Klątwa Tygrysa

Literacki fenomen! Powieść odrzucona przez wydawców, ukochana przez setki tysięcy czytelników na całym świecie!

Magnetyczne oczy tygrysa. Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona. Namiętność silniejsza niż strach. Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom. Czy poświęcą wszystko w imię miłości?

Informacje dodatkowe o Klątwa Tygrysa:

Klątwa Tygrysa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patrycjapa
Patrycjapa
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zdecydowałam się podzielić opinią na temat sagi ,,Klątwa Tygrysa '' autorstwa Colleen Houck dopiero po przeczytaniu wszystkich czterech części . Możliwe, że na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwny sposób na wystawienie obiektywnej recenzji , lecz w moim przypadku to jedyna racjonalna rzecz na którą stać mnie tuż po odłożeniu ostatniego tomu na półkę. W tej recenzji nie mam zamiaru choćby w najmniejszym stopniu uchylić rąbka tajemnicy dzieł Colleen Houck ,a jedynie podzielić się neutralną opinią zagorzałej książkoholiczki . Zacznijmy od tego ,iż książki Pani Houck wyczekały się całkiem sporo czasu, aby znaleźć się w mojej osobistej biblioteczce . Wielokrotnie będąc w księgarni dostrzegłam stosiki książkowe autorstwa tej pisarki z dwuznacznym hasłem głoszącym, iż właśnie prze mną znajduję się jeszcze cieplutki bestseler przetłumaczony na wiele języków świata . Wiedziona kobiecą ciekawością oraz atrakcyjną ceną postanowiłam przeczytać co nie co na temat ,,Klątwy tygrysa'' znajdując się w księgarni . Czytając krótki zwiastun na odwrocie książki pomyślałam że opis nie specjalnie mnie porywa i nie mam ochoty natychmiast zaszyć się w kocie z ta też lekturą, dlatego bez żadnych skrupułów odłożyłam książkę z powrotem bez zamiaru zakupu. Po kilku latach podczas buszowania po księgarniach internetowych natknęłam się na ową zapomnianą książkę ,wiedziona zwykłą nudą postanowiłam dodać do mojego zamówienia pierwszy tom ,,Klątwy tygrysa ''. Pamiętałam, że oglądałam tę książkę z przed kilku laty i wywołała u mnie obojętność ,lecz przywołując do siebie słowa aby ,,nie oceniać książki po okładce'' , chociaż w tym przypadku należałoby zmienić słowo ,,okładka'' na,, tył'' postanowiłam dać jej szansę . Dodatkowo muszę zaznaczyć ,iż obiecałam sobie ,iż nie sięgnę po żadną opinię zamieszczoną przez rzeszę recenzentów dopóki sama nie przeczytam ,,Klątwy tygrysa''. Z tym właśnie zamiarem postanowiłam przedrzeć się przez pierwszy tom sagi . Ufff... to by było na tyle jeśli chodzi o krótka..... no dobrze w cale nie krótką historię związaną z początkiem mojej przygody z piórem Colleen Houck . Zrozumiem jeśli ktokolwiek z was Drodzy Czytelnicy całkiem przypadkiem natknąwszy się na mój felieton zrezygnuję z dalszej przeprawy wraz ze mną tuż po dwóch zdaniach mojej recenzji (... serio ja bym przestała czytać tuż po pierwszych trzech słowach) , tym którzy jednak dzielnie czytają wyczekując upragnionego końca bardzo dziękuję i przechodzę już do konkretów . Zabrawszy się do skonsumowania pierwszego tomu, przez kilka rozdziałów miałam nieodparte wrażenie , że gdzieś to po części już czytałam lub co gorsza sam pomysł został skopiowany i przeniesiony do egzotycznego kraju . Nie poddałam się jednak temu złudzeniu i dzielnie brnęłam przez kolejne rozdziały . Skończyło się to tak że w przeciągu półtorej dnia skończyłam nabytą książkę . Wniosek ? książka jest ... dobra . Pokuszę się nawet o stwierdzenie że pomysł w niej zawarty choć z początku wydawał mi się dobrze znany jest w rzeczywistości czymś nowym a momentami zaskakującym. Nabywając kolejne części już nie myślałam o tym czy historia napisana przez Panią Colleen jest podobna do innych znanych i lubianych bestsellerów , lecz jak zakończą się kolejny tom . Śmiało mogę powiedzieć, iż ,,Klątwa Tygrysa '' zawładnęła mną całkowicie . Odnosząc się do samej fabuły nie chcę za wiele zdradzać ponieważ tą przygodę trzeba przeżyć na własnej skurzę , jednak miłosnę fragmenty , rozterki bohaterów i targane nimi emocję oraz nieustana akcja niejednokrotnie doprowadzała mnie do wypieków na twarzy oraz kilku łyków zimnej wody z lodem aby ostudzić moje szargane nerwy oraz napięcie wiszące w powietrzu . Oprócz pozytywów i pochlebstw muszę przyznać ,że główna bohaterka chwilami stawała się strasznie irytująca i wielokrotnie miałam ochotę nią potrząsnąć a nawet zdzielić po głowie . Z drugiej strony bohaterka jest nastolatką która przeżywa niesamowitą przygodę w czasie której towarzyszy jej wiele skrajnych emocji . Możliwe , iż kreowanie tej postaci w taki a nie inny sposób miało na celu lepszemu utożsamieniu się z nią . Ten zabieg został wykonany w 100% , gdyż po kilku chwilach czułam się tak samo zagubiona jak bohaterka i raz po raz zmieniałam swoje zdanie dotyczące jej miłosnym upodobaniom. Cała saga wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie . Wracając raz po raz myślami czuję miłe ciepło na sercu oraz cieszę się ,że postanowiłam sięgnąć właśnie po nią . Mimo to najbardziej zakochałam się w ostatnim tomie noszącym podtytuł ,,Przeznaczenie'' , możliwe dlatego , że wiedziałam ,iż zbliżam się do końca powieści i chłonęłam każde słowo . Tak czy inaczej z całą odpowiedzialnością polecam całą sagę ,,Klątwy Tygrysa", gdyż jest to bardzo przyjemna oraz niezobowiązująca lektura , która zadowoli zarówno te młodsze jak i nieco starsze czytelniczki .
Zdecydowanie jedna z dwóch ulubionych serii fantastycznych EVER! Pokochałam ją od drugiego rozdziału. Pokochałam ją za egzotyczny klimat emanujący z niej niczym mocno pachnący kwiat. Pokochałam ją za Rena, którego.. także pokochałam. :D Pokochałam ją za niesamowitą przygodę wgłąb gorących Indii. Pokochałam ją za sporą porcję wiedzy na temat mitologii hinduskiej. Pokochałam ją za zupełnie nową odsłonę fantastyki bez wampirów, wilkołaków, smoków, ogrów i faunów. Pokochałam ją.. i kocham dalej!
Avatar użytkownika - patrycja0901
patrycja0901
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 70 książek :3,
Kocham całą serię przygód Kelsey, Rena i Kishana.
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kelsey jest zakompleksioną, kochającą książki nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Przekonana, że nie osiągnie zbyt wiele i nigdy nie znajdzie miłości. Zaczyna pracę w cyrku, gdzie zaprzyjaźnia się... z tygrysem. Tu zaczyna się romantyczna powieść pełna magi. Kelsey okazuje się być wybranką. Musi uwierzyć we własne siły, i wykazać się odwagą, by odwrócić klątwę. Trudniejsze okazuje się jednak otwarcie się na uczucia, których całe życie unikała. Wspaniała historia pokazująca kulturę Indii, wierzenia legendy. Opowieść o własnym poczuciu wartości. Jedyne co mi przeszkadzało to podobieństwo do Zmierzchu , który był inspiracja autorki. Twierdze jednak, że ta historia jest lepsza.
Avatar użytkownika - wera_2002
wera_2002
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Najwspanialsza książka wszech czasów!
Avatar użytkownika - madi
madi
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo fajna książka. Wciągnęła mnie.
Avatar użytkownika - PinkMiracle
PinkMiracle
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Od jakiegoś czasu interesowałam się tą książką, okładka była bardzo interesująca, zresztą opis również zachęcał do sięgnięcia po nią. I tak się właśnie stało. Przyznam, że na początku byłam sceptycznie nastawiona, wręcz zniesmaczona wątkiem cyrku. Nienawidzę cyrków, nigdy do żadnego nie poszłam i nie mam zamiaru iść, a zwłaszcza jeżeli są tam przetrzymywane zwierzęta. Całe szczęście akcja z cyrkiem szybko minęła, co mnie niezmiernie uszczęśliwiło, i zaczęła się akcja. Na początku była dość przewidywalna, aczkolwiek już później książka tak mnie pochłonęła, że nie zwracałam już na nic uwagi, w tym na lekcje, w których brałam udział tylko ciałem. Ogromny plus dla autorki za mity i legendy indyjskie, które były naprawdę ciekawe. Uwielbiam Indie i Bollywood, więc taka książka jest dla mnie czymś co muszę przeczytać. Oprócz tego, że zapragnęłam ujrzeć ekranizację tej książki, to autorka sprawiła, że mam wielką ochotę na wycieczkę do Indii i zwiedzenie tych wszystkich miejsc, które autorka opisała w tej niesamowitej historii, już nawet poprosiłam mamę, aby ugotowała curry. ;) Opisy były wciągające, aż czuło się jakby się tam było i oglądało te wszystkie stare świątynie. Książka jest porywająca i naprawdę trudno się od niej oderwać. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Kelsey, która po ukończeniu liceum na dwa tygodnie znalazła pracę w cyrku. Poznała tam wielu nowych ludzi i tygrysa, z którym od razu zaczęła się 'dogadywać'. ;) Następnie akcja ruszyła i dziewczyna wraz z tygrysem wyjechała do Indii, gdzie miała za zadanie odwieźć tygrysa do Tygrysiego Parku. Niestety po drodze napotyka wiele trudności oraz tajemnicę, która zmieni jej życie na zawsze. Będzie dużo akcji, tajemnic oraz skrytych uczuć. Autorka napisała naprawdę świetną książkę, która ukazuję nam inny kraj i kulturę od samego środka. Możemy poznać ciekawe legendy i mity, które zachęcą nas do zagłębiania się dalej w książkę i odkrywanie tajemnic razem z główną bohaterką i jej tygrysim przyjacielem. Postacie są bardzo dobrze opisane, niemal czułam jakbym byłą jedną z nich i przeprawiała się przez dżunglę obok tygrysa. Podczas tej lektury wiele razy się uśmiechnęłam, nawet zaśmiałam się, nie wspominając już o łzach, które uroniłam, czy nawet smutku jaki odczuwałam poznając tę historię. Mam ogromną nadzieję, że po premierze drugiej części uda mi się ją szybko złapać, bo naprawdę jestem ciekawa co będzie dalej.
Avatar użytkownika - martyna9706
martyna9706
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zakochałam się od pierwszej strony. Książka ciekawa, momentami musiałam przerywać czytanie by wybuchnąć niepohamowanym śmiechem, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało. Na pewno przeczytam jeszcze raz, gdy będę miała wolny wieczór.
Avatar użytkownika - Nori
Nori
Przeczytane:2013-12-29, Ocena: 1, Przeczytałem,
Masakra! Męczyłam się nad tą książką jakbym czytała instrukcję obsługi w obcym języku. Ta książka jest tak naiwna i głupia, że nie dziwię się wydawcom, którzy nie chcieli jej wydać. Coś strasznego. Nie doczytałam do końca, nie dałam rady, a to mi się nie zdarza!
Avatar użytkownika - Tinger
Tinger
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki, Przeczytane,
Kelsey znajduje pracę w cyrku, gdzie odwala brudną robotę. Lubi odpoczywać na sianie przy klatce pięknego białego tygrysa. Co się stanie, gdy okaże się, że ów tygrys jest tak naprawdę hinduskim księciem? Dziewczyna jedzie do Indii, by pomóc mężczyźnie stać znów się w pełni człowiekiem,
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Przeczytane,
Wciągająca i zaskakująca lektura. Wprowadzenie legend hinduskich i umiejscowienie tam akcji oceniam zdecydowanie na tak. Dawno nie czytałam nic tak nowatorskiego. Zwroty akcji i moc fantastycznych wydarzeń był tym, czego potrzeba aby przykuć mnie na długie godziny. Z niecierpliwością czekałam na rozwój wydarzeń i szukałam odpowiedzi na liczne pytania. Jedynym minusem było dla mnie zachowanie głównej bohaterki pod koniec książki. Irytowała mnie i nie wydawała mi się autentyczna. Poza tym jednak książka naprawde mi się podobała i juz nie mogę się doczekać następnej części. Polecam

Niestety rozumiem dlaczego ta książka była odrzucana przez kolejne wydawnictwa.
Naszą główną bohaterką jest typowa Mary Sue, nijaka nastolatka, która oczywiście w tragicznych okolicznościach straciła rodziców. Jakżeby inaczej. Ciężko o niej powiedzieć coś więcej. Co dalej? Tygrys i jego brat. Obie postacie do bólu schematyczne i przerysowane. To, że bohater, w którym podkochuje się nasza kochana Kelsey, ma brata, upewnia nas w przekonaniu, że prędzej czy później wywiąże się tu jakiś trójkąt miłosny.
Przyznam, że motyw indyjskiej legendy mógłby być ciekawy. Ale autorce udaje się go zajechać i staje się banalny i niewystarczający do wyjaśnienia wydarzeń. W fabule są dziury logiczne, styl nie powala, bohaterowie zachowują się irracjonalnie, a całość przypomina harlekin z nieco bardziej rozwiniętą akcją.

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pierwszw 100 stron to był dramat, nie mogłam przez to przebrnąć, myślałam, że zostawię tę książkęi nigdy więcej nie wrócę do jej lektury... ALE potem książka bardzo mnie wciągnęła. Momentami bya trochę naiwna, a historia moooocno naciągana, ale zakochałam się książętach-tygrysach i z żalem odłożyłam ostatni tom. Podobają mi się to że tak dużo w tej książce mitów i historii Indii, przez co jest naprawdę wyjątkowa.

Avatar użytkownika - weroNICA
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione ,
Połączeni
Colleen Houck0
Okładka ksiązki - Połączeni

Poznaj bestsellerową serię „Strażnicy Gwiazd” uwielbianej na całym świecie autorki „Klątwy tygrysa”! Wkrocz do świata pełnego...

Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie
Colleen Houck0
Okładka ksiązki - Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie

Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu...