Każde dziecko może nauczyć się reguł

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015-10-22
Kategoria: Pedagogika
Dodał/a książkę:Wojciech Polak

Książka Annette Kast-Zahn to rzetelnie umotywowany zbiór wskazań, jak ukrócić złe zachowanie dziecka i wytyczyć wyraźne granice jego postępowania - krótko mówiąc: jak nauczyć dziecko niezbędnych reguł, szanując przy tym jego osobowość.

Moje dziecko chce, żeby się nim bez przerwy zajmować! Moje dziecko nie chce jeść! Książka Każde dziecko może nauczyć się reguł to rzetelnie umotywowany i skuteczny zbiór wskazań, jak ukrócić złe zachowanie dziecka i wytyczyć wyraźne granice jego postępowania - słowem: jak nauczyć dziecko niezbędnych reguł, szanując przy tym jego osobowość Autorka przychodzi z pomocą tym, którym troska i intuicja rodzicielska nie wystarczają, by skutecznie rozwiązać codzienne problemy. Zwięźle i jasno ukazuje, jak postępować z niemowlakiem czy kilkulatkiem, by respektował podstawowe zasady, takie jak jedzenie i spanie o stałych porach, sprzątanie po sobie czy samodzielne odrabianie lekcji. Książka mówi, jak bez gróźb i kar pohamować dziecięce wybuchy agresji i przyzwyczaić do regulaminu, jak skutecznie wyznaczać granice i przekazywać sensowne reguły zachowania, nie tłumiąc jednocześnie wyobraźni dziecka i dodając mu odwagi potrzebnej w dorosłym życiu.

Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Rodzeństwo bez rywalizacji
Elaine Mazlish
Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Książę Szaranek
Antoine de Saint Exupery
Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Osobliwy dom Pani Peregrine - filmowa
Ransom Riggs
Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Baśnie
Hans Christian Andersen
Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci
Michael Kogge