Okładka książki - Język C. Wprowadzenie do programowania

Język C. Wprowadzenie do programowania

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-01-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 837361754X
Liczba stron: 496
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Język programowania C został stworzony przez Dennisa Ritchie'ego w laboratoriach AT&T Bell na początku lat 70. XX wieku. Jednak dopiero pod koniec lat 70. został spopularyzowany i uzyskał powszechne uznanie. W 1990 roku opublikowana została pierwsza oficjalna wersja standardu ANSI C. Najnowszy standard, znany jako ANSI C99 i ISO/IEC 9899:1999, został opublikowany w 1999 roku.

Język C jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Dzięki swoim możliwościom pozwala na stworzenie niemal każdego rodzaju aplikacji. Posiada prostą składnię i niewielki zbiór słów kluczowych, co czyni go stosunkowo łatwym do opanowania. Jednakże dzięki temu, że powstał jako język programowania wykorzystywany do tworzenia systemów operacyjnych, cechuje go ogromna elastyczność i wydajność.

Książka "Język C. Wprowadzenie do programowania" to podręcznik przeznaczony dla osób, które chcą poznać język C i nie mają żadnego doświadczenia w pracy z nim. Opisuje wszystkie elementy języka C zilustrowane krótkimi przykładowymi programami. Przedstawia nie tylko zasady tworzenia programów w C, ale cały proces ich pisania, kompilowania i uruchamiania.

Języki programowania wysokiego poziomu Zmienne, stałe i typy danych Pętle i wyrażenia warunkowe Definiowanie i stosowanie funkcji Wskaźniki i struktury Operacje na bitach Sterowanie kompilacją za pomocą preprocesora Obsługa operacji wejścia i wyjścia Usuwanie błędów z programów Podstawowe zasady programowania obiektowego Jeśli chcesz poznać język C, zacznij od tej książki. Znajdziesz w niej wszystko, co musisz wiedzieć o C.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Język C. Wprowadzenie do programowania
Stephan G. Kochan0
Okładka ksiązki - Język C. Wprowadzenie do programowania

Język programowania C został stworzony przez Dennisa Ritchie'ego w laboratoriach AT&T Bell na początku lat 70. XX wieku. Jednak dopiero pod koniec lat...

Top 5 książek
Harda
Elżbieta Cherezińska
Okładka książki - Harda
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Reklamy