Kiedy pozostaje żal

Miałam zaplanowane całe życie. Idealny chłopak. Świetni przyjaciele. Wszystko układało się dokładnie po mojej myśli.

Było tak aż do pewnej feralnej nocy, z której nic nie mogę sobie przypomnieć. To wszystko moja wina, a teraz zostały mi po nim jedynie wspomnienia.

Tonęłam w wyrzutach sumienia, póki Sam Shea nie wrócił do mojego życia i nie pomógł mi się pozbierać. Powoli otworzył moje serce i zamieszkał w nim, zanim się zorientowałam, co właściwie się dzieje. Wiem, że na niego nie zasługuję.

Próbuję poukładać swoje życie na nowo, ale zaczynają wracać do mnie okruchy wspomnień z tamtej pamiętnej nocy. Kłamstwa i sekrety powoli niszczą wszystko, co dla mnie drogie.

Okazuje się, że być może nie jestem jedyną, która powinna czegoś żałować.

Informacje dodatkowe o Kiedy pozostaje żal:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-02-08
ISBN: 9788380751958
Tytuł oryginału: Living with Regret

Kup książkę Kiedy pozostaje żal

Kiedy pozostaje żal - opinie o książce

Avatar użytkownika - Myfairybookworld
Myfairybookworld
Przeczytane:2017-04-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

To kolejne już spotkanie z twórczością Lisy De Jong. W tej części poznajemy Rachel, która pojawiła się w poprzedniej książce z serii Rain. Jak zwykle autorka stworzyła historię łapiącą za serce i porywającą w świat wykreowanych przez nią postaci. W końcówce ''Kiedy wszystko się zmienia'' dowiadujemy się, że Cory nie żyje, a Rachel próbuje się z tym uporać. W ''Kiedy pozostaje żal'' cofamy się odrobinę w czasie w stosunku do wydarzeń z ''Kiedy wszystko się zmienia''. Po wypadku nikt nie chce rozmawiać z Rachel o tym, co się wydarzyło, a ziejąca pustką rana w sercu nie chce się zabliźnić, dziewczyna uważa, że tak naprawdę zasłużyła na ten ból, ponieważ to wszystko wydarzyło się przez nią. Przyjaciele z rodzinnej miejscowości nie chcą mieć z nią nic wspólnego, jedynie Sam, chłopiec, który kiedyś znaczył dla niej tak wiele, podaje jej pomocną dłoń i pomaga jej się pozbierać. Sielanka nie potrwa jednak długo, ponieważ Sam ma sekret, który złamie słabe serce dziewczyny. Po raz kolejny w książce Lisy De Jong mamy do czynienia z bohaterami, którzy doświadczyli tragedii, z której nie potrafią się pozbierać. Rachel miała plany na życie, ukończyć studia, wrócić do rodzinnego miasta, wyjść za mąż, urodzić dzieci, wszystkie łączyła z jedną osobą, z Corym. Nieszczęśliwy wypadek, którego nie pamięta, odebrał jej nie tylko ukochanego, ale także jej zaplanowaną przyszłość. Po powrocie ze szpitala jest cieniem dawnej siebie, niegdyś wesoła i uśmiechnięta — teraz załamana i smutna. Tylko w towarzystwie dawnego przyjaciela odnajduje cząstkę tej dawnej siebie. Sam to przystojny i utalentowany chłopak, który przez mieszkańców miasteczka został osądzony za błąd swojego ojca. Ludzie nie chcieli go poznać, rodzice trzymali z daleka swoje dzieci, chłopcy zazdrościli mu popularności u dziewczyn, a one chciały zdobyć jego uwagę na dłużej niż kilka minut. On jednak swój czas poświęcał przyjaciółce, która potrzebowała go teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Sam ma jednak tajemnicę, której nie chce zdradzić Rachel. Jak myślicie, kogo chce tym chronić? Ją czy siebie? ''Kiedy pozostaje żal'' to kolejna książka autorki, która podbiła moje serce. Historia Rachel nie należy do łatwych a emocje, które za jej pośrednictwem przekazuje autorka, są bardzo realistyczne. Łatwo wczuć się w sytuację bohaterów i zrozumieć ich postępowanie. Nie mogłam oderwać się od książki, bardzo chciałam się dowiedzieć, co tak naprawdę wydarzyło się w dniu wypadku i jak rozwinie się sytuacja Rachel. Lisa De Jong tworzy rewelacyjne historie miłosne, łącząc bohaterów złamanych i skrzywdzonych z idealnie dopasowanym partnerem, który pomaga pozbierać rozsypane życie w całość. Ta książka to idealna mieszanka miłości, rozpaczy i przyjaźni, z rewelacyjnie wykreowanymi postaciami i tajemnicą, którą powoli odkrywamy, czytając kolejne rozdziały. ''Kiedy pozostaje żal'' to piękna i łamiąca serce, nietypowa historia miłosna, którą gorąco Wam polecam.

Avatar użytkownika - ZaczytanaMajka
ZaczytanaMajka
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 2017/majkabloguje.blogspot.com, Mam,
Skomentuj na: http://majkabloguje.blogspot.com/2017/03/i-need-hope-recenzja-ksiazki-194-lisa.html Lisa de Jong napisała arcydzieło i nie chcąc zbyt szybko rozstawać się z tą częścią, czytałam ją naprawdę wolno. ,,Kiedy pozostaje żal" to trzecia odsłona serii Rains i jest to opowieść o wielkiej miłości, stracie bólu i sekrecie. To tykająca bomba emocjonalna, uprzedzam. Rachel to wspaniała dziewczyna i miała wszystko czego pragnęła od życia. Niestety jednego feralnego dnia to wszystko zostało jej odebrane. Kiedy dziewczyna budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta, nie rozumie dlaczego tak w ogóle się tam znalazła. Z dniem wybudzenia ze śpiączki dowiaduję się, że miała wypadek, którego niestety nie przeżył jej ukochany Cory. Na domiar złego to ją oskarża się o to, że spowodowała ten wypadek, co nie ułatwia sprawy, ponieważ dziewczyna całą winę bierze sobie do serca. Na całe szczęście w jej życiu pojawia się dawny przyjaciel z dzieciństwa - Sam i w pewien sposób jej życie choć na moment ma lepszą perspektywę. Co tak naprawdę wydarzyło się w dzień wypadku? Czy Rachel odzyska świadomość tego co się stało? Czy Sam pomoże dziewczynie przejść przez cierpienie, by zaakceptować tragedię, która się wydarzyła? Te i inne odpowiedzi na pytania, mogą naprawdę zdruzgotać swojego czytelnika. Autor: Lisa de Jong Tytuł: Kiedy pozostaje żal Seria: Rains #3 Wydawnictwo Filia Strony: 379 Zacznę tym razem od okładki, bo ,,Kiedy pozostaje żal" na tle innych książek z tej samej serii ma najładniejszą okładkę. Zauroczyła mnie od pierwszej chwili, gdy tylko ją zobaczyłam i przy okazji, bardzo współgra z wewnętrzną częścią powieści. A przewodzi niej, nadzieja na lepsze jutro. Co do fabuły to zdążyłam już się przyzwyczaić, że Lisa de Jong w swoich powieściach nie boi się trudnych i skomplikowanych tematów. W tej części czytelnikowi przychodzi zmierzyć się ze śmiercią już od pierwszej strony, ale trzeba zaznaczyć, że to tak naprawdę tło do dobrze utkanej sieci tajemnic i kłamstw. Bohaterowie nietuzinkowi, skomplikowani, z mnóstwem wad i zalet. Już sam obraz chłopaka idealnego, w tym przypadku Cory'ego, którego poznajemy tylko dzięki retrospekcjom głównej bohaterki, a Sama - chłopaka z sąsiedztwa, nieakceptowanego przez rodziców Rachel. Z kolei jeśli chodzi o rodzinę Rachel i jej postać to pochodzi ona z dobrego domu, wychowana w poprawnych wartościach, ale... tak jest to jedno małe, ale, ponieważ pod pozorem kochającej się rodziny, dziewczyna tak naprawdę jest samotna. Ojciec, który skupia się na swojej karierze prawniczej, a matka, udzielająca się wszędzie gdzie tylko można. Jednak dzięki temu widać jak Rachel stara się odnaleźć swoje miejsce i szuka sposobu na znalezienie wewnętrznego spokoju. Trzeci tom serii Rains bardzo mi się podobał, a muszę przyznać, że nieco się jej obawiałam. Na całe szczęście Lisa de Jong zaskoczyła mnie swoim pomysłem. Już sam początek jest nietypowy, a późniejsze wydarzenia tylko dodają emocji. Kłamstwa i sieć tajemnic utkana przez autorkę powoduje, że czytelnik przeżywa to co się dzieje. Wspomnienia i skrawki zdarzeń z przeszłości są bardzo urocze, niektóre przesiąknięte wielkim uczuciem Rachel do Cory'ego. ,,Każdy zasługuje na szczęście. Bez względu na to, co zrobił, i co mu się przytrafiło. Mądry człowiek nauczył mnie, że każdy dzień powinien być wart choć jednego uśmiechu. Nie zawsze jest to łatwe, ale to prawda". Podsumowując to książka godna polecenia i jeśli jesteście fanami Lisy de Jong, myślę, że to obowiązkowa dla Was lektura. Książka napisana z niebywałą lekkością i piórem. Bogata w emocje, opowiadająca o uczuciu, kłamstwie, sekretach i przebaczeniu. I need hope - to idealne podsumowanie tej części. Nadzieja na kartkach wypisana od samego początku do końca. Jest to ta książka z działu nowości, obok której nie da się przejść obojętnie.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Tak jak poprzedni części tak i ta jest przepełniona uczuciami. Bardzo przyjemnie się ją czytało.
Rachel była szczęśliwa, miała plany na przyszłość i wspaniałego chłopaka, jednak tragiczny wypadek burzy jej świat. Cory ginie, a dziewczyna pogrąża się w poczuciu winy i żalu. Kiedy powoli wychodzi z letargu okazuję się, że jej życie nie było tak bajkowe jak zawsze sądziła, a wspomnienia z feralnej nocy są dla niej zagadką. Czy przyjaciel z dzieciństwa pomoże jej uporać się z żalem i odkryć sekrety, które nie pozwalają Rachel powrócić w pełni do życia? Seria ,,Rains" skradła moje serce, a pierwszy tom zrobił z niego prawdziwą mielonkę, bo bez wątpienia był to emocjonalny buldożer. Uwielbiam książki Lisy De Jong! Jest to seria, jednak spokojnie można czytać ,,Kiedy pozostaje żal" bez znajomości wszystkich części. Co prawda pojawia się bohaterka z pierwszego tomu i zostaje ujawnione, co też doświadczyła Kate, ale jest to bardzo zgrabnie ujęte i nie odgrywa dużej roli, więc każdy odnajdzie się w fabule. Rachel oraz jej przyjaciel Sam całkowicie zdominowali powieść i wszystko kręci się wokół tej dwójki. Bohaterka doświadcza ogromnej straty, co w pewnym stopniu tłumaczy jej zachowanie. Jednych może irytować, lecz jej zagubienie, chwilowe przejawy zawiści, niezdecydowanie, czy choćby częsta ucieczka w samotność, wynika z utraty bliskiej osoby. Naprawdę jestem w stanie to zrozumieć, a nawet podziwiam autorkę, gdyż bardzo wiernie odwzorowała uczucia cierpiącej osoby. Temat żałoby nie należy do najłatwiejszych, ale Lisa De Jong doskonale sobie z nim poradziła. Sam natomiast jest chłopcem ,,wyklętym" z otoczenia, w którym dorastał. Jest definiowany przez błąd, jaki popełnił jego ojciec, lecz upływ lat zatarł ten wizerunek i teraz jest po prostu chłopcem o cudnych włosach, tajemniczym spojrzeniu i motorze, na którym każda dziewczyna chciałaby się przejechać. Brzmi schematycznie, ale to całkiem przyjemny chłopach, który zaskakuję swoją piękną duszą. Fabuła nie jest zbyt oryginalna, a przewidywalność mnie rozczarowała. Wydarzenia mające miejsce tuż przed wypadkiem, nie stanowiły dla mnie sekretu, gdyż bardzo szybko połączyłam znaki, znaczące spojrzenia i małe okruchy wspomnień, które nie tylko ujawniły mi obraz minionych zdarzeń, ale nie były szokujące. Ponieważ nie chcę zdradzać fabuły, to dokładnych przykładów nie przytoczę, jednak jeden wielki zbieg okoliczności, co prawda niemający dużego wpływu na wydarzenia, mocno zapadł mi w pamięci i do końca mnie uwierał. Książę, pomimo kilku minusów, czyta się szybko i z prawdziwą przyjemnością. Klimat jest cudowny. Małe miasteczka ma swój nieodparty urok, a parne lato potrafi wprawić w lekko rozleniwiony nastrój. Akcja nie należy do najszybszych, ale i droga do uzdrowienia duszy nie jest łatwa i wymaga czasu. Liczne emocje oraz rodząca się miłość, jest tak pięknie przedstawiona, że trudno oderwać się od lektury. ,,Kiedy pozostaje żal" jest książką naładowaną emocjami, zagubieniem i bólem. Jeśli szukacie historii, która odbije piętno na waszym sercu, to Rachel i jej bolesne doświadczenia na pewno to zrobią. Polecam 4+/6
Avatar użytkownika - Kasiulawaw
Kasiulawaw
Przeczytane:2019-03-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019, 26 książek 2019,

Rachel, w wyniku wypadku traci ukochaną osobę. Jej dotychczas poukładany świat rozpada się. Jedyną osobą, która chce pomóc dziewczynie uporać się z tym dramatem jest Sam. Chłopak, który kiedyś był dla Rachel najlepszym przyjacielem, lecz ich drogi w wyniku błędnych decyzji rozeszły się.

To już trzecie spotkanie z serią Rain a drugie, które wypada dość słabo. Niestety w moich oczach trudno autorce powtórzyć sukces pierwszej części. Zabrakło głębi i emocji a sama historia niczym nie zaskakuje.

Kiedy pada deszcz
Lisa De Jong0
Okładka ksiązki - Kiedy pada deszcz

Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś...

Kiedy wszystko się zmienia
Lisa de Jong0
Okładka ksiązki - Kiedy wszystko się zmienia

Nieustannie pozwalałam, by przeszłość determinowała moją przyszłość. Ale nie zamierzam się więcej poddawać. Drake'a Chambersa cechuje tak wielka arogancja...

Forget Me Not
Julie Soto