Opis ksiązki
Kup Teraz

Klimt. Pokoloruj swojego własnego Klimta

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016-05-24
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-241-5880-5
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:wkp
Kolekcja mistrzów malarstwa do pokolorowania w Amberze Pokoloruj swojego własnego Klimta Wspaniałe obrazy Gustava Klimta wybrane z Galerii Austriackiej Belvedere w Wiedniu. To muzeum posiada największą na świecie kolekcję jego dzieł. Gustav Klimt (1862–1918) był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli secesji i wielkim prekursorem wiedeńskiego modernizmu. Odkryj dzięki tej książce geniusz Klimta – jego kobiety, alegorie i złoto! Każdą stronę możesz wyrwać i mieć własny obraz do powieszenia. Teraz wszystkie nasze kolorowanki na papierze nieprzebijającym, który wytrzyma flamastry, farby akwarelowe i plakatowe, cienkopisy i kredki!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
KLIM(A)TYCZNA KOLOROWANKA

Ta seria kolorowanek dla dorosłych to nie tylko najciekawsza propozycja z tego gatunku, jaką ma w swojej ofercie wydawnictwo Amber, ale przede wszystkim jedna z najciekawszych na polskim rynku w ogóle. Cóż się jednak dziwić, skro daje nam ona możliwość samodzielnego pomalowania najlepszych obrazów największych malarzy w historii!

Gustav Klimt to austriacki malarz, który żył na przełomie XIX i XX wieku i swoimi obrazami zdobył - absolutnie zasłużenie - tytuł jednego z najwybitniejszych przedstawicieli secesji. Jego niesamowite dzieła zachwycają tak niezwykłym realizmem połączonym z przebogatą ornamentyką, jak również prostotą i niemal onirycznym klimatem, czasem bardzo symbolicznym. Przesycone erotyzmem, przedstawiające głównie kobiety, urzekają nawet tych, którzy nie są zwolennikami tego nurtu w sztuce. A teraz każdy sam może pokolorować je w domowym zaciszu, a wśród nich także najsłynniejsze chyba dzieło Klimta, ,,Pocałunek".

Niniejsza publikacja powstała dzięki współpracy z Galerią austriacką Belvedere w Wiedniu, a za projekt i ilustracje odpowiada Alexander Keilhau. Jak więc było to w przypadku drugiej publikacji Amber z tej serii, rewelacyjnej kolorowanki z obrazami Vincenta Van Gogha, tak i tu stanowi to gwarancję najwyższej jakości materiałów i ich oficjalność. A materiały tu zawarte zasługują na takie potraktowanie i to bardzo. Na miłośników Klimta czekają bowiem, wśród wielu innych, pięknych dzieł, tak znane obrazy, jak ,,Wiejski ogród ze słonecznikami", ,,Jezioro Atter", ,,Węże wodne", ,,Rodzina", ,,Judyta I" czy ,,Kobieta z wachlarzem". Jest więc w czym wybierać, czym się fascynować i co kolorować przez długie, bardzo długie godziny.

Poza tym tak niezwykła publikacja zyskała równie wspaniałe jak zawartość wydanie. Doskonałej jakości papier, który sprawia, że kolory nie przebijają, duży format A3, idealny do oprawienia w ramkę i miniaturowe reprodukcje po wewnętrznych stronach okładek. Czy zostaje coś dodać, poza oczywistą konkluzją, że polecam niniejszą pozycję bardzo gorącą? Chyba jedynie na głos wyrazić nadzieję, że Amber pójdzie za ciosem i wyda kolorowanki z obrazami innych mistrzów pędzla - na przykład Williama Blake'a, Alfonsa Muchy czy Stanisława Wyspiańskiego. Byłoby wspaniale. Póki co jednak cieszmy się tym, co mamy, bo naprawdę warto.

Recenzja i zdjęcia opublikowane na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/02/klimt-pokoloruj-swojego-wlasnego-klimta/
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Klimt. Pokoloruj swojego własnego Klimta Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Klimt. Pokoloruj swojego własnego Klimta Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Klimt. Pokoloruj swojego własnego Klimta Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Klimt. Pokoloruj swojego własnego Klimta Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Klimt. Pokoloruj swojego własnego Klimta Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów