Klątwa Marianny

Na Darii Kalińskiej ciąży klątwa rzucona w akcie zawiści na wszystkie kobiety z jej rodu. Przez półtora wieku żadna dziewczyna pochodząca z jej rodziny nie zaznała szczęścia w miłości. Brutalne morderstwo popełnione w okolicy na zawsze zmienia jednak życie Darii i jej sąsiadów. Bohaterowie książki bezwiednie podążają za maksymą, iż zazwyczaj nie widzimy tego, czego nie chcemy widzieć, ponieważ to nas przerasta. Czy dziewiętnastowieczna klątwa może mieć związek ze współczesną zbrodnią?

Informacje dodatkowe o Klątwa Marianny:

Klątwa Marianny - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania0134
ania0134
Przeczytane:2016-03-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Brutalne morderstwo popełnione w okolicy na zawsze zmienia jednak życie Darii i jej sąsiadów. Bohaterowie książki bezwiednie podążają za maksymą, iż zazwyczaj nie widzimy tego, czego nie chcemy widzieć, ponieważ to nas przerasta. Czy dziewiętnastowieczna klątwa może mieć związek ze współczesną zbrodnią? Książka przede wszystkim ma niesamowitą fabułę i wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Klimat, jaki towarzyszy akcji, jest niezwykle tajemniczy, co wychodzi na plus w ocenie całości. Zaginięcia, morderstwa, podejrzani ludzie, dziwne zdarzenia, a przy tym wyjątkowe okoliczności to elementy, które wspaniale ubarwiają fabułę. Kryminał ten jest pisany w stylu Camilli Lackberg, tj. każdy rozdział to zmiana miejsca akcji i bohatera. Jeżeli ktoś odnajduje się w kryminałach pani Lackberg, to i z tą książką nie będzie miał problemu. Główna bohaterka, na której ciąży klątwa, to dojrzała kobieta, która wie czego chce. Świetnie odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości. Ma głowę na karku, jest sympatyczna, inteligentna i towarzyska. Jest nauczycielką historii, więc doskonale wie o klątwie i okolicznościach, w jakich została ona rzucona. Opowieść o Mariannie, którą przedstawia główna bohaterka, wprowadza do książki szczyptę grozy i tajemniczości, która idealnie pasuje do całości. Podsumowując, ,,Klątwa Marianny" to kryminał, który czyta się lekko i przyjemnie. Początkowo będzie wiele pytań, ale w końcu dowiadujemy się całej prawdy. Kryminał wciągający i zaskakujący, co chyba każdy czytelnik ceni. Pozycja idealna na ponury dzień. ;)
Avatar użytkownika - Joana
Joana
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2016, Mam,
Pani Dominika w swojej książce nie tylko przenosi czytelnika w czasie ale pozwala wkraść się w teraźniejsze życie mieszkańców warszawskiej kamienicy, gdzie mamy do czynienia z serią tajemniczych zaginięć i zgonów. Ponad to cała ta kamienica jest pełna osobliwości. Główna bohaterka, Daria pochodzi z rodziny obciążonej klątwą, która sprawia że żadna kobieta z tego rodu nie zazna szczęścia w miłości. Artysta - malarz jest jednocześnie detektywem - amatorem, a jego menadżer to pewien dociekliwy policjant. Przez książkę nie raz też przewinie się przedziwnie nieobecny informatyk - flecista oraz pewien doktor medycyny o wzroku mrożącym krew w żyłach, którego dosłownie do szału doprowadzają koncerty owego informatyka - flecisty. Natomiast osobliwy emeryt - inżynier na każdym kroku toczy głośne kłótnie z wyjątkową artystką, która nigdy nie pozostaje mu dłużna. Dodam tylko jeszcze, że to nie wszystkie z barwnych postaci występujący w "Klątwie Marianny". Dla mnie w związku z powyższym, oznaczało to ogromny natłok nazwisk i postaci po przeczytaniu zaledwie kilku pierwszych rozdziałów - odrobinę mnie to skołowało ale na szczęście nie wystraszyło. Nawet w momencie, gdy ledwo zdążyłam oswoić się z wątkiem i nagle pojawia się nowy rozdział z nową historią, postacią i jej nazwiskiem. Musiałam naprawdę bardzo skupiać uwagę, żeby nie pogubić się w tym gąszczu postaci i ich osobistych historyjek. Na szczęście wszystkie te odrębne wydarzenia w końcu zaczęły się ze sobą rewelacyjnie splatać, a taki rodzaj zarówno literatury jak i kina po prostu uwielbiam. Na początku pozorny bałagan, natłok informacji i tylko teoretycznie nie mających nic ze sobą wspólne, by na koniec dojść do scalającego zakończenia. Dlatego właśnie warto przebrnąć przez ten zawiły początek, żeby potem czerpać ogromna przyjemność z czytania. Reasumując, moim zdanie "Klątwa Marianny" Pani Dominiki Bel to bardzo ciekawy kryminał, który czyta się z ogromną przyjemnością. Ponad to dużym atutem tej książki jest również fakt, że zwiodła mnie trzy razy, ponieważ dopiero mój trzeci typ mordercy okazał się właściwym. Na szczęście stało się to dopiero przy końcu powieści, więc do ostatnich stron czerpałam przyjemność z narastającego napięci w tym polskim kryminale. Polecam książkę "Klątwa Marianny" jako cudowny przerywnik w natłoku dzisiaj modnych skandynawskich kryminałów. Pozdrawiam serdecznie Zaczytana Joana http://epilog-zaczytana-joana.blogspot.com/2016/01/klatwa-marianny-dominika-bel.html
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 3, Przeczytałam,
Wiśniowy jogurt
Dominika Bel0
Okładka ksiązki - Wiśniowy jogurt

Uczucia, które rodzą się pomiędzy kłamstwami, intrygami... i zbrodnią W dniu swoich urodzin ginie znany i ceniony profesor Sylwester Płonin. Wkrótce...