Kamienne twarze, marmurowe serca

Drapieżna powieść historyczna w dziwiętnastowiecznych realiach.

Tajemnica, które może zniszczyć imperium carów.

Na Jerzym Wołłkowiczu, polskim zesłańcu, ciąży śmiertelne piętno. Zamachy na jego życie to tylko część tajemniczych  zdarzeń prześladujących byłego oficera carskiej armii. Szukając ocalenia ucieka z niewoli, zostawiając swą ukochaną Anastazję, córkę gubernatora Jaszyna, i po długiej podróży trafia do Paryża. Tam bacznie obserwują go różne frakcje polskiej emigracji, wśród której prym wiodą pojedynkujący się na strofy wieszczowie, Mickiewicz i  Słowacki. Szara eminencja francuskiej polityki, Vidocq, wróżki, carscy szpiedzy - wszyscy z uwagą  śledzą każdy krok Wołłkowicza, który rozwiązania tajemnicy szukać będzie musiał w kaukaskim monastyrze. Niebezpieczna wyprawa przyniesie szokujące rozwiązanie ciążącej na polskim oficerze tajemnicy, która zaważyć może na losach imperium carów.

Wątek szpiegowsko-polityczny splata się tu z miłosnym, wciągając czytelnika bez reszty w opowieść, wspaniale osadzoną w realiach dziewiętnastowiecznej Rosji i Paryża.

Rafał Dębski (ur. 1969 w Oleśnicy) - polski pisarz, autor książek science fiction, fantasy, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. W 2014 roku Dom Wydawniczy REBIS wydał w serii ,,Horyzonty Zdarzeń" powieść sf  Światło cieni. Z wykształcenia i zawodu psycholog (absolwent wydziału psychologii KUL).

Informacje dodatkowe o Kamienne twarze, marmurowe serca:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-07-29

Kup książkę Kamienne twarze, marmurowe serca

Kamienne twarze, marmurowe serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_owca
zaczytana_owca
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, domowe zapasy,
Początek jest dosyć toporny, ale potem akcja się rozwija i książka zaczyna niesamowicie wciągać. Otwarte zakończenie daje nadzieję na to, że będzie kontynuacja :-)
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2015-01-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Rafał Dębski w kolejnej odsłonie. Odsłonie z XIX-wiecznej Rosji, polskiej emigracji w Paryżu na czele z naszymi wieszczami Mickiewiczem i Słowackim. Na byłym oficerze carskiej armii Jerzym Wołłkowiczu ciąży klątwa.Ktoś czycha na jego życia ale z drugiej strony jest w tajemniczy sposób ochraniany. Po Syberii krążą legendy o tym, że Wołłkowicz jest synem wilków, które nie tylko, że go nie atakują a wręcz ochraniają. Wołłkowicz pod groźbą skrzywdzenia jego ukochanej Anastazji zostaje zmuszony przez carską ochranę do wypełnienia misji odnalezienia w jednym z kaukaskich monastyrów kasetki z dokumentami mogącymi zagrozić carowi Wszechrusi. W wypełnieniu misji pomaga mu jego oddany ordynans i przyjaciel i tajemniczy wysłannik szefa francuskiej policji Vidocqa. Co kryje tajemnicza kasetka, czy Wołłkowiczowi uda się ją odnaleźć i dlaczego to właśnie on musi tego dokonać ????? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie po przeczytaniu powieści.
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ramię Perseusza. Z głębokości
Rafał Dębski0
Okładka ksiązki - Ramię Perseusza. Z głębokości

NIESAMOWITE SPOTKANIE DWÓCH RAS W GŁEBOKIEJ PRZESTRZENI. BOGATE W SZCZEGÓŁY, KLASYCZNE SF! Ziemia stała się za mała dla ludzkości, a jej...

Krwawa rosa
Rafał Dębski0
Okładka ksiązki - Krwawa rosa

Opowiadanie historyczne, dziejące się za panowania Bolesława Krzywoustego, w czasie buntu palatyna Skarbimira przeciwko księciu....