Kiedy ciebie zabraknie

Felix Brewer, dzięki lukratywnym, choć nielegalnym interesom, zapewniał swojej rodzinie dostatnie życie. Pewnego dnia jednak zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzewano, że wiązało się to z jego kochanką, Julie – domysły te jednak rozwiały się, kiedy policja znalazła jej szczątki. 26 lat po śmierci Julie sprawę bada emerytowany detektyw, Roberto „Sandy” Sanchez. Sandy odkrywa, co łączyło pięć kobiet – kochankę, żonę i córki Brewera – i jest o krok od wyjaśnienia tajemnicy. Gdy zdoła do niej dotrzeć, nic już nie będzie takie jak kiedyś.

Informacje dodatkowe o Kiedy ciebie zabraknie:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-02-27

Kup książkę Kiedy ciebie zabraknie

Kiedy ciebie zabraknie - opinie o książce

Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Autorka wielu wspaniałych kryminałów tym razem postawiła na warstwę psychologiczną, skupiając się na kobiecych bohaterkach oraz ich rozpaczliwych zmaganiach z utratą męża, ojca i kochanka. Każda z bohaterek radzi sobie z dramatyczną sytuacją na swój własny sposób. Kiedy ciebie zabraknie" , to historia koncentrująca się na zniknięciu Felixa Brewera, oszusta i kobieciarza. Felix dorobił się fortuny na nielegalnych interesach, poślubił piękną Bambi i dorobił się trzech córek, a także młodej kochanki. W lipcu 1976 postanowił zniknąć, by nie pójść do więzienia za swoje liczne przekręty, pomogła mu przy tym kochanka Julie, która 10 lat po zniknięciu Felixa zostaje znaleziona martwa. Ponad 25 lat później, emerytowany detektyw Sandy otwiera ponownie śledztwo w sprawie śmierci Julie, badanie starych, zamkniętych spraw, to jego sposób na dorabianie sobie do emerytury, a także rozpaczliwa walka z samotnością wdowca-pracoholika.Charakterystyczne dla autorki, dwutorowe prowadzenie narracji pozwala czytelnikowi na śledzenie nie tylko Sandy'go i jego prób rozwiązania starej sprawy, ale także na skupieniu się w pełni na losie kobiet porzuconych przez czarującego drania i tego, jaki miało to wpływ na całe ich życie. Szkoda jedynie, że całość wlecze się momentami niemiłosiernie, a pieczołowicie budowana sceneria jest tłem dla zbyt powolnej narracji, lekko nużącej czytelnika. Dramat porzuconych kobiet wysuwa się zdecydowanie na pierwszy plan, nieco psując lekturę, tym którzy liczyli na mroczny kryminał, z jakich słynie autorka.
Avatar użytkownika - ilonkao
ilonkao