Opis ksiązki
Kup Teraz

Kim jesteś, Sky?

Ocena ( 7 osób )
5.1
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2013-04-26
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-62955-68-8
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kim jesteś, Sky?

Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki! Z pewnością zechcecie przeczytać tę książkę. Czytelniczki będą wzdychać i omdlewać, ciesząc się jednocześnie romansem między bohaterami – a Czytelnicy mogą znaleźć kilka wskazówek, jak imponować dziewczynom! Umierałam z tęsknoty za dobrą powieścią. Kiedy zaczęłam czytać ten romans, dostałam dokładnie to, czego potrzebowałam. Panaceum, które wyleczyło mnie z przerwy w czytaniu. Gdy mówię dobry romans, chciałabym podwójnie zaakcentować dobry!

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-09-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Story braci Benedict

 

Sawant często bywa określany mianem „genialnego idioty”. Zespół sawanta jest bowiem stanem, o którym możemy mówić wówczas, gdy upośledzona umysłowo osoba posiada wybitne uzdolnienia. Sawantami są często autystycy, rzadziej osoby z niedorozwojem umysłowym lub uszkodzeniami mózgu. Wśród znanych sawantów można wymienić Kima Peeka, którego historia posłużyła twórcom filmu "Rain Man" jako pierwowzór postaci Raymonda Babbita

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Zakladka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Początkowo myślałam, że książka będzie typowym romansem. O jak bardzo się myliłam! Okazała się bardzo wciągającą lekturą pełną zaskoczeń i zwrotów akcji, oraz świetnie zapowiadającą rozpoczynającą się dla mnie serię.
Przede wszystkim urzekła mnie zaskakująca fabuła. Jak już powiedziałam spodziewałam się romansu i początkowo taki otrzymałam. Wydarzenia zapowiadały bowiem wątek miłosny pomiędzy bohaterami, który przerodził się jednak w niesamowitą paranormalną historię. I choć pomysł komunikacji za pomocą myśli, został już użyty w literaturze wiele razy, to tutaj jego zastosowanie wydaje się unikalne. I choć nie wiem co jest tego powodem, to pochwalam decyzję autorki o zastosowaniu tego pomysłu. Występuje też wiele innych środków fantastycznych jednak nie chcąc spoilerować, nie wymienię ich. Muszę jednak przyznać, że okazały się równie dobrymi i ciekawymi pomysłami. Jednak samo rozkręcenie historii lekko poległo. Przez cały początek miałam wrażenie iż historia będzie zbyt idealna, wręcz cukierkowa. Na szczęście dokładnie w momencie, w którym zaczęłam tracić nadzieję, cała fabuła zaczęła się zmieniać. Akcja zaczęła nabierać tempa, a nowe wątki zaczęły się rozwijać. Jednym słowem po lekkim kryzysie nastąpiła miła odmiana i książka zachwyciła mnie swoja fabułą.
Sky jako bohaterka jest przemiła postacią. Naprawdę, bardzo ją polubiłam i jest to jedna z tych, które z chęcią poznałabym w realnym świecie. Mimo, iż była dość typową nastolatka, to jej przebojowość i umiejętność logicznego myślenia powodowała, iż odbierałam ją bardzo pozytywnie. Zed sam w sobie wydawał się tajemniczym i bardzo przystojnym osobnikiem, który z biegiem wydarzeń nabierał kolorów i coraz bardziej interesował swoją osobowością. Relacje owych bohaterów między sobą oraz innymi postaciami zostały również pieczołowicie dopracowane. Były stosowne do wieku bohaterów, zatem idealnie wpasowywały się w całość. Miedzy młodymi nie brakowało humoru, a rozmowy rodziców i ich dzieci były pełne sporów czy niesnasek. W miarę zagłębiania się w historię poznajemy postacie głębiej i większość z nich jesteśmy w stanie polubić.
Zatem, cała książka prezentuje się bardzo pozytywnie, mimo jednej wady. Zarówno bohaterowie jak i fabuła idealnie się dopełniały, a sama autorka wykazała się ciekawą kreacją świata i umiejętnością zaciekawienia czytelnika swoim dziełem. Czyli? Polecam, gorąco!
Maja555 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,szulikmonia plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
Sky Bright przeprowadza się do małego górskiego miasteczka Wrickenrid. Dziewczyna z przeszłością a właściwie z jej brakiem, gdyż nie pamięta swojego dzieciństwa, od zawsze czuła, że jest inna niż wszyscy. Sky rozpoczyna naukę w nowej szkole i szybko się przekonuje, że nie jest to bezpieczne miejsce, szczególnie, kiedy wiecznie naburmuszony i zły Zed ostrzega ją przed niebezpieczeństwem.

Jestem świadoma, że brzmi to znajomo i w dużej mierze jest to sztampowy romans paranormalny, lecz zapewniam was, że magnetyzm, który bije z powieści, wciąga od pierwszej strony. Sky jest drobną i nieśmiała dziewczyną, która boi się bliskości i uczuć. Trauma z dzieciństwa pozostawiła w tej dziewczynie smutek i niepewność. Adoptowana przez parę artystów, powoli otwarła się na świat. Podoba mi się relacja rodzinna bohaterki, rodzice słuchają Sky i liczą się z jej zdaniem. Wyszło to swojsko i z łatwością pokochałam bohaterów. Zed początkowo sprawia wrażenie chuligana i zimnego drania, lecz z biegiem wydarzeń, coraz bardziej poznawałam jego charakter i w całości go zaakceptowałam, jak dla mnie idealnym bohater z mieszaniną wad i zalet. Istotną rolę odgrywa rodzina chłopaka. Siedmiu braci w raz z rodzicami, są tajemniczy i jak się można spodziewać niezwyczajni, przejrzałam ich już na początku, choć autorka nie robiła wielkiej tajemnicy z ich umiejętności.

Sky usilnie chce być uważana z twardą dziewczynę, która poradzi sobie sam, lecz nie dokończa tak jest. Podkreśla to, jakby starała przekonać nie tylko siebie, ale i innych. Chciałaby być dobermanem a jest małym ratlerkiem, który dużo szczeka a mało robi i ostatecznie potrzebuje ochrony, przed groźniejszymi i większymi od siebie. Oczywiście ugryźć też potrafi, co udowodniła kilkakrotnie. Chyba to było najdziwniejsze, momentami była wystraszona i nie postępowała racjonalnie, by chwile później wykazać się siła i mocą. Przyznaje, że właśnie te chwile słabości Sky, były dla mnie troszkę rozczarowujące, jednak w ostatecznym rozrachunku podoba mi się kreacja bohaterki.

Wątek paranormalny jest po prostu genialny. Nie ze względu na pomysłowość. Jestem pewna, że z podobnymi cechami i umiejętnościami zetknęliście się w innych powieściach, ale autorka fantastycznie pokierowała tym wątkiem. Nie zdradzę wam, czym zajmują się bohaterowie, ponieważ zbyt wielką przyjemność sprawia odkrywanie tego, a nie chcę wam odbierać przyjemności. W końcu nadprzyrodzeni bohaterowie robią coś ze swoimi darami, co wprowadziło bardzo bobry wątek sensacyjny i kryminalny. Akcja jest usiana miłosnymi perypetiami i niebezpiecznymi starciami, co zapewniło wiele rozrywki.

Język jest prosty i niestety grzeczny. Rozumiem, że grupą docelową jest młodzież, lecz myślę, że odrobina ostrości i pikanterii ubarwiłaby ten nieco ugrzeczniony styl. Jest to seria o braciach Benedickt i każda z książek opowiada historię innego z braci. Jestem zwolenniczką takich cyklów, ponieważ nie są rozwleczone a przygody głównych bohaterów są ujęte w jednym tomie.

Książka tak piekielnie wciągająca, że mogę ją polecić każdemu miłośnikowi romansu paranormalnego. Nie dajcie się zwieść pozorom i pomimo sztampowości, w tej książce wszystko jest ,,bardziej!". Bardziej romantycznie, bardziej tajemniczo, bardziej niebezpiecznie, bardziej wciągająco i bardziej klimatycznie, niż w innych tego typu powieściach. Przepiękny krajobraz gól, oprószonych śniegiem, jest idealnym tłem dla przygód Sky i Zeda. Ja po prostu o wiele bardziej lubię tę książę od innych. ,,Kim jesteś, Sky?" nie jest idealną książka, ale ja właśnie za taką ją uważam.
5/6
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane w 2015 roku,
Lekka opowieść o dziewczynie która przeprowadza się do Ameryki. Okazuje się, że jest kimś więcej niż tylko zwykłą szarą myszką z koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Przeczytałam bez większych wzlotów i upadków. Miałam obawy czy nie jestem już za stara na takie historie o nastolatkach ale nie, momentami sama zapragnęłam mieć na powrót szesnaście lat.

Wyczekiwałam wątku fantasty który wzbogaci fabułę. Tak też się stało. Pojawiło się coś nowego. Podoba mi się pomysł z paranormalnymi zdolnościami bohaterów. Jedyne do czego mogę się przyczepić to dialogi. Czasami nie wiadomo o co chodzi i co kto wypowiada.
paulina1997 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jest to najlepsza książka jaką czytałam. Nie można sie od niej odrewać póki nie przeczytasz. Polecam!!!!
czarniutka21 Linia koment
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie - 52 książki 2016,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-09-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów