Opis ksiązki
Kup Teraz

Kapitan. Na służbie

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013-11-06
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7515-277-7
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kapitan. Na służbie
Richard Phillips – kapitan amerykańskiej marynarki handlowej, wymagający szef, kochający mąż Andrei, oddany ojciec Daniela i Mariah, w młodości taksówkarz i rozrabiaka, po latach bohater bez wahania ryzykujący własne życie, aby ochronić ludzi, za których czuł się odpowiedzialny.

Cały świat usłyszał o nim 8 kwietnia 2009 roku. Dla Phillipsa, kapitana kontenerowca Maersk Alabama, był to kolejny rutynowy dzień pracy – do czasu gdy na pokład statku wtargnęli uzbrojeni somalijscy piraci.

Nie spodziewali się ani oporu załogi, ani tego, że kapitan będzie wolał zostać zakładnikiem, niż narazić życie swoich ludzi. Pięciodniową niewolę Phillipsa zakończyła dopiero akcja komandosów Navy SEALs.

Książka Kapitan. Na służbie jest poruszającym świadectwem tego, że człowiek w sytuacji ekstremalnej może wspiąć się na wyżyny siły woli, hartu ducha i poczucia odpowiedzialności za innych, zostać bohaterem.

Historię tę czyta się jak rasowy thriller, bije ona jednak na głowę powieści sensacyjne, ponieważ wydarzyła się naprawdę. Na podstawie książki powstał znakomity film Kapitan Phillips Paula Greengrassa, reżysera Krucjaty Bourne’a i Ultimatum Bourne’a, z dwukrotnym zdobywcą Oscara Tomem Hanksem w roli tytułowej. Film, o którym nie bez przyczyny mówi się jako o oscarowym czarnym koniu.
Recenzja
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - Historia Zebrana 2013,
Żyjemy w XXI wieku. Mogłoby się wydawać, że piraci, którzy kojarzą się większości z nas z wielkimi statkami, brakami w uzębieniu, drewnianą nogą, kapeluszem i powiewającą banderą z wizerunkiem czaszki to wytwór wyobraźni filmowców, pisarzy, ludzi szeroko pojętej kultury. Mogłoby się wydawać, że czasy, gdy na morzach grasowali niebezpieczni, łasi na złoto, towary oraz broń morscy bandyci wraz upływającym czasem, rozwojem gospodarczym, politycznym i przemysłowym wymarli.   Nic bardziej mylnego
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
alkatraz plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Początkowo trochę mnie nużyła. Kapitan przez wiele stronic wspominał swoje życie w bardzo amerykańskim stylu. Jednak książka szybko się rozkręciła i z wypiekami na twarzy czytałam o sile przetrwania Richarda Phillipsa. Teraz chętnie obejrzę film.
Jedrulek plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Po przeczytaniu pierwszych stron powieści, miałam obawy, że nie dotrwam do końca. Zbyt wiele fachowych opisów, myślałam też, że historia ta będzie napisana troszkę w innej formie, jednak coś nie pozwalało mi się od nie oderwać... I tym sposobem losy Kapitana Phillipsa pochłonęły moją uwagę całkowicie. Książka choć nie ma zbyt wiele zwrotów akcji bardzo trzyma w napięciu. To historia o ogromnej sile, odwadze, poświęceniu, poczuciu obowiązku, determinacji by przetrwać. Widzimy "zwykłego" człowieka postawionego w niezwykłej sytuacji życiowej. I właśnie te sytuacje sprawiają, że człowiek zdaje sobie sprawę, iż "jesteśmy silniejsi niż nam się zdaje /.../ jednakże ze strachu przed porażką zwykle ustawiamy sobie poprzeczkę bardzo nisko".
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
danutka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - Historia Zebrana 2013,
break
Okładka - Kapitan. Na służbie Perfekcyjne
Sara Shepard
Okładka - Kapitan. Na służbie Imagines
Anna Todd
Okładka - Kapitan. Na służbie November 9
Hoover Colleen
Okładka - Kapitan. Na służbie Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Kapitan. Na służbie Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów