OPIS KSIĄŻKI:

Każde dziecko może nauczyć się reguł

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015-10-22
Kategoria: Pedagogika
Dodał/a książkę:Wojciech Polak

Książka Annette Kast-Zahn to rzetelnie umotywowany zbiór wskazań, jak ukrócić złe zachowanie dziecka i wytyczyć wyraźne granice jego postępowania - krótko mówiąc: jak nauczyć dziecko niezbędnych reguł, szanując przy tym jego osobowość.

Moje dziecko chce, żeby się nim bez przerwy zajmować! Moje dziecko nie chce jeść! Książka Każde dziecko może nauczyć się reguł to rzetelnie umotywowany i skuteczny zbiór wskazań, jak ukrócić złe zachowanie dziecka i wytyczyć wyraźne granice jego postępowania - słowem: jak nauczyć dziecko niezbędnych reguł, szanując przy tym jego osobowość Autorka przychodzi z pomocą tym, którym troska i intuicja rodzicielska nie wystarczają, by skutecznie rozwiązać codzienne problemy. Zwięźle i jasno ukazuje, jak postępować z niemowlakiem czy kilkulatkiem, by respektował podstawowe zasady, takie jak jedzenie i spanie o stałych porach, sprzątanie po sobie czy samodzielne odrabianie lekcji. Książka mówi, jak bez gróźb i kar pohamować dziecięce wybuchy agresji i przyzwyczaić do regulaminu, jak skutecznie wyznaczać granice i przekazywać sensowne reguły zachowania, nie tłumiąc jednocześnie wyobraźni dziecka i dodając mu odwagi potrzebnej w dorosłym życiu.

Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Operacja cyrk
Jrn Lier Horst
Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Mysi domek. Sam i Julia w Lunaparku
Karina Schaapman
Okładka - Każde dziecko może nauczyć się reguł Sługa lamy. Baśnie tybetańskie