Justyna, czyli nieszczęścia cnoty

Akcja powieści toczy się w drugiej połowie XVIII wieku. Treścią jest historia życia dwóch sióstr. Ich matka umiera nieoczekiwanie pozostawiając obie bez środków do życia. Julietta jest cyniczna i bezwzględna, a Justyna cicha i moralnie wrażliwa. Obie panny los rozdziela na kilkanaście lat. Julietta dzięki złym cechom swojego charakteru stała się osobą zamożną i wpływową, majątek zdobywa dzięki rozpuście oraz zbrodniom. W 1788 roku obie siostry spotykają się ponownie, jednak nie rozpoznają się od razu. Justyna opowiada o swoim życiu, które było pasmem cierpień i upokorzeń. Starała się żyć zgodnie z nakazami sumienia, jednak na swojej drodze spotykała całą galerię rozmaitych łotrów, zboczeńców, oszustów i zbrodniarzy. Ludzie ci starali się ją przekonać, że uczciwość i cnota w realnym świecie nie mają racji bytu, bohaterka zaś zdecydowanie się im przeciwstawiała. Jednak kolejne wydarzenia potwierdzały prawdziwość ich słów, a Justyna, przez swoją dobroć, wpadała w coraz większe tarapaty. Wykorzystywana, gwałcona i pozbawiana godności trafiła na samo dno.

Informacje dodatkowe o Justyna, czyli nieszczęścia cnoty:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1991 (data przybliżona)

Kup książkę Justyna, czyli nieszczęścia cnoty

Justyna, czyli nieszczęścia cnoty - opinie o książce

Biorąc się do czytania tej książki myślałem, że będzie to klasyczny erotyk. Jednak ilość brutalnego seksu oraz mocnych scen z przypalaniem i ranieniem w roli głównej odstraszyła mnie od tej lektury. Jedyne co to początek w klasztorze dało się czytać.
Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986