Kiedy Bóg łamie ci serce

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak Bóg może patrzeć na twoje nieszczęście lub kogoś, kogo kochasz, i nie interweniować? Jeśli nie, takie moment kiedyś nadejdzie, a wtedy ta niezwykła książka zmieni twoje życie. Pomoże ci przetrwać trudny i niezrozumiały czas. I uwierzyć, że Bóg wyprowadzi z tego wszystkiego dobro. Bardzo osobiste wyznania Eda Underwooda, cierpiącego na przewlekłą białaczkę, ukażą ci, czym naprawdę jest pełne ufności podążanie za Bogiem. Historia o Łazarzu, która na zawsze odmieniła jego życie, może także zmienić twój sposób myślenia. Wystarczy, że wyruszysz z autorem w podróż do Betanii, a przekonasz się, że Jezusowi naprawdę na nas zależy. I że najlepsze jeszcze przed tobą.

Informacje dodatkowe o Kiedy Bóg łamie ci serce:

Kiedy Bóg łamie ci serce - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faraons
Faraons
Przeczytane:2016-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2016, Posiadam,
Pastor Ed Underwood, cierpiący na paskudny rodzaj białaczki, opisuje swoją walkę z chorobą. Dotyka trudnego tematu - wątpliwości, rezygnacji, braku wiary i zaufania, buntu, nienawiści do siebie, świata i Boga w obliczu wielkiego cierpienia. To wszystko stało się jego udziałem, ale udało mu się przetrwać najgorsze momenty i teraz pragnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami i sposobami z innymi cierpiącymi, aby choć trochę im ulżyć. Szczególnie w bólu psychicznym, który potrafi odebrać całkowicie sens życia i wolę walki, który potrafi zbudować mur nie do przebycia między chorym/cierpiącym a jego najbliższymi. Punktem zwrotnym dla Eda okazała się biblijna opowieść o Łazarzu. Dała mu siłę i nadzieję. Książka jest podzielona na dwie części. W każdym rozdziale części pierwszej przedstawia fragment tej historii, swoje refleksje na ten temat i jak odniósł to do swojego życia, a podsumowuje to krótką modlitwą. Na końcu książki znajdują się pytania odnoszące się do każdego z rozdziałów - do indywidualnych przemyśleń. W części drugiej znajdują się fragmenty osobistych zapisków pastora Eda odnoszące się do konkretnych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi. Pozycja wartościowa, ale jak to jest z książkami tego typu - muszą utrafić w czas, miejsce i osobę, by okazały się skuteczne.
Forget Me Not
Julie Soto