Kamfora

W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne ciosy zadane ostrym narzędziem. W ciągu kilku miesięcy już trzy ofiary zamordowano w podobny sposób. Prowadzący sprawę komisarz Jakub Zagórski jest pewien, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Co łączy te kobiety? Przypadek czy misternie ułożony plan? Komisarz Zagórski zwraca się o pomoc do Leny Zamojskiej – specjalistki od mowy ciała. Jej wiedza i doświadczenie mają pomóc w ujęciu przestępcy. Śledztwo nabiera tempa. Czy uda im się powstrzymać mordercę zanim zginie kolejna kobieta?

Informacje dodatkowe o Kamfora:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-08-31

Kup książkę Kamfora

Kamfora - opinie o książce

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
"Po lekturze Kamfory już nic nie będzie takie samo jak wcześniej. Polecam Joanna Opiat - Bojarska: To stwierdzenie trochę na wyrost. Powieść to sprawnie napisany kryminał, jej plusem jest realizm. Nie jest naciągana, lecz bardzo prawdopodobna. Nie ma fajerwerków, wielkich wybuchów, lecz mrówcza praca. Ostatnio po lekturze niektórych kryminałów, a jeszcze bardziej po obejrzeniu filmów kryminalnych zastanawiam się nad tym, jak mało przewidujący są policjanci. Dlaczego po pierwszym spotkaniu z Kamforą nie podjęto czynności mających na celu sprawdzenie tej osoby? Ale to też buduje realizm. W końcu policjant też człowiek niedoskonały.

Kiedy czyta się jakąś pozycję razem z Larssonem to oczywiście porównanie niemal jest niemożliwe. Mistrz i ... kryminał niezbyt wysokich lotów, ale całkiem miło się czytało. Gwiazdkę dodaję za tematykę: mowa ciała, znaczenie gestów niewerbalnych i zakończenie. Spowodowało ono, że choć lektura nie wywołała we mnie efektu WOW to jednak mam ochotę przeczytać kolejną część. Zakończenie zapowiada, że nadal będzie się coś działo.

Avatar użytkownika - alicjaliddell
alicjaliddell
Przeczytane:2018-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2018,

Rewelacyjny kryminał polskiej autorki.

Bohaterami książki są osoby, które na pozór wiele dzieli: Lena Zamojska, specjalistka od mowy ciała i komisarz Jakub Zagórski, były komandos. Wspólnie pracują nad sprawą tajemniczego seryjnego mordercy, który coraz zuchwalej poluje na kobiety w Krakowie.

Urzekły mnie opisy i sposób przedstawienia postaci. Atmosfera miasta i zimy doskonale wpisuje się w nastrój za oknem :)

Avatar użytkownika - Poziomka
Przeczytane:2016-09-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Podpowiedź serca
Małgorzata Łatka0
Okładka ksiązki - Podpowiedź serca

Kiedy Joanna Suska prosi swoją siostrę bliźniaczkę, by zastąpiła ją na spotkaniu firmowym z ważnym klientem, nawet nie podejrzewa nadejścia kłopotów...

Matnia
Małgorzata Łatka 0
Okładka ksiązki - Matnia

Makabryczne odkrycie nad Wisłą mobilizuje całą krakowską policję i elektryzuje opinię publiczną. Zmasakrowane ciało uniemożliwia identyfikację. Komisarz...