OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-23-78585-9
Dodał/a książkę:Szczepanik
Recenzja - Kiki Strike. Miasto cieni
Pięć uciekinierek z harcerstwa, Milion wygłodniałych szczurów, Jedno podziemne miasto pod Manhattanem, I groźna dziewczyna superszpieg - witajcie w świecie Kiki Strike! Życie Ananki Fishbein zmienia się na zawsze, gdy przed nowojorskim domem jej rodziców pojawia się wielkie zapadlisko. Ananka schodzi po brudnej sznurowej drabince i odkrywa pod ziemią tajemniczy pokój. Wie, że natrafiła na wielką tajemnicę - nie ma jednak pojęcia jak wielką. Ananka nie tylko odkrywa pod ruchliwymi ulicami Manhattanu od dawna zapomniane Miasto Cieni, ale też poznaje tajemniczą Kiki Strike, ubraną na czarno, jeżdżącą na skuterze i stale popijającą kawę z mlekiem dziewczynę, która zdaje się pojawiać i znikać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Milion szczurów, złaknione zemsty uciekinierki z harcerstwa i tajemne miasto pod ulicami Manhattanu spotykają się w tej niezwykłej powieści o mrocznej nieznanej stronie Nowego Jorku. Kirsten Miller pracowała w nowojorskiej firmie reklamowej. Kiki Strike to jej pierwsza powieść.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Ananka Fishbein jest najzwyklejszą dziewczynką pod słońcem. Mieszka w Nowym Jorku, ma dwanaście lat, lubi książki i nie należy do szkolnych sław. Jest raczej typem szarej myszki, nierzucającej się w oczy i niezauważalnej.

Życie Ananki zmienia się jednak, kiedy w ogromnej dziurze – zapadlisku przed domem odkrywa umeblowany pokój. To pierwszy sygnał istnienia Miasta Cieni, metropolii wybudowanej pod Manhattanem. Poza Ananką o Mieście Cieni wie jeszcze jedna niska i przeraźliwie blada dziewczynka

agusia97 Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
karla1214 Linia koment
Przeczytane:2013-09-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Okładka - Kiki Strike. Miasto cieni  Spinner. Jak to działa?
brak danych
Okładka - Kiki Strike. Miasto cieni  Jak zostać mistrzem. Bramkarz
Jarosław Kaczmarek
Okładka - Kiki Strike. Miasto cieni  Basia i basen
Zofia Stanecka
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja