Jezioro Samotnia

Dwunastoletnia Beta wraz z mamą przenosi się na wieś, do posiadłości Jezioro Samotnia, której właściciel wraz z rodziną od wielu lat podróżuje po świecie. Rezydencją opiekuje się zaufany zarządca Finnigan. Na początku dziewczynka jest bardzo niezadowolona z przeprowadzki ? musiała rozstać się z najlepszą przyjaciółką oraz babcią, a nowe miejsce robi na niej przygnębiające wrażenie. Jednak w miarę upływu czasu Beta odkrywa, że ta z pozoru spokojna posiadłość kryje w sobie niezwykłą tajemnicę.

Informacje dodatkowe o Jezioro Samotnia:

Jezioro Samotnia - opinie o książce

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książkę zobaczyłam w bibliotece i zapragnęłam przeczytać, chociaż tak naprawdę nie spodziewałam się po niej niczego wielkiego. Chciałam coś lekkiego i luźnego na zimowy wieczór. Ale czy "Jezioro Samotnia" rzeczywiście zasługuje na uwagę? Dwunastoletnia Beta wraz z mamą przenosi się na wieś, do posiadłości Jezioro Samotnia.Na początku dziewczynka jest bardzo niezadowolona z przeprowadzki.Jednak w miarę upływu czasu Beta odkrywa, że ta z pozoru spokojna posiadłość kryje w sobie niezwykłą tajemnicę. Fascynacja historią Jeziora Samotni pozwala dziewczynce znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania oraz rozwiązać rodzinną zagadkę. Betę poznajemy w czasie, kiedy niezadowolona znów musi się przeprowadzić. Oderwana od najlepszej przyjaciółki i Londynu, razem ze swoją mamą ląduje w małej wiosce - Jeziorze Samotnia. Jej mama ma być kucharką na zamku lorda Ruperta i jego rodziny, ale zastanawiające jest to, że choć w domu pracuje mnóstwo służby, lorda nikt nie widział od czterech lat. Beta ma nadzieję na zaprzyjaźnienie się z jego córką - Gretą, ale czekanie przedłuża się z tygodnia na tydzień. Co kryje się za tajemnicą zamku? Dlaczego Beta trafiła właśnie tu? Książka była miła i przyjemna. Nie ma tam szybkiej akcji, za to wszystko owiane jest tajemnicą i zagadką. Czyta się szybko, bo fabuła jest ciekawa, a postawie świetnie wykreowani. Jest tu dużo dialogów, więc czas przy książce bardzo szybko płynie.
Avatar użytkownika - GwiezdneKroniki
GwiezdneKroniki