OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-01-25
ISBN: 837361754X
Dodał/a książkę:helion

Język programowania C został stworzony przez Dennisa Ritchie'ego w laboratoriach AT&T Bell na początku lat 70. XX wieku. Jednak dopiero pod koniec lat 70. został spopularyzowany i uzyskał powszechne uznanie. W 1990 roku opublikowana została pierwsza oficjalna wersja standardu ANSI C. Najnowszy standard, znany jako ANSI C99 i ISO/IEC 9899:1999, został opublikowany w 1999 roku.

Język C jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Dzięki swoim możliwościom pozwala na stworzenie niemal każdego rodzaju aplikacji. Posiada prostą składnię i niewielki zbiór słów kluczowych, co czyni go stosunkowo łatwym do opanowania. Jednakże dzięki temu, że powstał jako język programowania wykorzystywany do tworzenia systemów operacyjnych, cechuje go ogromna elastyczność i wydajność.

Książka "Język C. Wprowadzenie do programowania" to podręcznik przeznaczony dla osób, które chcą poznać język C i nie mają żadnego doświadczenia w pracy z nim. Opisuje wszystkie elementy języka C zilustrowane krótkimi przykładowymi programami. Przedstawia nie tylko zasady tworzenia programów w C, ale cały proces ich pisania, kompilowania i uruchamiania.

• Języki programowania wysokiego poziomu
  • Zmienne, stałe i typy danych
  • Pętle i wyrażenia warunkowe
  • Definiowanie i stosowanie funkcji
  • Wskaźniki i struktury
  • Operacje na bitach
  • Sterowanie kompilacją za pomocą preprocesora
  • Obsługa operacji wejścia i wyjścia
  • Usuwanie błędów z programów
  • Podstawowe zasady programowania obiektowego

Jeśli chcesz poznać język C, zacznij od tej książki.
Znajdziesz w niej wszystko, co musisz wiedzieć o C.

Cień jabłoni