oręż, co nie broni się słowem

Wzruszająca opowieść o życiu dwóch dziewczynek. Ich rodzice czynnie walczą po stronie Republiki w hiszpańskiej Wojnie Domowej i umieszczają dwunastoletnią...