Język portugalski A-Z Repetytorium

Repetytorium przeznaczone jest nie tylko dla studentów- iberystyków, ale również dla wszystkich, którzy zainteresowani są językiem portugalskim nie będąc filologami. Założeniem naszym było zatem jak najprzystępniejsze przedstawienie gramatyki tego języka za pomocą zasad wyrażonych w języki polskim i licznych przykładów zaopatrzonych w tłumaczenia.Naszym celem było ułatwienie Państwu zrozumienia mechanizmów, którze rządzą żywym językiem. Dlatego własnie układ materiału gramatycznego odbiega nieco od najczęściej spotykanych schematów. W części pierwszej przedstawione są podstawy fonetyki języka portugalskiego. Po nich następuje częśc dotycząca słowotwórstwa. Ten szczególnie wazny dla nas rozdział stara się ukazać aktualnie działające procesy ewolucyjne, które nieustannie zmieniają oblicze języka portugalskiego i pozwalaja na jego adaptację do nowych potrzeb i warunków.Dalej w sposób tradycyjny potrakowane są poszczególne części mowy wraz z dotyczącymi ich zjawiskami fleksyjnymi. Pewna nowością jest stosunkowo obszerne potraktowanie idiomatyki języka, a w części poświęconej składni, obecnośc rozdziałów opisujących procesy niemal bez przerwy działające w języku potocznym i decydujące o plastyczności wypowiedzi: porównanie i enfazę, czyli sposoby uwypuklania najważniejszych informacji w zdaniu.Każdemu z działów gramatyki odpowiada zestaw ćwiczeń zaopatrzonych w klucz. Wiele spośród tych ćwiczeń koncentruje się na słownictwie, inne pozwalają na wyćwiczenie sprawności w stosowaniu reguł gramatycznych. W ten sposób repetytorium może stać się pomocą w samodzielnym poznawnaiu języka i sprawdzaniu zdobytych wiadomości. Wiele z tych ćwiczeń z pewnością Państwa zaskoczy, gdyż staraliśmy sięodejśc od przyjętych kanonów i zaproponować obok ćwiczeń wdrażających automatyzmy językowe, także ćwiczenia stymulujące pogłębiona fleksję nad językiem.

Informacje dodatkowe o Język portugalski A-Z Repetytorium:

Wydawnictwo: KRAM