Język C. Kompendium wiedzy. Wydanie IV

„Zdecydowanie najlepsza książka dla każdego, kto chce nauczyć się programować w C. Jest to doskonały podręcznik, świetnie napisany i bogaty w przykłady...  Z tej książki uczyłem się języka C — jest naprawdę doskonała.”

— Vinit S. Carpenter, Learn C/C++ Today

Kompletny przewodnik po języku C!

Język programowania C stworzył Dennis Ritchie. Opracował go w laboratoriach AT&T Bell na początku lat 70. XX wieku. Musiała jednak upłynąć jeszcze niemal dekada, by język ten zyskał popularność i powszechne uznanie — dopiero w 1990 roku opublikowano pierwszą oficjalną wersję standardu ANSI C. Później przez długi czas był to język dominujący na rynku i do tej pory nie ma sobie równych w wielu dziedzinach programowania.

Kolejne wydanie kultowej książki o języku C zostało zaktualizowane i poprawione. Znajdziesz tu informacje na temat najnowszych dodatków, wprowadzonych w standardzie ANSI C11, a także sprawdzone, konkretne wiadomości na temat składni języka i najlepszych praktyk tworzenia programów z wykorzystaniem potencjału C. Pętle, instrukcje warunkowe, struktury, wskaźniki, operacje bitowe oraz polecenia preprocesora to klasyczne zagadnienia — bez ich znajomości żaden programista nie może sobie poradzić. Jeżeli szukasz kompletnego podręcznika zawierającego najbardziej aktualne informacje na temat języka C, trzymasz w rękach idealną książkę!

Dzięki tej książce: napiszesz, skompilujesz i uruchomisz swój pierwszy program poznasz typy danych oraz ich cechy charakterystyczne opanujesz składnię oraz typowe konstrukcje języka C zaznajomisz się z tablicami oraz strukturami poskromisz wskaźniki oraz ulepszysz zarządzanie pamięcią opanujesz język C

Wykorzystaj potencjał języka C!

Stephen G. Kochan — autor i współautor klasycznych książek o programowaniu oraz o systemie Unix. Były konsultant ds. oprogramowania w AT&T Bell Laboratories. Do jego obowiązków należało m.in. przygotowywanie i prowadzenie kursów z systemu Unix oraz języka C. Jest autorytetem w swojej specjalizacji.

Informacje dodatkowe o Język C. Kompendium wiedzy. Wydanie IV:

Język C. Kompendium wiedzy. Wydanie IV - opinie o książce

Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III
Stephen G. Kochan0
Okładka ksiązki - Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III

Praktyczny podręcznik tworzenia aplikacji na systemy iOS i Mac OS X! Techniki definiowania klas i sposoby wysyłania komunikatów do obiektów Praca z...