Jestem nudziarą

Nowy format. Powieść błyskotliwa, skrząca się humorem i traktująca o sprawach żywo nas dziś obchodzących, a do tego przewrotna. "Jestem nudziarą" - wyznaje na samym początku bohaterka powieści, Agata. "I mam przerąbane" - dodaje. No, faktycznie - skoro wyemancypowana kobieta współczesna "w wieku lat trzydziestu nie miała jeszcze ani jednego męża, spała tylko z czterema facetami, była zaledwie na trzech balach i nie zmieniła pracy ani razu, odkąd ją podjęła" - powodów do dumy za bardzo nie ma. Ale co się odwlecze... Raz Agata daje szefowi (stuknięty dziwkarz) po gębie i teraz już pracę zmienić musi.

Informacje dodatkowe o Jestem nudziarą:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7469-364-9

Kup książkę Jestem nudziarą

Jestem nudziarą - opinie o książce

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2017 :),

Przewrotny tytuł - przewrotna powieść.
Historia o ludziach takich, jak my, o sytuacjach, które każdemu z nas mogą się przydarzyć. A więc - historia o nas...
Polecam :)

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Bohaterka tej książki Agata twierdzi, że jest nudziarą... chyba ja też w niektórych sytuacjach, sprawach mogę tak o sobie powiedzieć. Zresztą może i niejedna czytelniczka tej książki? "Nam, kobietom, wydaje się, że musimy koniecznie zwisać z ramienia jakiegoś mitycznego silnego mężczyzny, a tymczasem wcale on nam nie jest konieczny do życia, ponieważ posiadamy - podobnie zresztą jak i mężczyźni, to dotyczy całej ludzkości - niewyobrażalny geniusz, którym jednak nie potrafimy dysponować..." W książce znajdziemy romans, humor, rozterki, odrobinę dramatu i delikatny wątek sensacyjny. Polecam wszystkim tym, co walczą z nudą.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka napisana w formie dziennika lub pamiętnika.Agata dzien po dniu opisuje swoje nudne zycie.Jej życie zaczyna sie zmieniać gdy po kłotni z szefem musi zmienic prace.Zaczyna wiec swoje nowe zycie jako polonistka w szkole i od tej pory wszystko sie zmienia na lepsze chociaz momenty zwątpienia dalej sie pojawiają.Agata marzy o miłości i o idealnym facecie ale czy sie jej to spełniło czy nie dowiecie sie jak przeczytecie książkę.Polecam bo książka warta przeczytania.Idealna na poprawe humoru.Ja usmialam sie do łez i napewno jeszcze nie raz po nią sięgnę.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dobrze się bawiłam przy tej książce. Nie jest to skomplikowana lektura ale wciąga i pozytywnie nastawia. Opowiada o perypetiach w życiu pewnej pani Agaty. Są tam wątki związane z jej przyjaciółkami, mężczyznami, codziennością w domu i pracy. Agata jest sympatyczną postacią nieszablonowo traktującą zarówno związki jak i pracę. Polecam.
Avatar użytkownika - zabulQa
zabulQa
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 3, Przeczytałam,
Zwyczajna obyczajówka, niczym się nie wyrózniająca historia zakochującej się nauczycielki.
Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Chciałabym dostać,
Nudna i ciężka.... męczyłam się czytając tę książkę. Wogóle jej nie polecam. Po takich właśnie pozycjach zniechęcam się do czytania...
Mimo, że lubię Monikę Szwaję, przez tę książkę po prostu nie mogłam przebrnąć! Chyba tytuł jest adekwatny do treści. Tytułowa bohaterka, 30-letnia Agata, szukająca mężczyzny robi to w sposób bardzo niedojrzały, czego konsekwencje widać. Autorka zbyt upraszcza rzeczywistość, spłyca relacje i wyolbrzymia infantylne cechy bohaterki. jak zwykle plus za wczucie się emocjonalne ale tym razem tylko za to.
Avatar użytkownika - mouna
mouna
Przeczytane:2014-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Moje,
Agata, nudziara do kwadratu, okazuje się dowcipną, mądrą, ale niestety lekko zaniedbaną życiowo kobietą. Po utracie pracy w dziekanacie, znajduje swoje miejsce na ziemi... w szkole. Dostaje "do wychowania" klasę bystrzaków, którzy okazują się piekielnie mądrymi, ale jednak dalej, dziećmi. W życiu Agaty pojawia się nagle dwóch mężczyzn - Sławek, architekt, który od początku mnie denerwował, oraz stateczny ojciec jednego z uczniów, pilot śmigłowca pogotowia ratunkowego, Kamil. Lekka i przyjemna opowieść o życiu, miłości, problemach. Idealna na wolne wieczory.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2014,
Bardzo pozytywna, świetnie napisana :) Wciąga!
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Agata trzydziestolatka nadal stanu wolnego i pracująca w dekanacie postanawia może nie tak samo się tak złożyło że zmienia pracę.Rozpoczyna pracę w szkole średniej gdzie otrzymuje wychowawstwo najbardziej uzdolnionej klasy a zarazem najbardziej niedobrej.Po bliższym poznaniu zmienia o nich zdanie i jest bardzo zżyta z klasą. Koleżanki Beata i Laura choć same stanu wolne postanawiają pomóc jej znależć partnera.Agę jednocześnie podrywa dwóch facetów, którego wybierze Kamila ojca swojego ucznia czy bogatego architekta Sławka? .....
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2007-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Pełna humoru opowieść o współczesnej kobiecie, jej perypetiach, poszukiwaniu, bliskości, miłości...
Avatar użytkownika - halina-k
halina-k
Przeczytane:2007-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długie wieczory, Mam,
Świetnie napisana opowieść o współczesnej kobiecie i przeżywanych przez nią rozterkach. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Duża doza optymizmu. Treść nieco przekorna wobec tytułu.
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2013-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Świetna,napisana z humorem książka o kobiecie, którą może byc każda z nas.
Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Fajna powieśc o współczesnej trzydziestolatce Agacie, która po zwolnieniu z pracy zaczyna nowe życie zawodowe jako nauczycielka w średniej szkole.
Avatar użytkownika - monika_rr_86
monika_rr_86
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Swietna ksiązka prosta, lekka i nieskomplikowana dla zwykłych i niezwykłych kobiet :)
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Bardzo pozytywna książka o życiu "nudziary", o możliwości przemiany każdego z nas.
Avatar użytkownika - yadzia
yadzia
Przeczytane:2023-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo mi się podobała, lekka i przyjemna fabuła. Jest to opowieść o przesympatycznej polonistce, inteligentnej młodzieży licealnej oraz o szukaniu miłości. Powieść pisana w formie pamiętnika przez nauczycielkę, która wcale nie jest nudziarą.

Jedna z moich ulubionych, wracam do niej cyklicznie. Napisana lekko i z humorem (nieco "trącającym" o Chmielewską), ale niepozbawiona głębszego przesłania. Idealna na poprawę humpru.

Avatar użytkownika - Tyfusek381
Tyfusek381
Przeczytane:2019-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Historia trzydziestoletniej Agaty, która zaczyna pracę jako polonistka i zostaje wychowawcą klasy w liceum jest napisana w formie dziennika. Mimo, że bohaterka określa siebie jako "nudziarę", to z dużym poczuciem humoru przedstawia swoje perypetie uczuciowe i zawodowe. Książkę lekko się czyta i nie wymaga zbytniego myślenia. Trochę razi, jak dla mnie, przesłodzony swiat, w którym wszytko musi kończyć się happy endem, a nawet poważne problemy (uzależnienie od narkotyków) dają się łatwo i szybko rozwiązać.

Avatar użytkownika - Aggatta
Aggatta
Przeczytane:2019-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019, Mam,
Dom na klifie
Szwaja Monika0
Okładka ksiązki - Dom na klifie

W typowych romansach zawsze jest tak: Ona spotyka Jego (lub On Ją), potem się zakochują, coś im przeszkadza, ale w końcu odbywa się wesele i "żyją...

Anioł w kapeluszu
Szwaja Monika0
Okładka ksiązki - Anioł w kapeluszu

Czy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków. Są z natury bardzo pracowite, często...

Forget Me Not
Julie Soto