Kino bez tajemnic

Obowiązkowa lektura dla miłośników X muzy. Rzetelne, a zarazem zwięzłe, opracowane przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Łódzkiego, kompendium wiedzy o kinie, które w zajmujący sposób wprowadzi czytelnika w tajniki sztuki filmowej. Książka powstała przede wszystkim z myślą o edukacji filmowej i popularyzacji kina wśród młodzieży. To znakomita pomoc zarówno dla nauczycieli i uczniów szkół średnich, jak i dla studentów różnych kierunków humanistycznych, stanowi bowiem omówienie podstawowych zagadnień kultury filmowej w jej historycznym i teoretycznym wymiarze. Publikacja przygotuje młodego widza do pełnego, świadomego odbioru dzieła filmowego. Zawiera najważniejsze informacje o poszczególnych typach kina, gatunkach, wielkich twórcach, przemyśle filmowym, środkach stylistycznych stosowanych w filmie, a także przegląd wybranych dzieł światowego kina reprezentatywnych dla poszczególnych okresów, zjawisk i nurtów. Osobna część książki dotyczy historii kina polskiego i jego wybitnych indywidualności, sporo miejsca poświęcono także problemowi filmowej adaptacji dzieła literackiego. Lekturę książki ułatwiają kontekstowe ramki zawierające definicje, ciekawostki i komentarze, które rozszerzają i pogłębiają informacje ujęte w tekście głównym.

Informacje dodatkowe o Kino bez tajemnic:

Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2009-05-19
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-61245-59-9

Kup książkę Kino bez tajemnic

Kino bez tajemnic - opinie o książce

Avatar użytkownika - fluokid
fluokid