Opis ksiązki
Kup Teraz

Kawalerowie Angeliny. Opowieść z włoskiej kuchni

Ocena ( 4 osoby )
3.8
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012-05-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7674-176-5
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę:jusia
Sprawdź, jak smakuje prawdziwe włoskie szczęście, przyprawione szczyptą lekkiego humoru! Niespodziewane odejście Franka sprawia, że świat Angeliny do tej pory szczęśliwej, młodej mężatki rozpada się. Cały swój żal i gniew postanawia przelać w jedyne zajęcie, które pozwala jaj zapomnieć o stracie w gotowanie. Jak w amoku przygotowuje talerz za talerzem pysznej lasagni, piecze chrupiący chleb, nacieranego ziołami kurczaka oraz ciasta... po czym rozdaje je zaskoczonym sąsiadom.

Basil, który właśnie zamieszkał po drugiej stronie ulicy, jest wręcz urzeczony potrawami, które przygotowała Angelina i proponuje, by gotowała dla niego. Wkrótce wieści o jej niezwykłych zdolnościach kulinarnych rozchodzą się coraz szerzej, a Angelina gotuje i piecze już dla kolejnych siedmiu samotnych mężczyzn. Stopniowo odkrywa magiczną moc jedzenia, które zbliża do siebie ludzi, potrafi uleczyć i, być może, dać szansę na drugą miłość.

"Kawalerowie Angeliny" to przepełniona domowym ciepłem, słodka opowieść o przezwyciężaniu żalu, podążaniu za głosem serca... i jedzeniu, oczywiście. Przekonaj się, jakie dania pozwoliły Angelinie podbić serca sąsiadów, dzięki fantastycznym przepisom, zawartym w książce. Teraz także i Ty możesz odkryć smakowite sekrety włoskiej kuchni!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2015,
Zaczyna się niezbyt optymistycznie, ale akcja powoli rozwija się a wraz z nią rośnie nadzieja i otucha. Pogodna opowieść o godzeniu się ze stratą, otwieraniu się nowe osoby, wyzwania, które życie stawia na naszej drodze. Poza tym książka propaguje bezinteresowność, życzliwość i przyjaźń.
kami00000 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jedna z gorszych książek jakie ostatnio czytałam. Mimo iż historia na pierwszy rzut oka może się wydawać ciekawa. Angelinie umiera niespodziewanie ukochany mąż, traci pracę i zostaje praktyczne bez środków do życia, dodatkowo okazuje się że jest w ciąży. Musząc poradzić sobie z rzeczywistością postanawia gotować dla okolicznych samotnych mężczyzn, którzy tłumnie schodzą się do jej domu dwa razy dziennie urzeczeni jej kuchnią.... Z daleka czuć, że między kucharką a klientami jej "restauracyjki" narodzi cię przyjaźń, a może nawet coś więcej,,,, ale cóż.... nie da się ukryć, ze między czasie możemy przeczytać całe opisy przygotowania potraw, a nawet całe przepisy które zabierają ok. 50 stron książki i nie wnoszą niczego do fabuły. Książki nie czyta się z zapartym tchem, a wręcz przeciwnie czytelnik przez cały czas ma nadzieję, że książka wreszcie się skończy.
Przeczytałam, ponieważ z zasady staram się nie rzucać czytania w połowie i każdą nawet najgorszą pozycję doczytać do końca, ale przy "Kawalerach Angeliny" średnio co 20 stron z trudem powstrzymywałam się przed odłożeniem książki i nie wracaniem do niej nigdy w życiu. Jak dla mnie czytanie tej pozycji to nie przyjemność a droga przez mękę.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów