OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2014-04-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788363944421
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple

Pierwsza szczegółowa biografia projektanta kultowych produktów Apple (m.in. iPhone'a, iPada, iPoda i iMaca), jednego z najbliższych współpracowników i przyjaciół Steve'a Jobsa, sir Jonathana Ive'a, obecnie wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego Apple Inc.

To przykre i frustrujące, że otaczają nas produkty, które zdają się świadczyć o całkowitym braku troski i staranności ze strony ich twórców. Przedmioty mają pewną bardzo ciekawą własność: nawet jeden potrafi powiedzieć mnóstwo o firmie, która go wyprodukowała; o jej wartościach i priorytetach.

Jony Ive, 2005

W 1997 roku Steve Jobs powrócił do Apple z karkołomną misją - zamierzał uzdrowić firmę, którą sam założył. Pewnego wieczoru w jednym z pomieszczeń korporacji natknął się na niechlujnie ubranego, zapracowanego brytyjskiego projektanta, otoczonego setkami rysunków i prototypów. To właśnie wtedy Jobs zdał sobie sprawę, że właśnie odkrył talent, który pomoże mu powstrzymać postępujący upadek firmy.

Tym projektantem był Jony Ive.

Współpraca Jony'ego Ive'a z Jobsem zaowocowała powstaniem wielu produktów, należących do najbardziej rozpoznawalnych ikon współczesnej technologii: iMaca, iPoda, iPada i iPhone'a. Projekty tych urządzeń nie tylko uczyniły z Apple przedsiębiorstwo o olbrzymiej wartości, ale dokonały też przewrotu w kilku gałęziach przemysłu, doprowadziły do powstania licznej rzeczy oddanych firmie fanów i sprawiły, że marka nadgryzionego jabłka stała się międzynarodową potęgą. Jony Ive stał się czołową postacią w branży, zdobywając niezliczone nagrody, zajmując zaszczytne miejsce na liście stu najbardziej wpływowych osób w 2013 roku według tygodnika ,,Time" oraz otrzymując tytuł szlachecki ,,za zasługi dla projektowania i przedsiębiorczości".

Ale mimo tak wielkich sukcesów Ive'a wciąż niewiele wiadomo o nim samym - skromnym facecie o aksamitnym głosie, osobie, którą Jobs określał mianem swojego ,,duchowego partnera" w Apple. Książka Leandera Kahneya odsłania przed czytelnikiem prawdziwą historię naczelnego innowatora tej firmy.

Leander Kahney, autor bestsellera Być jak Steve Jobs, kreśli szczegółowy portret kreatywnego geniusza, stojącego z produktami Apple. Jego książka ukazuje drogę życiową, jaką przebył Ive, by z dyslektycznego licealisty stać się postacią, której wizja zmieniła naszą codzienność. Śledząc poczynania Ive'a, od jego młodych lat, kiedy dojrzewało zaszczepione przez ojca projektanta zainteresowanie wzornictwem przemysłowym, przez edukację na politechnice w Newcastle, aż po spektakularny awans w Apple, Kahney odkrywa zasady i praktyki, którym hołdował Ive i które sprawiły, że stał się jednym z najbardziej cenionych projektantów swojego pokolenia.

Recenzja
slk Linia koment
Przeczytane:2014-04-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Czytam z Legimi ,

Można odnieść wrażenie, że książka Jony Ive powstała dla osób, które nie znają bestsellerowej biografii Steve' a autorstwa Jobsa Waltera Isaacsona. Poza kilkoma ciekawostkami z młodości głównego bohatera, poza odrobiną informacji o jego filozofii designu Jony Ive to tak naprawdę historia ostatnich lat firmy Apple w pigułce. Historia, którą czytelnicy doskonale już znają. Jony Ive - facet, który odpowiada za znakomity design produktów Apple - najbardziej kochanej i najmocniej nienawidzonej fi

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
tlenianka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Przyjemnie się czyta. Trafiłam w niej na kilka ciekawostek z życia bohatera. Jednak rzeczywiście, po lekturze biografii Steve'a Jobsa, w połowie książki rozpoczyna się powtórka z rozrywki. Wydaje mi się że niektóre mało istotne sprawy opisane są zbyt szczegółowo. Natomiast o tym, co rzeczywiście bezpośrednio dotyczy głównego bohatera, jest wspomniane zdawkowo, mimochodem i bardzo ogólnikowo - zwłaszcza w części książki poświęconej produktom Apple.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
slk Linia koment
Przeczytane:2014-04-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Czytam z Legimi ,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple Marlene
Hanni Münzer
Okładka - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple Sirocco
Sabrina Ghayour
Okładka - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple Achromatopsja
Artur Chmielewski
Okładka - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple Narodziny hordy
Christie Golden
Okładka - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple Milion cudownych listów
Jodi Ann Bickley
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów